Blog

 

Rejestracja Internetowa

 

 

 

23.06.2022

13.06.2022

 

 

13.06.2022

Hirudoterapia to naturalna metoda leczenia różnych dolegliwości/chorób z wykorzystaniem pijawek medycznych specjalnie w tym celu hodowanych. Hirudoterapia została zakwalifikowana w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych, gdzie określone zostały zasady dla bezpieczeństwa i zdrowia pacjenta.

Sekretem hirudoterapii są właściwości jakie posiada wydzielina gruczołów ślinowych pijawki. Znajduje się w niej ponad 100 związków biochemicznych, które wykazują pozytywne działanie na ludzki organizm. Najważniejszym jest hirudyna – najlepszy istniejący lek przeciwzakrzepowy.Po przyłożeniu pijawki do skóry pacjenta do jego organizmu zaczynają przenikać związki zawarte w ślinie pijawek, wywołując tym samym szereg zmian biochemicznych. Substancjom tym przypisuje się właściwości przeciwzakrzepowe oraz rozszerzające i uszczelniające naczynia krwionośne. Mają one również działanie przeciwhistaminowe, przeciwbólowe oraz antybiotyczne.

Hirudoterapia nie jest rozwiązaniem na wszystkie choroby, ale jest wiele schorzeń, na które leczenie pijawkami może pomóc. Według dotychczas zebranej wiedzy, wiemy że pijawka lekarska jest w stanie złagodzić dolegliwości, jakie powodują choroby takie jak:
▪ choroby układu sercowo-naczyniowego,
▪ nadciśnienie,
▪ choroba niedokrwienna serca,
▪ bóle serca,
▪ zakrzepowe zapalenie żył (żylaki),
▪ wysoki cholesterol,
▪ choroby skóry,
▪ trudno gojące się rany,
▪ krwiaki i zakrzepy,
▪ choroby płuc i oskrzeli,
▪ choroby kobiece,
▪ bóle kręgosłupa,
▪ reumatyzm,
▪ miażdżyca,
▪ depresja, i wiele innych.

03.06.2022

03.06.2022

 Przygotowanie do ciąży.

Przygotowania do ciąży powinny trwać przynajmniej kilka miesięcy (minimum pół roku przed poczęciem dziecka). To dobry czas, aby zmodyfikować styl życia: wdrożyć odpowiednią dietę i zadbać o ruch – czynniki te mają ogromne znaczenie dla pozytywnego przebiegu ciąży i rozwoju przyszłego potomstwa. Wiele par zastanawia się również, jakie badania przed zajściem w ciążę warto wykonać. Podstawą są badania ginekologiczne dla przyszłych mam, takie jak cytologia płynna, czy USG transwaginalne, celem oceny budowy narządu rodnego, aby wykluczyć potencjalne przeszkody dla rozwoju ciąży.

Dla przyszłej mamy zalecamy również wykonanie badań:
• badanie hormonu tarczycy w celu wykluczenia zaburzeń w funkcjonowaniu gruczołu;
• badanie moczu w celu wykluczenia chorób układu moczowego;
• badanie poziomu glukozy mające na celu wykluczenie cukrzycy i nadciśnienia;
• badanie na obecność przeciwciał groźnych dla ciąży chorób – różyczki, cytomegalii i toksoplazmozy;
• morfologia, czyli podstawowe badanie krwi.

Mężczyzna również powinien wykonać badania takie jak: badanie nasienia i podstawowe badania na nosicielstwo chorób niebezpiecznych dla przebiegu ciąży jak np. badanie w kierunku chlamydii. Warto również sprawdzić inne choroby przenoszone drogą płciową, ponieważ często u mężczyzn nie dają one żadnych objawów, a są niebezpieczne dla przyszłej matki i dziecka.

Warto również pomyśleć o suplementacji kwasu foliowego i witaminy D3 minimum na 6 miesięcy przed planowana ciążą. Okazuje się jednak, że to nie jedyne badania przed zajściem w ciążę, którymi warto się zainteresować.

Badania przed ciążą to także badania genetyczne. Mogą one udzielić konkretnych odpowiedzi na ważne pytanie – czy dziecko urodzi się zdrowe? Dziedziczenie materiału genetycznego odbywa się na prostej zasadzie – dziecko otrzymuje połowę materiału genetycznego od matki i połowę od ojca. Jeśli zostały mu przekazane wadliwe geny, może być ono narażone na różne choroby genetyczne. Na szczęście w dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie to sprawdzić i oszacować z dużą dokładnością ryzyko wystąpienia nieprawidłowości genetycznych u potomstwa.

Warto zaplanować ciążę razem ginekologiem, który poprowadzi nas przez ten cudowny i równie ważny czas.

27.05.2022

Jak być nieuleczalnie zdrowym

 Każdy z nas posiada własne i ogromne możliwości samo uzdrawiania. Nasz system immunologiczny to „fabryka zdrowia”. Zarówno czynniki krwi takie jak limfocyty, czy też hormony i witaminy wytwarzane przez nasz organizm niszczą komórki zapalne, wirusy, bakterie, grzyby oraz komórki nowotworowe w naszym ciele.

Dlaczego w takim razie chorujemy? Ponieważ nasz organizm nie zawsze daje sobie radę z inwazją czynników chorobotwórczych. Najczęstszą przyczyną jest „tocznie wojen na dwóch frontach walki z chorobą”. Banalna infekcja wirusowa może być powodem ujawnienia się choroby nowotworowej lub na odwrót. Walka na wielu frontach osłabia nasz system immunologiczny i choroba zwycięża.

Dużą winę w rozwoju choroby ma stres. Ciągłe poczucie zagrożenia, negatywne kontakty z osobami, które nas denerwują lub wzbudzają nasze obawy. Natłok negatywnych informacji w mas mediach. Stres jest głównym „zabójcą” endorfin, dopaminy i serotoniny czyli „hormonów szczęścia”. Bywa, że my również nie dbamy o to, aby nasz organizm wytwarzał hormony szczęścia. Unikamy rozrywek, wysiłku fizycznego, pozytywnych kontaktów międzyludzkich.

Nasz organizm dostarcza nam sygnałów, które często lekceważymy. Uczucie napięcia w mięśniach, drżenia, bóle pleców, migreny, senność to „czerwone światło” dla nas od naszego organizmu, który mówi do nas „zrób coś, bo nie daję rady podjąć walki z patogenami, które mnie atakują.”

Czasem wystarczy wypoczynek, relaks na łonie natury, medytacja, wyciszenie. Częściej trzeba podjąć właściwe działania czyli:

1. Umiarkowany wysiłek fizyczne , ale regularnie.
2. Picie odpowiedniej ilości wody (2-2,5 litra na dobę).
3. Zdrowy sen (zaciemnione dobrze wywietrzone pomieszczenie, z temperaturą 19-21 C, bez telewizora, komputera).
4. Wywołanie miejscowego przekrwienia tkanek w miejscu bólu ( akupunktura, klawiterapia, hirudoterapia- pijawki, bańki, masaże -wisceralny, powięziowy, klasyczny lub relaksacyjny, terapia światłem) te zabiegi pobudzają naszą krew do produkcji limfocytów czyli komórek zwalczających szkodliwe drobnoustroje w naszym organizmie i niwelujące stan zapalny.
5. Zbilansowana dieta ( nie objadaj się, zachowaj przynajmniej 14 godziną przerwę nocną w przyjmowaniu posiłków).
6. Dbaj o prawidłowy poziom hormonów szczęścia jeśli jest ich niedobór to zadaj o ich podniesienie lub suplementację.

