Endodoncja (leczenie kanałowe)

Rejestracja Internetowa

Lekarz:

Lek. dent. Bojarska Katarzyna  - specjalista w zakresie stomatologii zachowawczej wraz z endodoncją

Lek. dent. Dobrzyńska - Nowak Anna - stomatolog

Lek. dent. Filimonov Oleksandr - stomatolog

Lek. dent. Kuta Bartosz - stomatolog zajmujący się endodoncją mikroskopową oraz implantologią

 

 

Godziny przyjęć:     

Poniedziałek 8:00 - 20:00

Wtorek 8:00 - 16:00

Środa 8:00 - 20:00

Czwartek 8:30 - 19:30

Piątek 8:00 - 14:00

Sobota 11:00 - 17:00

 

Przebieg leczenia kanałowego:

Leczenie kanałowe, czyli zaawansowana metoda leczenia endodontycznego.

Rozwój stomatologii i wykorzystanie najnowszych metod optycznych takich jak mikroskop stomatologiczny, pozwala w dużym powiększeniu zobaczyć to, co niewidoczne dla oka.

Ząb ludzki posiada od dwóch do czterech kanałów, w których przebiega ukrwienie i unerwienie zęba. Nieleczona próchnica prowadzi do stanów zapalnych kanałów zębowych lub wierzchołków korzenia, silnego bólu i może skutkować utratą zęba. Nowoczesna stomatologia wykorzystując innowacyjne technologie pozwala na leczenie kanałowe.

Każde leczenie endodotyczne poprzedzone jest wykonaniem zdjęcia pantomograficznego lub tomografii 3D, która pozwala zajrzeć do wnętrza zęba bez jego otwierania i zaplanować leczenie. Wychodząc na przeciw potrzebom naszych pacjentów zapewniamy kompleksowe wyposażenie Centrum Medycznego. Dysponujemy najnowszej generacji amerykańskim urządzeniem do wykonywania zdjęć rentgenowskich oraz tomografii 3D firmy Gendex. W standardzie naszych gabinetów znajdują się najbardziej cenione na rynku mikroskopy firmy Seliga. 

Na zakończenie leczenia endodontycznego proponujemy odbudowę korony zęba wzmocnioną włóknem szklanym lub metalowym trzpieniem korzeniowym. Przy bardzo osłabionych zębach możemy zaoferować założenie korony porcelanowej, co poprawia wygląd estetyczny oraz pozwala zachować ząb.

Przebieg leczenia kanałowego ilustruje film przedstawiony poniżej.

 

Leczenie kanałowe wymaga odsłonięcia systemu korzeniowego zęba, z którego następnie są usuwane nerwy oraz tkanki w obrębie korzenia. Ząb przestaje być odżywiany i "umiera", ale pozostaje w jamie ustnej. Usunięte struktury, są zastąpione materiałem uszczelniającym, co zapobiega dalszemu procesowi zapalnemu i tym samym utracie zęba.

Metody wykorzystywanie w naszych gabinetach:

  • Leczenie kanałowe metodą tradycyjną (ręczne bez użycia urządzeń optycznych),
  • Leczenie kanałowe pod mikroskopem stomatologicznym z użyciem mechanicznych urządzeń mikrochirurgicznych i ciepłej gutaperki.

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!