Remedium Clinic - Aktualności

 

Rejestracja Internetowa

 

 

 

 

 

  

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 Biały uśmiech

 

DENTYSTA ROKU Daria Wojtkowska

 

Z wielką radością informujemy, że już po raz drugi z rzędu Pani Daria Wojtkowska zwyciężyła w plebiscycie na Dentystę Roku w województwie kujawsko – pomorskim.

Jest nam niezwykle miło, że możemy poszczycić się tak docenianym stomatologiem w naszym gronie.

Wyrażamy uznanie dla Pani Darii Wojtkowskiej i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

POSIADAMY AUTORYZACJĘ SCHEU DENTAL TECHNOLOGY

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że nasza przychodnia Remedium Clinic jest oficjalnym wykonawcą CLEAR ALIGNER w województwie kujawsko-pomorskim. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

mapka

 

 

 

LECZENIE PRÓCHNICY BEZ BOROWANIA

Mamy przyjemność poinformowania,  że w naszym Centrum Medycznym mogą Państwo skorzystać z innowacyjnej techniki leczenia próchnicy bez bólu.

Rewolucyjną metodę mikroinwazyjnego leczenia stomatologicznego opracowano   we współpracy z Charité w Berlinie i Uniwersytetem w Kolonii. Dzięki nowej metodzie- infiltracji materiałem ICON- możliwe stało się leczenie małych ubytków i zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się próchnicy bez użycia wiertła. Za pomocą żelu usuwa się pierwszą mineralną warstwę znajdującą się nad ubytkiem. Następnie nanosi się specjalne ciekłe tworzywo sztuczne (ICON), które wnika do ubytku poprzez siły kapilarne, blokuje drogi dyfuzji kwasów wywołujących próchnicę i zatrzymuje jej rozwój. Substancję tę utwardza się laserem, podobnie jak w przypadku zwyczajnych wypełnień.

Nowa metoda opracowana została przede wszystkim do walki z próchnicą pojawiającą się między zębami, leczenia zmian po stałych aparatach ortodontycznych, ale także do usuwania małych ubytków na powierzchniach gładkich zęba.

Korzyści dla pacjentów:

 • Postęp próchnicy może być zatrzymany, Icon zapobiega jej nawrotom
 • Zdrowe tkanki zęba są zachowane
 • Leczona powierzchnia wygląda jak zdrowe szkliwo
 • Metoda może być stosowana w leczeniu „białych plam”
 • Bezbolesna technika: bez borowania, bez znieczulenia
 • Preparat może być stosowany w zębach mlecznych
 • Leczenie zmian po stałych aparatach ortodontycznych.
 • Proste leczenie podczas jednej wizyty

 

 

CLEAR ALIGNER

To innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek , które prostują zęby, jednocześnie zastępując aparaty stałe i ruchome. Nakładki te są estetyczne, bezbolesne oraz biokompatybilne , co zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Nakładkami Clear Aligner można leczyć wiele wad zgryzu np. silne stłoczenie zębów, głęboki zgryz, diastemę, zgryz krzyżowy i inne. Efektywność leczenia jest uzależniona przede wszystkim od regularności użytkowania nakładek.

                         111               2222
                         Przed leczeniem                                              Po leczeniu

 

Przebieg leczenia

Aby korygowanie wad zgryzu mogło zakończyć się pełnym sukcesem konieczne są następujące etapy leczenia:

1. Konsultacja z lekarzem - podczas pierwszej wizyty ocenia się możliwość zastosowania nakładek, przebieg i czas leczenia oraz przewidywane koszty.

2. Wykonywanie szyn - do przygotowania szyn potrzebny jest wycisk szczęki i żuchwy. Szyny wykonywane są w gabinecie lekarskim lub pracowni ortodontycznej.

3. Leczenie - wizyty pacjenta w gabinecie powinny odbywać się co 3-4 tygodnie. Podczas drugiej wizyty pacjent otrzymuje 3 szyny o różnych grubościach. Należy je nosić kolejno, każdą przez okres jednego tygodnia. Podczas następnej wizyty pobrane zostaną wyciski do wykonania nowego kompletu szyn.

4. Stabilizacja zębów w nowej pozycji- okres retencji uzależniony jest od ilości i rodzaju przesuwanych zębów oraz od tego, czy nastąpiła zmiana zgryzu. Stabilizacja trwa zazwyczaj dwukrotnie dłużej niż okres leczenia.

 

Jakie są zalety aparatów Clear Aligner?

 • skutecznie korygują wady zgryzu w stosunkowo krótkim czasie
 • są przezroczyste, a więc w trakcie leczenia nie będą widoczne w ustach.
 • Leczenie metodą Clear Alinger jest bardziej komfortowe od leczenia tradycyjnego. Szyny bowiem są gładkie i nie posiadają elementów ostrych i wystających, jak zamki i druty. Przez to nie drażnią języka i policzków.
 • Materiał użyty do ich wykonania nie powoduje uczuleń.
 • Łatwo adoptowalne - Dzięki perfekcyjnemu dopasowaniu już po kilku godzinach przyzwyczaisz się do nich. Łatwo i szybko dają się wyjmować i zakładać, np: po jedzeniu i umyciu zębów.
 • Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, w przeciwieństwie do aparatu stałego. Nakładki wystarczy umyć mydłem i szczoteczką do zębów.
 • W trakcie leczenia nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia szkliwa zębów, powstania próchnicy oraz stanów zapalnych dziąseł.

  3333


Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!