Suplementy diety, czy to remedium na wszystkie nasze dolegliwości i niedomogi? Nie, zdecydowanie NIE. Jeśli zauważasz u siebie jakiś niepokojący objawy np.: drżenie rąk, skurcze nóg, nie sięgaj po magnez w dużych dawkach bo tak „mówią reklamy” , ale sprawdź poziom tego pierwiastka krwi. Częściej powodem występowania drżeń jest niedobór dopaminy. Zmień dietę wprowadź: jaja, banany, orzech, wyeliminuj alkohol, nikotynę, kawę. Niekontrolowane przyjmowanie magnezu może doprowadzić do kamicy nerek.

Suplementuj „z głową” dużo związków chemicznych, które przyjmujemy jako suplementy występuje w naturze i przyjmowane z pożywieniem są znacznie lepiej przyswajalna. Zdecydowanie musimy suplementować witaminę D3, której w naszej szerokości geograficznej mamy stały niedobór.

Za prawidłowe działanie naszego układu immunologicznego odpowiada w znacznym stopniu nasz układ nerwowy, który już od 5 tysięcy lat ludzkość potrafi stymulować do działania. Wszyscy słyszeliśmy o akupunkturze, akupresurze, refleksoterapii, klawiterapii oraz o różnych formach masażu. Nie zapominajmy o aromaterapii (wdychanie olejków eterycznych), muzykoterapii (muzyka 423 Mhz), sauna, kąpiele. Dostarczanie naszemu organizmowi formy ubogaconego relaksu regeneruje nasz układ immunologiczny i stymuluje wydzielanie hormonów szczęścia.

Zanim następnym razem sięgniesz po tabletkę przeciwbólową. Pomyśl jak wspomóc swój organizm i daj sobie czas na zdrowie i regenerację. Nie traktuj swojego przewodu pokarmowego jak „wysypiska śmieci”. Dbaj o zdrowy sen i relaks wciągu dnia. Zmęcz się pozytywnie. Spotkaj się z ludźmi, których lubisz i dobrze czujesz się w ich towarzystwie bez alkoholu. 

 

 

22.04.2022

Dysfuncje stawu skroniowo-żuchwowego (SSŻ)

 Dysfunkcje stawu skroniowo - żuchwowego (SSŻ) dotyczą ponad 60% naszej populacji. Bóle szczęki w okolicy uszu podczas szerokiego otwierania ust czy podczas jedzenia, trzaski stawowe bądź ograniczenia ruchomości są bardzo uciążliwe. Część osób próbuje zwalczyć problem stosując farmakoterapię, korzystając z usług chirurga lub zakładając szynę relaksacyjną. Mało znana jest skuteczność fizjoterapii w leczeniu tego zaburzenia, a wystarczy regularna współpraca z fizjoterapeutą, aby zażegnać większość problemów w obrębie SSŻ.

Objawy występujące przy dysfunkcji stawów S-Ż:


-  nasilające bóle szczęki w okolicy uszu podczas jedzenia czy szerokiego otwierania ust
- ograniczenie ruchomości lub nadmierna ruchomość w stawie
- objaw przeskakiwania, trzeszczenia
- bóle głowy, szyi, karku i twarzy
- zawroty głowy, mdłości
- przerost mięśni żwaczy
- łzawienie, dolegliwości bólowe w okolicy kącika wewnętrznego oka
- szczękościsk
- zbaczanie żuchwy podczas jej ruchu
- poranna sztywność żuchwy
- bóle zdrowych organicznie i strukturalnie zębów
- problemy z dziąsłami: mrowienia, krwawienia, nadwrażliwość.

 

 

25.03.2022

Mgr Danuta Taflińska - psycholog

 

W ramach prowadzonej terapii Pani magister pomaga:

- osobom cierpiącym z powodu zaburzeń lękowych, depresji, zaburzeń emocjonalnych,

- osobom cierpiącym na zaburzenia psychiczne ( schizofrenia, zaburzenia afektywne dwubiegunowe),

- zaburzeń psychosomatycznych, chorującym na przewlekłe choroby somatyczne,

- osobom zmagającym się z chorobom nowotworową,

- osobom z zaburzeniami funkcji poznawczych zaistniałych w przebiegu chorób ośrodkowego układu nerwowego ( zespoły otępienne, po udarach mózgu, po urazach mózgu),

- osobom znajdującym się w sytuacji kryzysowej,

- osobom, które doświadczyły sytuacji traumatycznej,

- wspieram w rozwoju dzieci i młodzież, pomagam w wydobyciu posiadanych zasobów i ich wzmocnieniu,

 - poradnictwo psychologiczne dla rodziców.

- zajmuję się diagnozą i terapią neuropsychologiczną osób dorosłych,

- diagnozą intelektu,

- diagnozą osobowości.

 

 18.03.2022

04.03.2022

Bolesne miesiączki

Bolesne miesiączki dotykają coraz więcej kobiet. Jest to dolegliwość, która często uniemożliwia normalne funkcjonowanie nawet na kilka dni, ze względu na silny ból i skurcze brzucha, mdłości, biegunki, kołatanie serca i ogólne osłabienie.
Standardowy cykl menstruacyjny regulowany jest przez układ hormonalny i zazwyczaj trwa 28 dni. W tym czasie błona śluzowa macicy pogrubia się tak, aby zapłodniona komórka jajowa miała jak najlepsze warunki do zagnieżdżenia. W przypadku braku zapłodnienia- nadmiar tkanek złuszcza się i wówczas pojawia się menstruacja, która trwa około 2-7 dni.
Pierwsza miesiączka (tzw. menarche) pojawia się po około roku od skoku pokwitaniowego i przypada mniej więcej na 12-13 rok życia. Z kolei ostatnia miesiączka, po której przez rok nie było żadnego krwawienia to menopauza i pojawia się ona u kobiet między 45 a 55 rokiem życia. 
Dolegliwości bólowe wynikają z obecności prostaglandyn. To właśnie one powodują skurcze mięśniówki macicy oraz skurcz naczyń krwionośnych. W przypadku występowania bardzo silnych bólów należy zbadać czy nie występują endometrioza lub mięśniaki macicy. Jeśli ginekolog wykluczy schorzenia, które mogłyby generować tak mocne dolegliwości bólowe to menstruacja nie powinna boleć, podobnie jak nie boli prawidłowo przebiegające oddychanie, trawienie czy wydalanie.
Fizjoterapeuta może skutecznie pomóc pacjentce uporać się z bolesnymi miesiączkami dzięki terapii wisceralnej, czyli manualnej pracy na narządach wewnętrznych. Wykonuje się wówczas uciski i  zagarnięcia w konkretnych rejonach jamy brzusznej. Celem takiej terapii jest rozluźnienie napiętych struktur, poprawa przepływu krwi w organach i tkankach wokół nich, poprawa metabolizmu i usunięcie zbędnych produktów przemiany materii.
Poza terapią wisceralną warto nauczyć pacjentkę pozycji połączonych z oddechem, które dotlenią i rozluźnią ciało i dodatkowo spowodują wydzielenie endorfin, które są naszym naturalnym „lekiem przeciwbólowym”.

