Profilaktyka stomatologiczna

Rejestracja Internetowa

 Lekarz:

Lek. dent. Bojarska Katarzyna  - specjalista w zakresie stomatologii zachowawczej wraz z endodoncją

Lek. dent. Filimonov Oleksandr- stomatolog

Lek. dent. Dobrzyńska - Nowak Anna - stomatolog

Lek. dent. Kuta Bartosz - stomatolog

 

 

Higienistki:

Piskuła Joanna

Tarusina Alina

 

Godziny przyjęć:     

Poniedziałek 8:00 - 19:00

Wtorek 9:00 - 20:00

Środa 8:00 - 20:00

Czwartek 8:30 - 19:00

Piątek 8:00 - 15:00

Sobota 8:00 - 17:00

 

Głównym celem profilaktyki stomatologicznej jest zapobieganie chorobom  przyzębia i zębów. Nieleczone choroby jamy ustnej mogą przyczyniać się do poważnych zaburzeń ogólnoustrojowych oraz chorób przewlekłych. Zapobieganie tym schorzeniom możliwe będzie dzięki regularnym wizytom w naszej klinice. Zapewniamy zarówno profilaktykę jak i leczenie zachowawcze, ortodoncję, a także uzupełnienia protetyczne oraz implantologiczne.

W naszych gabinetach oferujemy:

  • Skaling

Skaling  jest zabiegiem polegającym na usunięciu twardych złogów, potocznie nazywanych kamieniem, z powierzchni zębów. Kamień powstaje na skutek mineralizacji płytki nazębnej, która składa się z resztek pokarmowych, bakterii i śliny. Płytka nazębna ulega mineralizacji pod wpływem kwasów i soli zawartych w pokarmach.

  • Piaskowanie

Piaskowanie zębów polega na usunięciu z powierzchni zębów oraz z trudno dostępnych miejsc (przestrzenie międzyzębowe, bruzdy) osadu oraz powierzchniowych przebarwień. Zabieg przeprowadza się przy pomocy piaskarki stomatologicznej, która wytwarza strumień piasku stomatologicznego, wody i powietrza pod dużym ciśnieniem. Precyzyjna końcówka piaskarki w jamie ustnej pacjenta oczyszcza wszystkie powierzchnie trudno dostępne na zębach.

  • Polerowanie

Polerowanie zębów polega na zmniejszeniu widoczności rys i zagłębień na powierzchni zębów.

  • Fluoryzacja

Fluoryzacja jest zabezpieczeniem zębów poprzez wzmocnienie szkliwa.

                                                                           

Zapraszamy na pełen PAKIET HIGIENIZACYJNY, który jest zdrową alternatywą dla wybielania, zapewniającą kompleksowe oczyszczanie zębów, rozjaśnienie zębów o 2 tony, zabezpieczenie ich przed osadzaniem się kamienia. Dodatkowo scaling jest profilaktyką chorób przyzębia. Kamień, który osadza się na zębach wpływa niekorzystnie na zdrowie dziąseł. Jeśli nie będzie usuwany, może wywoływać zapalenie dziąseł i przyzębia, co zwiększa ryzyko wystąpienia paradontozy.
Pamiętaj, ZĘBY TO TWOJA WIZYTÓWKA!

 

 

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!