Usługi stomatologiczne

Rejestracja Internetowa

 

 

 
W naszej klinice szczególną uwagę przywiązujemy do tego, aby zęby były nie tylko zdrowe, ale i piękne. Wszystkie wykonywane zabiegi mogą być bezbolesne (leczenie bez użycia wiertła, znieczulenia: w żelu, w sprayu, nasiękowe, przewodowe i śródwięzadłowe). Przed rozpoczęciem leczenia ustalamy indywidualnie plan leczenia i kosztorys. Zapewniamy bezpieczeństwo naszych Pacjentów, poprzez stosowanie środków dezynfekcyjnych najnowszej generacji oraz przestrzeganie procedur sterylizacyjnych i używanie tam gdzie jest to możliwe sprzętu jednorazowego.

Wychodząc na przeciw potrzebą naszych Pacjentów i ceniąc ich czas, wizyty umawiane są na ustaloną wcześniej godzinę, nie ma potrzeby czekania w kolejce. Pacjent może dokonać rezerwacji wizyty drogą telefoniczną, elektroniczną (e-mail, rejestracja internetową) oraz osobiście. Stworzyliśmy również udogodnienia płatnicze poprzez terminale  (płatność karą), płatność przelewem oraz rozłożenie płatności na raty.

Nasi lekarze to uznani specjaliści z takich dziedzin stomatologii, jak:

  • Stomatologia zachowawcza  - wypełnienia najnowszej generacji materiałami światłoutwardzalnymi, odbudowa zębów złamanych, leczenie bez użycia wiertła. 
  • Endodoncja – leczenie kanałowe, leczenie przy użyciu mikroskopu
  • Periodentologia - leczenie chorób przyzębia, zmian na dziąsłowych, kiretaż;
  • Implantologia - systemy wszczepów tytanowych do uzupełniania braków zębów, indywidualnie dobierane do pacjenta;
  • Profilaktyka - lakowanie, lakierowanie, usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie, polerowanie;
  • Ortodoncja - aparaty ruchome, stałe, estetyczne, clean aliger dla dorosłych i dzieci;
  • Chirurgia stomatologiczna i szczękowa - resekcja, usuwanie zębów zatrzymanych, usuwanie guzków, i inne zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej i szczękowo - twarzowej w znieczuleniu miejscowym;
  • Protetyka - protezy na zasuwy, szkieletowe, nylonowe, natychmiastowe (terminy expresowe), korony, mosty pełnoceramiczne i na cyrkonie.
  • Stomatologia dziecięca - leczenie zębów mlecznych i zębów stałych metodą bez borowania, profilaktyka próchnicy, chorób błony śluzowej i wad zgryzu u dzieci.

 

 

Dajemy gwarancję od 6 do 24 miesięcy w zależności od rodzaju usługi, pod warunkiem udokumentowania (w karcie pacjenta) wizyt kontrolnych nie rzadziej niż co 6 miesięcy.

 

 

 

 

Szanowni Państwo

W trosce o bezpieczeństwo naszych pacjentów stomatologicznych a także naszych lekarzy dentystów i asystentek wprowadziliśmy procedury sanitarne na czas obecnej epidemii, które naszym zdaniem umożliwią wykonywanie usług stomatologicznych przy zminimalizowanym ryzyku.

Zgodnie z tymi procedurami 

1.      Pracujemy w systemie  jeden lekarz dentysta  na dwa gabinety, pacjenci przyjmowani są na przemian

raz w 1. raz w .2 gabinecie- każdy pacjent będzie przyjmowany w świeżo dla niego  zdezynfekowanym- przygotowanym przez asystentkę stomatologiczną gabinecie. Przygotowanie gabinetu obejmować będzie: dekontaminację wszystkich powierzchni płynem dezynfekcyjnym, podłoga zostanie umyta roztworem nadlenku wodoru i pozostawiona do samoistnego wyschnięcia na 20 minut – są to procedury zaczerpnięte z sal operacyjnych. Uwalniający się nadlenek wodoru dezynfekuje powietrze w pomieszczeniu.  Aby to umożliwić jeden lekarz wraz z dwoma asystentkami będą u nas pracować w 2 gabinetach na raz- w czasie gdy w jednym gabinecie lekarz dentysta wraz z asystentką będzie przyjmował pacjenta, w drugim gabinecie druga asystentka będzie przygotowała gabinet dla następnego pacjenta.

Ponadto :

2.  Każdy pacjent wchodzący do gabinetu jest zabezpieczony  foliową peleryną przykrywająca go na fotelu poza tym otrzymuje rękawiczki oraz osłonę na włosy, przepłukuje usta specjalnym roztworem. 

3. Lekarz do każdego pacjenta zakłada sterylny fartuch chirurgiczny, maseczkę, czepek, osłonę, rękawiczki. Po wizycie pacjenta lekarz zdejmuje w gabinecie ŚOI  (środki ochrony indywidualnej) i przechodzi do czystego gabinetu, gdzie ubiera się w nowe środki ochrony indywidualnej. Każdorazowo pacjent ma kontakt z personelem medycznym ubranym w czysty, jednorazowy strój przeznaczony tylko dla tego pacjenta.

4. Podobnie jest ubrana asystentka, ale ona zostaje po wizycie w ŚOI na czas sprzątania i zdejmuje ten strój po sprzątnięciu gabinetu. Po czym ubiera nowy  dla nowego pacjenta.

5. Pozostałe procedury  higieniczne pozostaną tak jak do tej pory.

 

Zapewne wielu z Państwa zada pytanie – dlaczego tylko w stomatologii  stosujemy takie procedury? - wiąże się to z pracą w aerozolu jaki pojawia się w gabinecie stomatologicznym  w momencie uruchomienia wszelkich narzędzi obrotowych przy ich kontakcie ze śliną pacjenta. W przypadku gdyby przyszedł do nas pacjent zakażony nawet gdy jest bezobjawowy – wirusy mogą niestety zostać rozpylone wraz z tym aerozolem w powietrzu gabinetu. To właśnie dlatego Ministerstwo Zdrowia zaleca wykonywanie w stomatologii jedynie pilnych procedur a zakazano obecnie wykonywania procedur służących poprawie wyglądu. 

 

Niestety wszystkie powyższe procedury są czaso- i koszto-chłonne, a ceny środków ochrony osobistej wzrosły nawet 20 krotnie. Liczyliśmy to wielokrotnie i całość tych kosztów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa obecnie to  aż 150 zł. Jest to kwota którą będziemy pobierać dodatkowo do każdej wizyty w stomatologii zachowawczej i endodoncji. Z uwagi na bezpieczeństwo pacjentów do odwołania nie będziemy również przyjmować w stomatologii najmłodszych pacjentów – czyli dzieci do 16 roku życia.

Informujemy, że jak tylko będzie można zrezygnować z niektórych zabezpieczeń lub jeśli ceny ŚOI ulegną obniżeniu natychmiast będziemy obniżać ten dodatek.

Proszę pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy- Środki Ochrony Indywidualnej nie chronią tylko personelu medycznego – chronią także a czasem przede wszystkim pacjenta! Przecież bliski kontakt z lekarzem i asystentką to dla Państwa także ryzyko a dobrej jakości atestowane środki ochronne to ryzyko minimalizują. Dokładamy wszelkich starań aby obecna sytuacja była dla Państwa i dla naszych pracowników jak najmniej uciążliwa i  maksymalnie  bezpieczna.

 

 lek. med. Oliwia Masalska

 Remedium Clinic

 

 

 

 

 


Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!