 

04.03.2022

 

 

 

 

 

 

 

24.01.2022

Szanowni Państwo, Informujemy, że od dnia dzisiejszego w celu usprawnienia pozyskania kserokopii dokumentacji medycznej załączamy wniosek, który należy wypełnić i dostarczyć do rejestracji Remedium Clinic

Wniosek o udostępnianie dokumentacji medycznej

21.01.2022

CHIRURGIA SZCZĘKOWA

 

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że w przypadku wystąpienia pierwszych objawów np. w postaci bólu zęba, należy niezwłocznie udać się do gabinetu stomatologicznego. Nie należy bagatelizować tego problemu, ponieważ czym wcześniej zareagujemy i poddamy się leczeniu, tym większa szansa na uratowanie zęba bez konieczności stosowania inwazyjnych działań. Ból sam nie przejdzie, a konsekwencje zwlekania mogą być dużo poważniejsze. Niestety jednak wiele osób ignoruje ból i występujące objawy z powodu zbyt dużej obawy wizyty u stomatologa. Jednocześnie jest to właśnie jedna z głównych przyczyn przeprowadzania skomplikowanych zabiegów chirurgicznych. Oprócz bólu zęba, innymi powodami, które powinny skłonić nas do wizyty u chirurga stomatologa, mogą być chociażby takie przypadki, jak:
• uszkodzenia uzębienia,
• uszkodzenia dziąseł,
• umieszczenie implantów,
• schorzenia tkanek miękkich.

 

 

 

10.12.2021

 

07.01.2022

Kiedy należy udać się do ginekologa?

 

Wizytę u ginekologa warto umówić gdy:

 -odczuwamy ból w podbrzuszu,

 -mamy bolesne lub obfite miesiączki,

 -mamy nieregularne cykle,

 -mamy plamienia acykliczne,

 -dokuczają nam upławy, świąd i pieczenie pochwy,

 -bolą nas piersi,

 -dojrzewamy zbyt wcześnie lub zbyt późno,

 -pojawiła się miesiączka przed 11 rokiem życia u dziewczynki,

 -pojawia się nietrzymanie moczu,

 -nastąpiło obniżenie narządów rodnych,

 -mamy problemy z zajściem w ciążę,

 -odczuwamy ból w czasie seksu,

 -plamimy podczas lub po stosunku,

 -kiedy zauważymy zmiany w okolicy sromu i krocza,

 -odczuwamy suchość w pochwie,

 -kiedy chcemy podjąć antykoncepcję hormonalną,

 -zauważymy u siebie skutki uboczne antykoncepcji hormonalnej,

 -podejrzewamy ciążę,

 -pojawiły się objawy okołomenopauzalne,

 -wystąpiło krwawienie po menopauzie.

 

 Młode dziewczyny powinny również pójść do ginekologa przed rozpoczęciem współżycia. Na takiej wizycie ginekolog odpowie na różne wstydliwe pytania i pomoże dobrać odpowiednią metodę antykoncepcji.

 

 

23.12.2021

 

21.12.2021

DBAJ O SKÓRĘ RÓWNIEŻ ZIMĄ

 

Nie można zapominać, że zimowa pielęgnacja skóry to również ważny element dbania o zdrowie. Podczas zimowej aury nie trudno o odmrożenia, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń nie tylko skóry, ale całych tkanek. Jeśli zauważamy u siebie niepokojące objawy – ból, bladość lub sinoczerwone zabarwienie skóry, obrzęk, pieczenie i świąd – należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza!

 

10.12.2021

 

03.12.2021

BADANIE ENDOSKOPOWE W LARYNGOLOGII

Wykorzystywane jest przede wszystkim w badaniu:

• Przerostu trzeciego migdałka u dzieci
• Diagnostyce zmian w obrębie krtani, nosogardła
• Zmian patologicznych nosa i zatok przynosowych
• Zaburzenia głosu, połykania
• Podejrzeniu obecności ciała obcego.

Badanie endoskopowe jest jednym z najważniejszych badań diagnostycznych w laryngologii. Zwane jest „ złotym standardem” w diagnostyce chorób nosa, gardła, krtani.

Endoskopowe badanie laryngologiczne może być przeprowadzone w warunkach ambulatoryjnych. Pozwala na szybkie rozpoznanie chorób laryngologicznych, jest dokładne i bezpieczne dla pacjenta. Laryngolog wprowadza giętki, cienki endoskop, który jest zakończony kamerą. Dzięki temu badaniu możliwe jest dotarcie do miejsc trudno dostępnych w zwykłym badaniu laryngologicznym.

 

 

30.11.2021

Szanowni Państwo, Informujemy, że od dnia dzisiejszego w celu usprawnienia pozyskania kserokopii dokumentacji medycznej załączamy wniosek, który należy wypełnić i dostarczyć do rejestracji Remedium Clinic

Wniosek o udostępnianie dokumentacji medycznej

 

26.11.2021

Z JAKIMI DOLEGLIWOŚCIAMI MOŻEMY SIĘ ZGŁOSIĆ SIĘ DO OTOLARYNGOLOGA?

Otolaryngolog (laryngolog) to lekarz specjalizujący się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z nosem, zatokami, uszami, narządem słuchu i równowagi, jamy ustnej i gardła, włączając w to narząd mowy.

Warto dodać, że niektóre problemy zdrowotne, które pozornie wydają się być problemami laryngologicznymi mogą mieć przyczyny w układzie krążenia, alergiach, bądź też neurologiczne.

Typowe objawy, z którymi możemy udać się do laryngologa:

• trudności z oddychaniem przez nos;
• krzywa przegroda nosowa;
• uporczywy katar sienny;
• ból z zatok;
• nawracające krwawienia z nosa;
• suchość błon śluzowych nosa i gardła;
• chrapanie;
• bezdech;
• guzki na szyi, wewnątrz jamy ustnej lub gardle;
• problemy z migdałkami;
• kłopoty z przełykaniem,
• suchość gardła/zaburzenia połykania;
• problemy ze strunami głosowymi; chrypka;
• uczucie zatkania ucha;
• ból ucha;
• szumy uszne;
• zaburzenia równowagi;
• problemy ze słuchem.

 

Nasi laryngolodzy:
Lek. Piotr Biały
Lek. Monika Orzechowska
Dr n. med. Małgorzata Wierzchowska.

 

19.11.2021

 

19.11.2021

BRAKU W UZĘBIENIU - Czym skutkują? Jakie są możliwości ich uzupełnienia?

Zdrowy uśmiech jest naszym atrybutem, a braki w uzębieniu stają się źródłem kompleksów. Dotyczy to nie tylko młodych ludzi.

Ludzkie zęby mają swoją żywotność, która zależy od prawidłowej higieny jamy ustnej, a także od czynników genetycznych. Nierzadko tracimy zęby również na skutek wypadków.

Kompletne uzębienie jest bardzo ważne dla człowieka w każdym wieku z przynajmniej kliku powodów. Po pierwsze, prawidłowe rozdrabnianie pokarmu ma wpływ na działanie całego układu trawiennego, a braki w uzębieniu prowadzą w tym przypadku do nieodwracalnych konsekwencji.

Utrata nawet pojedynczego zęba to nie tylko defekt kosmetyczny, lecz przede wszystkim ogromne zagrożenie dla zdrowia. Pozostałe zęby, nie mając oparcia, zaczynają się chwiać i przesuwać. Może dojść także do zaniku tkanki kostnej w miejscu utraconego zęba. U osoby, która nie posiada żadnych braków w uzębieniu, tkanka kostna jest utrzymywana przez naturalne procesy regeneracyjne zachodzące wokół korzenia zęba. W momencie utraty jednego lub większej ilości zębów, procesy regeneracyjne zostają zastopowane i zastępują je procesy zanikowe. Efektem niezatrzymanego w porę zaniku kości jest postępująca zmiana kształtu żuchwy i szczęki. Jedynym sposobem na zastopowanie przebiegającego procesu atrofii, jest w tej chwili odtworzenie braku zębowego.

Bardzo poważne problemy mogą wystąpić w przypadku dużych braków zębowych. Pojawiają się wówczas zaburzenia w stawach skroniowo-żuchwowych, występują bóle mięśni twarzy i głowy, przedwcześnie tworzą się zmarszczki i może dojść nawet do zniekształcenia rysów twarzy.

