Dermatologia ogólna

Rejestracja Internetowa

 

 

 

 

Dermatoskopia - badanie przy użyciu dermatoskopu, czyli urządzenia, dzięki któremu lekarz widzi zmianę skórną znacznie powiększoną i w pewien sposób "trójwymiarową".  Badanie to pozwala na wczesne dostrzeżenie niebezpiecznych zmian jakie często zachodzą w zmianach skórnych - zwłaszcza w znamionach.

Włókniaki miękkie - są to nowotwory o charakterze wrodzonym mogące pojawić się w różnym wieku. Są to miękkie guzy lub guzki, zwykle workowato zwisające, dające się często wprowadzić w głąb skóry przez ucisk palcem. Zwykle są liczne, barwy skóry lub nieco ciemniejsze. Drobne włókniaki szczególnie często umiejscawiają się na szyi i karku, zwłaszcza u starszych kobiet. Nie wykazują skłonności do samoistnego ustępowania.

Włókniaki twarde - są zmianami odczynowymi włóknistymi i powstają niezależnie od wieku. Są z reguły pojedyncze, mniejsze niż włókniaki miękkie, usadowione na skórze i wraz z nią przesuwalne względem podłoża; nie dadzą się odprowadzić uciskiem w głąb skóry. Najczęstsze są na kończynach, ich częstość wzrasta z wiekiem.

Na czym polega usuwanie włókniaka - Włókniaki zwykle nie wymagają leczenia. Jeżeli są przyczyną dyskomfortu pacjenta lub gdy dołączają się objawy podrażnienia, nadżerki lub inne nietypowe zmiany wówczas można go usunąć laserem lub chirurgicznie w znieczuleniu miejscowym. Najczęściej wykorzystywaną metoda usuwania włókniaków jest elektroresekcja, która polega na odcinaniu lub wypalaniu ich za pomocą elektrokoagulacji. Zabieg ten zwykle wymaga znieczulenia miejscowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!