Chirurgia szczękowa / stomatologiczna

Rejestracja Internetowa 

 Lekarz:

Dr n. med. lek. dent. Kochan Jerzy - specjalista chirurgi szczękowej oraz implantologii

Lek. dent. Nawarycz Mariusz - w trakcie specjalizacji z chirurgii stomatologicznej

 

Godziny przyjęć:     

Wtorek 8:00 - 20:00

Czwartek 15:00 - 20:00

 

Jest to dział stomatologii zajmujący się operacyjnym leczeniem schorzeń jamy ustnej, części twarzowej oraz szyi, mający na celu zachowaniu całego uzębienia. Pozwala również na przygotowanie jamy ustnej do innych zabiegów specjalistycznych w tym leczenia endodontycznego, ortodontycznego, periodontologicznego, czy wreszcie protetycznego i implantologicznego. Pacjenci, którzy doznali urazu (podczas uprawiania sportu czy w trakcie zabawy), czy są ofiarami wypadku lub pobicia, często również potrzebują pomocy chirurga szczękowego. Sukces postępowania leczniczego i dobór optymalnej strategii postępowania zawsze idą w parze z dbałością o komfort psychiczny pacjenta. Leczenie chirurgiczne wywołuje u pacjentów obawy przed operacją, powikłaniami i bólem. Dlatego też każdorazowo pacjent jest przygotowywany do zabiegu. Lekarz tłumaczy dokładnie cały plan leczenia, poszczególne etapy, i możliwe następstwa. Przed operacją pacjent otrzymuje środki uspokajające, przeciwbólowe odpowiednie w danym przypadku leczenia. Wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonywane są w znieczuleniu przy zachowaniu aseptyczności pola operacyjnego. Po leczeniu pacjent jest także otaczany szczególną opieką tak, by cały proces zakończył się sukcesem, a pacjent możliwie szybko doszedł do zdrowia.

 

W naszych gabinetach oferujemy Państwu:

  • Ekstrakcję (proste usunięcie) zęba ze znieczuleniem
  • Ekstrakcję zęba metodą chirurgiczną ze znieczuleniem
  • Operacyjne usunięcie zęba zatrzymanego
  • Resekcję wierzchołka korzenia
  • Podcięcie wędzidełka
  • Chirurgiczne nacięcie ropnia
 
Zatrzymany ząb mądrości – Przy zatrzymanym zębie mądrości usuwany jest kawałek kości dla lepszego dostępu. Ząb jest dzielony na części i każdy korzeń jest wyciągany oddzielnie. Dziąsło zostaje ułożone z powrotem i naturalnie się goi lub zostaje zszyte.

Decydując się na zabieg chirurgiczny w naszej Klinice będziecie mieli Państwo pewność, że zostaniecie otoczeni fachową opieką doświadczonych chirurgów oraz, że leczenie zostanie przeprowadzone według  najlepszych standardów europejskich i światowych.

 

WALCZYMY O KAŻDY ZĄB

W naszej klinice zawsze, gdy tylko jest na to szansa proponujemy pacjentowi leczenie prowadzące do zachowania zęba. Każdy ząb jest cenny, o każdy warto walczyć, nigdy nie wiemy jak potoczy się historia i kiedy ten właśnie ząb może okazać się np. bezcennym podparciem dla protetyki. Implanty to ogromne osiągnięcie medycyny, ale to nie to samo co nasz własny ząb lub choćby jego część.

 

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!