Jak więc widać, utrata zębów wiąże się z wieloma negatywnymi konsekwencjami i koniecznie należy zrobić wszystko, aby uzupełnić nawet pojedyncze luki w łuku zębowym.

Co to są korony na zęby?

Korona protetyczna stanowi stałą nakładkę zacementowaną na całej powierzchni zęba. Poza odbudową ubytków zbyt dużych, by sprawdziło się tradycyjne wypełnienie w zębie, zadaniem korony może być również poprawa estetyki. Czy warto zakładać korony na zęby? W dzisiejszych czasach trudno nie odpowiedzieć na to pytanie twierdząco. Przecież każdemu z nas zależy na zdrowym i pełnym uśmiechu.

Most protetyczny

W wielu sytuacjach oprócz korony zęba tracimy również jego korzeń. Jednym z rozwiązań, które możemy wówczas zastosować, jest most na zęby. Co to takiego? Jest to rodzaj uzupełnienia, w którym koronę stanowiącą uzupełnienie, przymocowuje się do sąsiednich zębów. Dużą zaletą tego rozwiązania jest możliwość uzupełnienia nawet kilku braków zębowych znajdujących się obok siebie, dlatego mosty porcelanowe/cyrkonowe nierzadko zawierają nawet 3 korony wypełniające lukę po utraconych zębach i dwie stanowiące filary mostu.

Implanty – najlepsze rozwiązanie dla braków zębowych.

Pomimo, iż istnieje wiele możliwych opcji uzupełnienia braków zębowych, żadna z nich nie da takiej efektywności, funkcjonalności i wytrzymałości jak implant zębowy. W wielu przypadkach klinicznych implanty są jedyną logiczną i rozsądną możliwością odbudowy braków zębowych, stanowiąc pewny fundament dla zaprojektowanej pracy odtwórczej. Implanty zębowe są bardzo wytrzymałe. Mogą pomóc w odtworzeniu uśmiechu pacjenta, który utracił zęby z powodu większości chorób twardych tkanek jamy ustnej czy też urazu. Wymagają one, podobnie jak prawdziwe zęby, szczotkowania, używania nitki dentystycznej i regularnych kontrolnych wizyt stomatologicznych.

lek. dent. Przemysław Dąbek

 

 

 

12.11.2021

05.11.2021

PĘCHERZYK ŻÓŁCIOWY

 

Zadaniem pęcherzyka żółciowego jest zagęszczanie oraz magazynowanie żółci, która składa się głównie z kwasów żółciowych, barwników żółciowych (bilirubiny), cholesterolu, soli oraz śluzu.

Praca pęcherzyka żółciowego zaburzona jest wskutek dysfunkcji w obrębie szyjnego oraz piersiowego odcinka kręgosłupa. Problemy z sąsiadującymi narządami, czyli dwunastnicą, wątrobą, okrężnicą także pogarszają funkcje tego narządu. Czynnikami powodującym nieprawidłowości związane z  pęcherzykiem żółciowym są także częste infekcje organizmu, zaburzenia krążenia w jamie brzusznej oraz dysbalans między ciśnieniem klatki piersiowej i jamy brzusznej, co często wynika z nieprawidłowego oddychania zarówno podczas wysiłku/ dźwigania, ale również w spoczynku. Predyspozycje do powstawania kamieni w pęcherzyku żółciowym mają kobiety stosujące pigułki antykoncepcyjne oraz osoby z niedoczynnością tarczycy lub cukrzycą. Psychosomatyczne podejście do problemów z pęcherzykiem żółciowym sugeruje duży wpływ złości na powstawanie jego dysfunkcji.

Zaburzona praca pęcherzyka żółciowego wiąże się z nieprawidłową gospodarką tłuszczową w organizmie i powoduje często problemy z wątrobą, dwunastnicą, jelitem cienkim oraz trzustką. Mogą również pojawić się dolegliwości w odcinku szyjnym i piersiowym kręgosłupa oraz zwiększone napięcie mięśni przykręgosłupowych, ponieważ zarówno organ może powodować dolegliwości w określonych rejonach ciała jak i odwrotnie.

Terapia wisceralna to praca manualna na narządach wewnętrznych. Fizjoterapeuta stosując uciski i  zagarnięcia w konkretnych rejonach jamy brzusznej oraz podciągnięcia narządów jest w stanie wyeliminować nie tylko problemy związane z pracą układu pokarmowego czy moczo- płciowego, ale również  te w układzie ruchu pacjenta.

Celem terapii wisceralnej jest regulowanie napięcia struktur, poprawa przepływu krwi w organach i tkankach wokół nich, poprawa metabolizmu i usuwania zbędnych produktów przemiany materii oraz wzmocnienie odporności. Zaleca się również wykonywanie terapii wisceralnej w celach profilaktycznych- nawet raz w miesiącu.

 

 

 

29.10.2021

Zespół publicystycznych jajników - PCOS

Zespół policystycznych jajników to zaburzenie hormonalne występujące u młodych kobiet w wieku rozrodczym. Wielu badaczy poszukuje od lat przyczyny PCOS. Istnieje wiele teorii co jest przyczyną postawania cyst czyli torbieli na jajnikach jedna z nich udowadnia, że powodem jest zbyt niski poziom witaminy D3 oraz dysfunkcja gospodarki insulinowej w naszym organizmie. Nadmierny poziom insuliny we krwi powoduje zwiększone wydzielanie męskich hormonów płciowych przez jajniki (gonady kobiece produkują również hormony męskie). Bardzo częstym zjawiskiem u kobiet z PCOS jest nadmierny hyperandrogenizm objawiający się jako nadmierne owłosienie okolicy twarzy, brzucha i pleców tzw: hirsutyzm. W cyklu miesiączkowym występują nieregularne krwawienia i zaburzenia owulacji, a nawet bezpłodność. Cechą charakterystyczną tych kobiet specyficzna budowa ciała połączoną z otyłością w okolicy tułowia typ „jabłka”. Dużo pacjentek cierpi na zaburzenia metabolizmu skłonność do cukrzycy typu 2 oraz choroby serca. W badaniach laboratoryjnych obserwujemy podniesiony poziom glukozy, wysoki cholesterol i trójglicerydy, a niski poziom witaminy D3. Dochodzi do tak zwanego błędnego koła - insulinodporność powoduje zwiększony apetyt na słodkie- słodycze powodują otyłość, a nadmiar tkanki tłuszczowej- powoduje insulinodporność i koło się zamyka.

PCOS często towarzyszy trądzik , łojotok, wypadanie włosów i obniżenie barwy głosu. Nieleczona choroba może być przyczyną trwałej niepłodności. Zwiększa się również ryzyko poronień. Istotna jest wczesna diagnostyka i leczenie połączone z dietą i prawidłową suplementacją witaminy D3. Im dłużej trwa problem tym trudniej go leczyć i proces powrotu do zdrowia trwa dłużej.

 

Zespół publicystycznych jajników rozpoznawany jest w badaniu USG podczas wizyty u ginekologa.

 

 

 

 

22.10.2021

DOBROSTAN PSYCHICZNY

Profilaktyka zdrowia psychicznego wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród społeczeństwa, a co się z tym wiąże wzrasta również zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny. Światowa Organizacja Zdrowia w swej konstytucji stwierdza, że „zdrowie jest pełnym dobrostanem fizycznym, psychicznym i społecznym, a nie tylko brakiem choroby i niedomagania”. Pojęcie dobrostanu psychicznego również wpisuje się w tę definicję. Nadzieja i optymizm a zwątpienie i pesymizm w kontekście „dobrego życia”.

Wyróżniamy kilka sfer, które składają się na nasz dobrostan psychiczny:

1. Samoakceptacja – pozytywny obraz własnego „JA”. Szacunek do siebie wynikający ze świadomości swoich mocnych i słabych stron. Akceptacji swojego „ja – realnego” oraz umiejętność asymilacji własnych ograniczeń i porażek.

