Wybielanie

 Rejestracja Internetowa

BIAŁY UŚMIECH DODAJE PEWNOŚCI SIEBIE

Piękne białe zęby dają pewność siebie i sprawiają, że uśmiechamy się częściej. Jesteśmy wtedy postrzegani jako osoby pogodne i otwarte do ludzi. Taka postawa pomoże nam w znalezieniu pracy, poznaniu nowego partnera czy partnerki.

Remedium Clinic wychodzi na przeciw Państwa potrzebom i zaprasza na wybielanie zębów dwiema metodami:

- gabinetowe wybielanie zębów najnowszą metodą przy użyciu lampy marki Philips. 

- nakładkowe wybielanie zębów (wybielanie domowe).

                                                                           

Wybielanie zębów w gabinecie wykonywane jest przez wykwalifikowany personel medyczny. Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania konieczne jest sprawdzenie stanu uzębienia pacjenta, co pozwoli lekarzowi ocenić, czy można zastosować wybielanie oraz doradzić pacjentowi w wyborze najskuteczniejszej metody wybielania. Proces wybielania odbywa się przy użyciu środków wybielających o wysokim stężeniu, najczęściej wspomagany jest naświetleniem za pomocą lampy z wyższą temperaturą. Użycie lampy przyśpiesza proces, a także skutkuje trwalszym efektem.

 

 

 

Zalety wybielania gabinetowego:

• Szybszy efekt w porównaniu z metodą domową
 Krótkie ramy czasowe zabiegu
• Ochrona tkanek miękkich przed podrażnieniami
• Zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowany personel medyczny
• Brak powikłań ze strony stawów skroniowo-żuchwowych oraz układu pokarmowego
• Możliwość usunięcia większości typów przebarwień
• Efekt utrzymuje się dłużej niż przy wybielaniu nakładkowym (wybielanie domowe)

 

Przeciwwskazania:                                                                  
• ciąża i karmienie piersią 
• epilepsja i choroba Parkinsona
• intensywna nadwrażliwość zębów

 

Zalecenia po zabiegowe:

 

Dwie godziny po zabiegu nie należy nic jeść i pić poza wodą mineralną. Należy również pamiętać o utrzymaniu białej diety, czyli pokarmów nie posiadających barwników. To znaczy unikać m. in. kawy, herbaty, czerwonego wina, jagód, czekolady, czerwonych buraczków, barszczu, coli i innych napojów gazowanych, soków owocowych. Należy unikać produktów zawierających barwniki oraz powodujących osad.

 

Przedstawiamy efekty naszych działań, uzyskane przy użyciu najnowszej generacji lampy amerykańskiej firmy Philips, oraz oryginalnych środków zakupionych w USA. Ty też możesz się cieszyć hollywoodzkim uśmiechem.

 

 Metoda nakładkowa jest przeprowadzana samodzielnie przez pacjenta w domu. Preparat wybielający zakłada się na noc na indywidualnie wykonanych nakładkach przez 10 – 14 dni. Metoda ta niesie ze sobą niewielkie ryzyko powikłań w postaci nadwrażliwości zębów, podrażnienia błony śluzowej, zaburzeń ze strony stawu skroniowo-żuchwowego, a także jest bardziej czasochłonna i wymaga sporej samodyscypliny pacjenta. Przynosi jednakże zadowalające efekty (poprawa do 6 odcieni), które przy współpracy pacjenta utrzymują się nawet do 3 lat. Jest także dużo tańsza od metody gabinetowej, a nakładki mogą być użyte do kolejnego wybielania, oczywiście po konsultacji ze stomatologiem.

 

 

CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ PRZED I PO WYBIELANIU

 Piękny, biały uśmiech to marzenie każdego z nas. Wybielanie, które rozjaśnia odcień naszych zębów o średnio 4 do 15 tonów przybliży nas do osiągnięcia hollywoodzkiego uśmiechu. Co powinniśmy wiedzieć zanim zdecydujemy się na ten zabieg?

Pamiętajmy, że wybielanie możemy zastosować tylko w przypadku zębów zdrowych, wolnych od kamienia czy osadu. Zatem wszelkie ubytki próchnicowe czy nieszczelne wypełnienia należy najpierw zabezpieczyć, a następnie po uzyskaniu zadowalającego nas odcienia zębów wymienić je na nowe, ponieważ żadne z dostępnych na rynku materiałów do wypełnień czy produkcji koron nie poddaje się wybieleniu.

Po wybielaniu możliwe jest wystąpienie nadwrażliwości, która najczęściej ustępuje w ciągu 24h. W celu zminimalizowania nieprzyjemnych odczuć, w tym okresie polecamy stosowanie preparatów na bazie płynnego szkliwa (np. Tooth Mousse, Mi Paste) lub fluoru (Fluormex, Elmex żel). Dla pewności polecamy używać przez tydzień przed i po zabiegu pasty typu SENSITIVE oraz preparaty fluorkowe, które obniżają nadwrażliwość zębów.

Bardzo ważne jest także zastosowanie tzw. „białej diety” przez okres 48-72h po wybielaniu. Unikajmy zwłaszcza kawy, herbaty, czerwonego wina oraz produktów tytoniowych. Dla jak najdłuższego zachowania śnieżnobiałego uśmiechu polecamy również stosowanie profesjonalnych past wybielających (Blanx).

Przeciwwskazania do wybielania to: ciąża, karmienie piersią, oraz wiek poniżej 18 roku życia.

Zapraszamy Państwa na konsultację, podczas której lekarz ustali plan postępowania przed wybielaniem oraz dobierze indywidualny czas trwania poszczególnych sesji.

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!