REJESTRACJA INTERNETOWA

ZAREJESTRUJ GRAFIK PRZYJĘĆ

Nasz zespół - fizjoterapia

 

 

 

Magdalena Sagan

mgr fizjoterapii; w pracy wykorzystuje terapię metodą PNF, masaż głęboki, który jest jedną z najbardziej efektywnych metod pracy z tkankami miękkimi, kinesiotaping, techniki osteopatyczne w dysfunkcjach stawów skroniowo-żuchwowych. Szczególnie zainteresowana obszarem terapii orofacjalnej. Absolwentka Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy UMK Toruń. Doświadczenie w rehabilitacji osób zawodowo posługujących się głosem zdobyła w Kolejowym Szpitalu Uzdrowiskowym w Ciechocinku gdzie prowadzony był pilotażowy program od stycznia 2015 roku. Współpracowała z Klubem Start Wisła Toruń na Ogólnopolskich Turniejach Tenisa Ziemnego. Fizjoterapeutka uczestnicząca w wielu konferencjach np. w Zjeździe Naukowym Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej “Medycyna w sporcie i aktywności fizycznej” lub w Konferencji naukowo – szkoleniowej “Nowoczesne metody leczenia w medycynie i fizjoterapii”. Prowadzi zdrowy i aktywny styl życia i chętnie współdziałała w eventach profilaktycznych organizowanych przez HealthThink Publick Relations Sp. Z o. o w Bydgoszczy „Przystanek Zdrowia” oraz „Profilaktyka Diabetyka”.

 

Radosław Machalski

mgr fizjoterapii, Fizjoterapią zawodowo zajmuje się od ponad 10 lat, jest to również jego pasją, której oddaje się z pełnym zaangażowaniem. Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydziału Nauk o Zdrowiu. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych  kursach i szkoleniach z zakresu najnowocześniejszych metod fizjoterapeutycznych. Posiada certyfikaty między innymi: terapii manualnej wg koncepcji Maitland, Kinetic Control, PNF, Neurac(SET), Intensywna i Funkcjonalna Rehabilitacja Chorych po Niepostępującym Uszkodzeniu OUN, Kinesiology taping. Doświadczenie zdobywał pracując przez okres ponad 8 lat na Oddziale Rehabilitacyjnym oraz przyszpitalnej przychodni Szpitali Tczewskich S.A. Od początku swojej działalności zawodowej świadczy wizyty domowe u pacjentów, gdyż wpływa to niezwykle korzystnie na proces rehabilitacji chorego. Zajmuje się usprawnianiem pacjentów z problemami ortopedycznymi i/lub neurologicznymi.

Pracuje z pacjentami po:

- wymianie stawu kolanowego, biodrowego,

- złamaniach i długotrwałym unieruchomieniu,

- interwencjach chirurgicznych w obrębie narządu ruchu,

- urazach

- przeciążeniowych bólach stawów.

Pomagam także pacjentom po:

- udarach mózgu,

-urazach mózgowo-czaszkowych,

-zabiegach neurochirurgicznych w obrębie kręgosłupa, z SM i bólami kręgosłupa.

 

 W swojej pracy z pacjentami stosuję najczęściej:

-terapię manualną,

-terapię funkcjonalną,

-kinezyterapię

-różne formy masażu. 

 

Aleksandra Urbańczyk - Matelska  

mgr. fizjoterapii. Specjalizuje się w terapii zaburzeń ginekologicznych i urologicznych. Absolwentka UMK CM w Bydgoszczy. Prywatnie mama 2 dzieci. W swojej pracy zawsze podchodzi w indywidualny sposób do każdej kobiety. Stale uczestniczy w szkoleniach i konferencjach z zakresu fizjoterapii kobiet. Jest Certyfikowaną terapeutką szwajcarskiej koncepcji BeBo, Certyfikowaną terapeutką programu ,, Atrakcyjna mama", międzynarodową instruktorką Nordic Walking.

Ukończyła m.in. szkolenie :

- kompleksowej terapii blizn,

- rozstępu mięśnia prostego brzucha,

- aktywności kobiet w ciąży,

- aktywności kobiet po porodzie,

- fizjoterapii w połogu,

- Kinesiotapingu kobiet w ciąży,

- masażu Lomi Lomi,

- masaży Ajurwedyskich : Ratnaabhyanga, Udvartana, Abhyanga, Shirodhara,

- masażu Bamboo Massage.

 

Zajmuje się :

- dysfunkcjami w obrębie dna miednicy

- terapią manualną w obrębie miednicy

- zachowawczym nietrzymaniem moczu ( postać wysiłkowa, mieszana, nagląca )

- profilaktyką u kobiet w ciąży

- indywidualnym przygotowaniem do porodu

- usprawnianiem w okresie połogu i popołogowym

- terapią blizny zwłaszcza po cesarskim cięciu i po zabiegach w obrębie jamy brzusznej

- terapią rozstępu mięśnia prostego brzucha

- kinesiotapingiem u kobiet w ciąży i po porodach.

 

 

 

Bartosz Wincenciak

Jest absolwentem Collegium Medicum w Bydgoszczy od 2012 roku. Wtedy to uzyskał tytuł magistra na kierunku fizjoterapii. Na czwartym roku studiów ukończył kurs z kinesiologytapingu czyli tzw. plastrowania – technik powszechnie używanych w sporcie. Kolejnym krokiem doskonalącym umiejętności był kurs z terapii manualnej wg koncepcji Kaltenborna – Evjentha, który dał mu solidny warsztat do pracy z pacjentami ortopedycznymi. Kolejne kursy z terapii powięziowych wg koncepcji Roberta Schleipa czy fibroliza mięśniowo – powięziowa pozwoliły mu bardziej kompleksowo traktować pacjentów z bólem, ograniczeniem ruchu. Dziś dzięki praktyce oraz świadomości potrzeby ciągłego rozwoju analizuję każdego z pacjentów holistycznie. To pozwala mu pomóc chorym, jednocześnie skracając czas terapii i kosztów do minimum.

Zajmuje się bólami:

- głowy,

- kręgosłupa,

- kończyn dolnych,

- kończyn górnych.

 

 

 

Mgr Radosław Machalski

 

Mgr  Bartosz Wincenciak

 


Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85

Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED oraz                                 TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!