2. Życiowy cel – umiejętność nadawania życiu sensu, wyznaczanie zadań życiowych i pokonywanie związanych z nimi przeciwności.

3. Osobisty rozwój - zdolność do samorozwoju, umiejętność korzystania z własnego potencjału w sytuacjach wyzwania/zagrożenia. Sprawność podnoszenia się po porażkach życiowych.

4. Autonomia – umiejętność kierowania się oraz bronienia własnych przekonań, zdolność pracy w oparciu o własne standardy.

5. Pozytywne relacje z innymi – łatwość nawiązywania relacji, umiejętność wchodzenia w bliskie zażyłe relacje. Gotowość na odczuwanie pozytywnych i negatywnych emocji charakterystycznych dla bliskich relacji.

6. Panowanie nad otoczeniem – kreowanie własnej rzeczywistości podporządkowanej własnym potrzebom. Przejawianie inicjatyw i osobistego wysiłku w celu aktywnemu przystosowaniu się do otoczenia.

Chcąc utrzymać dobrostan psychiczny zwracajmy uwagę na każdą z wyżej wymienionych sfer i starajmy się w miarę możliwości dbać o nie jak najlepiej.

W przypadku, gdy zaobserwujesz, że któraś ze sfer jest na zniżonym poziomie skorzystaj z pomocy specjalisty psychologa, który pomoże wzmocnić Twój dobrostan psychiczny.

Zapraszamy do naszej poradni psychologicznej, gdzie przyjmuje: mgr Bartosz Wiszniewski

Terminy przyjęć:

Wtorek 16:00 - 20:00

 

Zapisz się już dziś: 885 1111 85, 52 321 04 45 

  

 

15.10.2021

Serce, jak o nie dbać? Jakie objawy powinny nas zaniepokoić?

Serce to niezawodny narząd nieustannie wykonujący swoją pracę tłocząc krew w organizmie. Często zapominamy, że jest ono najważniejszym elementem układu krążenia. Nieodpowiedni styl życia, zła dieta sprawiają, że serce jest obciążone przez co nie może w pełni spełniać swojej funkcji.

Objawy, które mogą świadczyć o tym, że z sercem dzieje się coś niepokojącego:

·       - Kołatanie sera

·        -Zwolnienie akcji serca poniżej 60 u/min

·       - Przyśpieszenie tętna bez wysiłku powyżej 120u/min

·       - Nierówne bicie serca

·       - Szybkie męczenie się (nawet przy niewielkim wysiłku)

·       - Uczucie niepokoju w nocy

To pierwsze sygnały, które wysyła nasz organizm wołając o pomoc.

Grupy osób szczególnie narażone na choroby układu krążenia to m.in.:  

-Osoby z nadciśnieniem

-Cukrzycą

-Osoby z nadwagą

Osoby z chorobami płuc (astma, POCHP)

-Osoby z chorobami tarczycy (szczególnie osoby młode)

Serce należy badać regularnie, warto jednak szczególnie o nie zadbać, gdy nasz organizm zmagał się wcześniej z ciężką chorobą, np. wirusem SARS-CoV-2 (covid2019)

Profilaktyka chorób układu krążenia obejmuje, wizytę u specjalisty kardiologa z wykonaniem badań diagnostycznych: ekg, echo serca (USG serca). W przypadku, gdy wywiad zebrany od pacjenta oraz badania wykonane w gabinecie nie są wystarczające do włączenia odpowiedniego leczenia lekarz zleca dodatkowe badania t.j. holter ekg (24 godzinny zapis) i/lub holter ciśnieniowy (24 godziny zapis).

Zaniedbanie i lekceważenie objawów może mieć negatywne skutki w postaci utrwalonych chorób układu krążenia, co często bywa następstwem zmian sercowo- naczyniowych, którymi są udary i zawały mózgu.

Sercu możemy pomóc na co dzień prowadząc zdrowy tryb życia:

·       - Rzucając palenie

·        -Nie pijąc alkoholu

·        -Dbając o zdrowy sen

·        -Ograniczając w diecie sól, cukier, tłuszcze

·        -Kontrolując masę ciała

·        -Sprawdzając regularnie ciśnienie krwi, poziom cukru we krwi, badając tarczycę (poziomy hormonów i USG tarczycy)

 

Dlatego dbaj o swoje serce- badaj się!

 

 

14.10.2021

Z radością informujemy, że od 14.10 rozpocznie przyjmowanie pacjentów stomatolog Denissa Nowicka. Pani Doktor zajmuje się leczeniem dorosłych i dzieci z zakresu stomatologii zachowawczej (leczenie próchnicy, nadwrażliwości) oraz wykonuje zabiegi higienizacyjne. Ważne jest to, że Pani Doktor Nowicka przyjmuje również w niektóre soboty.

 

 

08.10.2021

Odwiedź nas podczas Dnia Otwartego i zobacz jak Invisalign może zmienić Twoje życie.

Dla kogo przeznaczony jest aparat Invisalign?

Jeżeli:

-w towarzystwie zasłaniasz zęby ręką lub unikasz pełnego serdecznego uśmiechania się,

- odczuwasz dyskomfort podczas spożywania posiłków spowodowany „wchodzeniem” jedzenia między zęby,

-borykasz się z nieprzyjemnym zapachem z ust spowodowanym niemożliwością dokładnego domycia szczelin pomiędzy nierówno ustawionymi zębami.

Marzysz o prostych zębach i pięknym uśmiechu?

Wszystkie osoby, które przyjdą na Dzień otwarty Ortodoncji 20.11.2021r (sobota) będą skonsultowane przez naszych ekspertów w zakresie leczenia krzywego uzębienia oraz stomatologii estetycznej. Aparaty Invisalign to najnowocześniejsza metoda leczenia wad zgryzu metodą aparatów nakładkowych. Wielką zaletą tego rozwiązania jest fakt, że pacjent sam decyduje kiedy aparat mu przeszkadza i może go zdjąć (wydłużając proces leczenia). Aparaty nakładkowe Invisalign nie uszkadzają szkliwa zębów, ponieważ nie mocujemy żadnych elementów na stałe do zębów. Leczenie jest kosztowne, ale wymaga rzadszych wizyt w gabinecie ortodontycznym. Ta metoda obliguje pacjentów do większej samokontroli w noszeniu i wymianie nakładek. Największą zaletą aparatu Invisalign jest tzw. Projektowanie Uśmiechu. Już na pierwszej wizycie możesz przekonać się, jak będzie wyglądać twój uśmiech na koniec leczenia.

Zapraszamy na dzień otwarty do Remedium Clinic 20.11.2021r w godzinach 9:00-14:00.

Podejmij właściwą decyzję, ponieważ mamy tylko 20 miejsc. Tel. 885-1111-85

 

 

 

07.10.2021

Z radością informujemy, że mgr Radosław Machalski 18 września b.r. ukończył 10 dniowe szkolenie u światowej sławy autorytetu Prof. Mariano Rocabado dotyczące zaburzeń czaszkowo-szyjnych i czaszkowo-żuchwowych. Dzięki uzyskanej wiedzy mgr Machalski pomaga pacjentom z problemami w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych np. z trzaskami, przeskakiwaniem w trakcie jedzenia czy otwierania ust oraz z bólami w obrębie twarzy, głowy i szyi, a także pacjentom w trakcie i po leczeniu ortodontycznym.

 

 

 23.09.2021

 Pragniemy poinformować, że w poradni urologicznej lek. spec. urolog Maciej Kwiatkowski konsultuje również dzieci.

