Co robić, gdy złamie się ząb

 Rejestracja Internetowa

 

Gdy pacjentowi złamie się ząb, najczęściej dzwoni zdenerwowany i pyta, czy może usunąć pozostałą część i wstawić implant. Najlepiej byłoby, gdyby pacjent natychmiast  zgłosił się do stomatologa. Wtedy zazwyczaj lekarz prosi pacjenta aby się uspokoił i zaprasza do gabinetu celem wykonania badania RTG zęba. Złamana korona zęba, a więc jego część naddziąsłowa, nie dyskwalifikuje zęba do dalszego leczenia. Jeśli ząb nie był leczony kanałowo, jest zatem jeszcze żywy, a złamanie nie nastąpiło zbyt głęboko, można przeleczyć ząb i wykonać wkład koronowo-korzeniowy oraz koronę. W przypadku martwego zęba trzeba koniecznie sprawdzić, czy zdrowy jest korzeń zęba i czy brak jest zmian okołowierzchołkowych. W tym przypadku również można wykonać wkład koronowo-korzeniowy i koronę. O leczeniu implantologicznym należy pomyśleć, gdy badanie RTG pokaże, że korzeń zęba musi być usunięty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!