 Zapraszamy na konsultację urologiczną w Remedium Clinic u lek. spec. urologa Macieja Kwiatkowskiego.

 

 

17.09.2021

DOLEGLIWOŚCI BÓLOWE OKOLICY LĘDŹWIOWO-KRZYŻOWEJY

Przewlekłe dolegliwości bólowe okolicy lędźwiowo-krzyżowej są powodowe przez wiele czynników. Wśród nich według wielu źródeł naukowych nawet 30% mogą stanowić zmiany w stawach krzyżowo-biodrowych. Powodują one nie tylko dolegliowści występujące w trakcie ruchów, ale bardzo często objawiają się bólami w utrzymującymi się w spoczynku lub porannymi, po nocnym wypoczynku. Ponadto wpływają one na zaburzenia postawy i chodu, co może powodować lub pogłębiać istniejące już patologię w obrębie kręgosłupa. Bóle powodowane przez patologię stawu krzyżowo-biodrowego z uwagi na jego unerwienie bardzo często imitują ból o typie rwy kulszowej, mogą promieniować do stawu kolanowego a niejednokrotnie nawet stawu skokowego kończyny dolnej. Jednoznaczne odróżnienie ich od bólu korzeniowego ( spowodowanego przez ucik korzenia nerwowego) bywa często bardzo ciężkie, jednakże korzyści wynikające z trafnej diagnozy są dla pacjentów nieocenione, gdyż leczenie zmian stawów krzyżowo-biodrowych jest najczęściej dużo mniej inwazyjne. Zapraszamy do naszego gabinetu neurochirurgii, gdzie przyjmuje: Lek. Maciej Racinowski

Zapraszamy na wizytę  neurochirurgiczną w Remedium Clinic u  Lek. Macieja Racinowskiego.

 

 

08.09.2021

27.08.2021

TERAPIA WISCERALNA PĘCHERZYK ŻÓŁCIOWY

Zadaniem pęcherzyka żółciowego jest zagęszczanie oraz magazynowanie żółci, która składa się głównie z kwasów żółciowych, barwników żółciowych (bilirubiny), cholesterolu, soli oraz śluzu. Praca pęcherzyka żółciowego zaburzona jest wskutek dysfunkcji w obrębie szyjnego oraz piersiowego odcinka kręgosłupa. Problemy z sąsiadującymi narządami, czyli dwunastnicą, wątrobą, okrężnicą także pogarszają funkcje tego narządu. Czynnikami powodującym nieprawidłowości związane z pęcherzykiem żółciowym są także częste infekcje organizmu, zaburzenia krążenia w jamie brzusznej oraz dysbalans między ciśnieniem klatki piersiowej i jamy brzusznej, co często wynika z nieprawidłowego oddychania zarówno podczas wysiłku/dźwigania, ale również w spoczynku. Predyspozycje do powstawania kamieni w pęcherzyku żółciowym mają kobiety stosujące pigułki antykoncepcyjne oraz osoby z niedoczynnością tarczycy lub cukrzycą. Psychosomatyczne podejście do problemów z pęcherzykiem żółciowym sugeruje duży wpływ złości na powstawanie jego dysfunkcji. Zaburzona praca pęcherzyka żółciowego wiąże się z nieprawidłową gospodarką tłuszczową w organizmie i powoduje często problemy z wątrobą, dwunastnicą, jelitem cienkim oraz trzustką. Mogą również pojawić się dolegliwości w odcinku szyjnym i piersiowym kręgosłupa oraz zwiększone napięcie mięśni przykręgosłupowych, ponieważ zarówno organ może powodować dolegliwości w określonych rejonach ciała jak i odwrotnie. Terapia wisceralna to praca manualna na narządach wewnętrznych. Fizjoterapeuta stosując uciski i zagarnięcia w konkretnych rejonach jamy brzusznej oraz podciągnięcia narządów jest w stanie wyeliminować nie tylko problemy związane z pracą układu pokarmowego czy moczowo-płciowego, ale również te w układzie ruchu pacjenta. Celem terapii wisceralnej jest regulowanie napięcia struktur, poprawa przepływu krwi w organach i tkankach wokół nich, poprawa metabolizmu i usuwania zbędnych produktów przemiany materii oraz wzmocnienie odporności. Zaleca się również wykonywanie terapii wisceralnej w celach profilaktycznych- nawet raz w miesiącu. Mgr Pola Zamojska.

Zapraszamy na wizytę  fizjoterapeutyczną w Remedium Clinic u  mgr Poli Zamojskiej.

 

 

 

13.08.2021

TERAPIA WISCERALNA WĄTROBA

Wątroba waży około 1,5kg i bierze udział wielu procesach istotnych dla prawidłowej pracy organizmu. Metabolizuje węglowodany, białka oraz tłuszcze, neutralizuje leki, alkohol (i inne używki), a także magazynuje oraz rozkłada hormony. Ponadto wytwarza i przechowuje enzymy oraz tworzy żółć (około 1l dziennie!). Jest również magazynem dla witaminy B12, żelaza i witaminy K. Bardzo negatywny wpływ na wątrobę mają: zbyt duże napięcie przepony (leżącej bezpośrednio nad nią), które jest bardzo często spotykane w praktyce gabinetowej oraz problemy z kręgosłupem szyjnym oraz piersiowym. Narządy sąsiadujące z wątrobą, czyli żołądek, okrężnica, nerki oraz przełyk również mogą upośledzać jej ruchomość, a przez to także funkcje. Zaburzenia krążenia w jamie brzusznej to również czynnik powodujący dysfunkcje tego narządu. Warto zainteresować się pracą wątroby kiedy występują cukrzyca, problemy z tarczycą, przysadką oraz nadnerczami. Bardzo destrukcyjne działanie mają zaburzenia odżywiania (takie jak anoreksja, bulimia), częste infekcje organizmu, spożywanie zbyt tłustych potraw, zatrucia muchomorem sromotnikowym oraz nadużywanie antybiotyków czy alkoholu. Kiedy wątroba jest w dysfunkcji pacjent może zgłaszać problemy ze snem (typowe jest wybudzanie w nocy między godziną 1.00 a 3.00), związane z tym zmęczenie, podrażnienie śluzówek, jak również krwawienia z dziąseł i obniżoną odporność. Dolegliwości układu ruchu jakie spowodowane mogą być nieprawidłową pracą wątroby to bóle w odcinku szyjnym oraz piersiowym kręgosłupa oraz w prawym barku. Psychosomatyczne podejście do problemów wątrobowych sugeruje destrukcyjny wpływ złości na jej pracę- nie bez powodu mówi się, że „coś leży na wątrobie” 🙂 Terapia wisceralna to praca manualna na narządach wewnętrznych. Fizjoterapeuta stosując uciski i zagarnięcia w konkretnych rejonach jamy brzusznej oraz podciągnięcia narządów jest w stanie wyeliminować nie tylko problemy związane z pracą układu pokarmowego czy moczo- płciowego, ale również te w układzie ruchu pacjenta. Celem terapii wisceralnej jest regulowanie napięcia struktur, poprawa przepływu krwi w organach i tkankach wokół nich, poprawa metabolizmu i usuwania zbędnych produktów przemiany materii oraz wzmocnienie odporności. Zaleca się również wykonywanie terapii wisceralnej w celach profilaktycznych- nawet raz w miesiącu.

Zapraszamy na wizytę  fizjoterapeutyczną w Remedium Clinic u  mgr Poli Zamojskiej.

 

 

 

13.08.2021

JAK SŁOŃCE WPŁYWA NA NASZĄ SKÓRĘ I JAK SIĘ PRZED NIM CHRONIĆ?

Przez okres jesienno-zimowy większość z nas z niecierpliwością wyczekuje pojawienia się pierwszych promieni słonecznych. Słońce sprawia, że mamy lepszy nastrój, kojarzy nam się z czasem wolnym, relaksem i piękną opalenizną. Opalanie niewątpliwie ma wiele zalet, ale należy też pamiętać o jego groźnych skutkach. Korzystny wpływ słońca na skórę Ekspozycja na promienie słoneczne powoduje powstawanie melaniny, która działa przeciwstarzeniowo niszcząc wolne rodniki, jest także naturalnym filtrem przeciwsłonecznym, oraz zapobiega rozwojowi grzybów i bakterii. Słońce aktywuje również produkcję endorfin, wpływających na nasz dobry nastrój, a także umożliwia przekształcanie witaminy D w jej aktywną postać, która jest niezbędna do prawidłowej budowy kości. Mało kto wie, że wystarczy jedynie 15 minut dziennie na słońcu, aby korzystać z jego zalet. Nawet przy tak krótkiej ekspozycji należy pamiętać o kremie z filtrem. Negatywne skutki opalania się Zbyt długa ekspozycja na promienie słoneczne prowadzi do powstania rumienia i oparzeń. Za efekt ten odpowiada promieniowanie UVB, które wpływa również na układ odpornościowy osłabiając go, co zwiększa ryzyko infekcji oraz nowotworzenia. Promieniowanie UVA z kolei, prowadzi do fotostarzenia skóry. Jest to przewlekły proces zapalny, który skutkuje osłabieniem elastyczności i sprężystości skóry, pogorszeniem jej wyglądu (skóra staje się sucha i cienka), pojawianiem się przebarwień i plam soczewicowatych. Promienie słoneczne uszkadzają także naczynia włosowate w obrębie skóry, co objawia się ich rozszerzeniem. Może dojść również do rozszerzenia porów i powstawania zaskórników. Jak rozsądnie korzystać z kąpieli słonecznych? Aby uniknąć niekorzystnego wpływu promieni słonecznych chroń swoją skórę nakładając na nią krem z filtrem (najlepiej SPF 50) 30 minut przed wyjściem z domu i dokładaj preparat w ciągu dnia co 2-3 godziny. Na bieżąco kontroluj znamiona na swojej skórze, możesz pokrywać je grubszą warstwą kremu z filtrem. Unikaj także opalania między godziną 11 a 15, ponieważ wtedy słońce jest najbardziej szkodliwe, a Twoja skóra narażona na oparzenia. Pamiętaj także o nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych. 

Zapraszamy na wizytę dermatologiczną w Remedium Clinic u  Lek. spec. dermatolog Renaty Paradowskiej.

 

 

 

11.08.2021

PORADNIA OTOLARYNGOLOGICZNA

 

Z radością informujemy o nawiązaniu współpracy z laryngologiem Lek. Piotrem Białym

Terminy przyjęć:

Poniedziałki: 16:00-20:00

 

SZYBKI TEST NA PACIORKOWCA GRUPY A

 

Wykonaj szybki test na obecność w gardle paciorkowca grupy A w cenie 60 zł.

 

Test polega na wykryciu antygenu paciorkowca, czyli specyficznej cząsteczki produkowanej przez ten drobnoustrój, w materiale uzyskanym drogą wymazu zakażonej okolicy. Test charakteryzuje się wysoką swoistością, jest bezbolesny, a wynik uzyskuje się w ciągu 10 minut.

 

W poradni otolaryngologicznej przyjmują:

 

dr n. med. Małgorzata Wierzchowska

lek. Monika Orzechowska

lek. Piotr Biały

 

 

 

23.07.2021

 

 

28.07.2021

PORADNIA OTOLARYNGOLOGICZNA

 

Z radością informujemy o nawiązaniu współpracy z laryngologiem Dr n. med. Małgorzatą Wierzchowską.

Terminy przyjęć:

Środa 08:30-13:30

 

23.07.2021

DYSFUNKCJE JELITA GRUBEGO- TERAPIA WISCERALNA

JELITO GRUBE Tu wchłaniania jest woda, witaminy oraz elektrolity z przyjętego pokarmu, dochodzi do zagęszczenia kału, magazynowania go i wydalenia. Dysfunkcje jelita mogą wynikać z wielu przyczyn. Wśród nich należy wymienić schorzenia pobliskich struktur takich jak stawy krzyżowo- biodrowe, zwiększone napięcie w okolicy lędźwiowego odcinka kręgosłupa oraz narządów wewnętrznych leżących w sąsiedztwie jelita grubego (nerki, wątroba, jelito cienkie). Czynnikiem powodujących nieprawidłową pracę jelita grubego są również zaburzenia krążenia w jamie brzusznej oraz dysbalans między ciśnieniem klatki piersiowej i jamy brzusznej, co często wynika z nieprawidłowego oddychania zarówno podczas wysiłku, dźwigania, ale również w spoczynku. Często problemy z tarczycą prowadzą do zaparć (przy niedoczynności) lub biegunek (przy nadczynności). Spożywanie dużej ilości cukrów oraz częste infekcje jelita grubego także powodują nieprawidłową pracę tego odcinka układu pokarmowego. Nie zapominajmy o negatywnym działaniu przewlekłego stresu na praktycznie wszystkie narządy. Psychosomatyczne podejście do problemów narządowym sugeruje bardzo destrukcyjny wpływ smutku i cierpienia na jelito grube. Dysfunkcje jelita grubego wiążą się z występowaniem choroby Leśniowskiego- Crohna oraz zapalenia wyrostka robaczkowego. Pacjent może zgłaszać biegunki lub zaparcia, wzdęcia, hemoroidy oraz bóle w rejonie brzucha, uda lub/ i jąder. Terapia wisceralna to praca manualna na narządach wewnętrznych. Fizjoterapeuta stosując uciski i zagarnięcia w konkretnych rejonach jamy brzusznej oraz podciągnięcia narządów jest w stanie wyeliminować nie tylko problemy związane z pracą układu pokarmowego czy moczo- płciowego, ale również te w układzie ruchu pacjenta. Celem terapii wisceralnej jest regulowanie napięcia struktur, poprawa przepływu krwi w organach i tkankach wokół nich, poprawa metabolizmu i usuwania zbędnych produktów przemiany materii oraz wzmocnienie odporności. Zaleca się również wykonywanie terapii wisceralnej w celach profilaktycznych- nawet raz w miesiącu. 

Zapraszamy na wizytę fizjoterapeutyczną w Remedium Clinic u mgr Poli Zamojskiej.

 

 

 

15.07.2021

TERAPIA WISCERALNA

to praca manualna na narządach wewnętrznych. Terapeuta stosując konkretne uciski, zagarnięcia i podciągnięcia narządów jest w stanie wyeliminować nie tylko problemy związane z pracą układu pokarmowego czy moczo- płciowego, ale również te w układzie ruchu pacjenta. Ta metoda w dużym stopniu opiera się na podstawach fizjologicznych oraz anatomicznych, ale bierze też pod lupę ogólny stan pacjenta, wcześniejsze urazy, poziom stresu, dietę oraz rodzaj pracy jaka jest wykonywana. Trzeba podkreślić, że problemy układu pokarmowego w większości przypadków nie są spowodowane tylko złymi nawykami żywieniowymi! Często wynikają one z zastojów żylnych czy też limfatycznych, a one prowadzą do upośledzonego ukrwienia i odżywienia organów, zwiększenia napięcia struktur wokół oraz obniżenia metabolizmu, sił witalnych i odporności! Skąd mogą pochodzić te „złe” zastoje? Mogą być efektem urazów, blizn, przeciążeń czy stanów zapalnych jak również przewlekłego stresu. Nerw błędny (nerw czaszkowy) łączy trzewia z mózgiem i właśnie dlatego są one tak podatne na powstawanie napięć i restrykcji. Celem terapii wisceralnej jest rozluźnienie napiętych struktur, poprawa przepływu krwi w organach i tkankach wokół nich, poprawa metabolizmu i usuwania zbędnych produktów przemiany materii, wzmocnienie odporności. Te wszystkie efekty nie ograniczają się tylko do rejonu jamy brzusznej czy klatki piersiowej, ale wspomagają również sąsiadujące okolice i całe ciało. Wskazań do terapii wisceralnej jest mnóstwo. Wśród nich można wymienić: REFLUKS, zgagi, zaparcia/ biegunki, wzdęcia, ZESPÓŁ JELITA DRAŻLIWEGO, nudności, utrudnione przełykanie, zapalenie pęcherzyka żółciowego, wrzodziejące zapalenie jelit, choroba wrzodowa, bolesne miesiączki, nietrzymanie moczu, niektóre przypadki niepłodności (te wynikające z mechanicznego ucisku na układ rozrodczy), kamienie nerkowe, kamienie pęcherzyka żółciowego, bóle kręgosłupa piersiowego lub lędźwiowego czy bóle kończyn dolnych o niewyjaśnionej etiologii (bóle narządów mogą rzutować na te rejony), obrzęki, MIGRENY! Zaleca się również wykonywanie terapii wisceralnej w celach profilaktycznych- nawet raz w miesiącu. 

Zapraszamy na wizytę fizjoterapeutyczną w Remedium Clinic u mgr Poli Zamojskiej.

 

 

 

 

02.07.2021

PRZEBARWIENIA SKÓRNE- WARTO JE ZBADAĆ PRZED WAKACJAMI

Dermatoskopia jest badaniem skóry przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia optycznego pozwalającego na ocenę podejrzanych barwnikowych zmian skórnych (na przykład niepokojących znamion). Badanie jest bardzo dokładne, co daje możliwość określenia z dużym prawdopodobieństwem łagodnego lub złośliwego charakteru znamion Dzięki temu badaniu, lekarz może stwierdzić, czy daną zmianą nie należy się w ogóle przejmować, czy może ją obserwować, czy są wskazania do jej jak najszybszego usunięcia.

 

Zapraszamy do naszego gabinetu dermatologicznego, gdzie przyjmują:

Lek. med. Paradowska Renata

Lek. med. Czaplewski Artur

Lek. med. Czanita Cieścińska.

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 15:45 - 20:00 

Wtorek 16:00 - 20:00 

Środa 14:00 - 20:00 

Czwartek 16:00 - 20:00 

Piątek 12:00 - 14:00

 

  

  

 

18.06.2021

KTG PŁODU

Wszystkie Panie oczekujące potomstwa informujemy, że w Remedium Clinic można wykonać badanie KTG płodu (rejestracja akcji serca płodu oraz skurczów macicy) w ostatnim trymestrze ciąży. Każda Pani oczekująca narodzin dziecka może zgłosić się na takie badanie, nie trzeba być pacjentką naszej poradni ginekologiczno-położniczej -wystarczy wcześniej umówić się poprzez rejestrację. Wynik badania zostanie oceniony przez lekarza ginekologa-położnika (cena 60 złotych). Czas badania to około pół godziny.

Zapraszamy do naszej poradni ginekologiczno-położniczej gdzie przyjmują:

Dr n. med. Marek Bułatowicz

Lek. med. Joanna Wasiuta - Śniegowska

Lek. med. Zofia Czapracka

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 11:00 - 20:00

Wtorek 14:00 - 18:00

Środa 11:00 - 20:00

Czwartek 15:20 - 20:00

Piątek 11:00 - 20:00

Sobota 10:00 - 14:00

 

  

11.06.2021

KONTROLNE BADANIA CYTOLOGICZNE

Spędź wakacje spokojna o swoje zdrowie. Przypominamy, że każda kobieta przynajmniej raz na dwa lata powinna wykonać badanie cytologiczne szyjki macicy. W naszej placówce poza tradycyjną cytologią dostępne jest również badanie cytologiczne tzw. „cytologia płynna”, która umożliwia uzyskanie znacznie dokładniejszego wyniku ewentualnych komórek zmienionych chorobowo. Cytologia (cena 50 złotych) Cytologia płynna (cena 150 złotych).

Zapraszamy do naszej poradni ginekologicznej gdzie przyjmują:

Dr n. med. Marek Bułatowicz

Lek. med. Joanna Wasiuta - Śniegowska

Lek. med. Zofia Czapracka

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 11:00 - 20:00

Wtorek 14:00 - 18:00

Środa 11:00 - 20:00

Czwartek 15:20 - 20:00

Piątek 11:00 - 20:00

Sobota 10:00 - 14:00

 

 

 

 

08.06.2021

PORADNIA GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZA

Z radością informujemy o nawiązaniu współpracy z ginekologiem-położnikiem:

Lek. med. Zofią Czapracką

Terminy przyjęć:

Środa 15:20 - 20:00

 Remedium Clinic

 

 07.06.2021

PORADNIA FIZJOTERAPII

Zapraszamy do naszego gabinetu fizjoterapii, gdzie przyjmują:

Mgr Zamojska Pola

Mgr Machalski Radosław

Mgr Rutkowski Radosław

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 15:00 - 19:00

Wtorek 14:00 - 20:00

Środa 15:00 - 19:00

Czwartek 14:00 - 20:00

Piątek 14:00 - 20:00

 Remedium Clinic

 

 

04.06.2021

 Remedium Clinic

 

02.06.2021

TERAPIA CZASZKOWO-KRZYŻOWA

Terapia Czaszkowo - Krzyżowa to nowoczesna terapia, która daje wyjątkowo pozytywne efekty lecznicze po zachorowaniu na COVID.

Poprzez oruchamianie ośrodkowego układu nerwowego, płynu rdzeniowo-kręgowego i kości krzyżowej aktywowane są naturalne siły uzdrawiające organizmu i wzmacnia się jego odporność. Terapia ma również działania:

 • przeciwbólowe,
 • przeciwzapalne,
 • zwiększa dotlenienie organizmu.

Ponadto osoby po tej terapii lepiej radzą sobie z kontrolą stresu i łatwiej pokonują kłopoty z koncentracją. Technika ta przyspiesza też ustępowanie zaburzeń snu i chronicznego zmęczenia . Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej a temat tej intrygującej terapii kliknij tutaj

Zapraszamy do naszego gabinetu fizjoterapii, gdzie terapię czaszkowo-krzyżową prowadzi:

Mgr Rutkowski Radosław

Terminy przyjęć:

Wtorek 14:00 - 20:00

Piątek 14:00 - 20:00

 Remedium Clinic

 

01.06.2021

DZIEŃ DZIECKA 

 Remedium Clinic

 

31.05.2021

PORADNIA CHIRURGII OGÓLNEJ

Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu chirurgii ogólnej, gdzie przyjmują:

Dr n. med. Jerzy Kochan

Lek. med. Tomasz Zwoliński

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 13:00 - 15:00

Środa 15:00 - 18:00

Piątek 15:00 - 18:00

 Remedium Clinic

 

24.05.2021

ZMIANY SKÓRNE WYWOŁANE WIRUSEM SARS-COV-2

Pandemia wywołana wirusem SARS-CoV-2 wciąż trwa. Warto wspomnieć o towarzyszących tej chorobie zmianach skórnych. Do tej pory, na podstawie zgromadzonych danych klinicznych, zaobserwowano 6 podstawowych typów wykwitów w przebiegu COVID19:

1) Zmiany skórne tzw. ,,pseudoodmrozinowe” (występują u 19% chorych na COVID-19)

Zlokalizowane są na palcach rąk i stóp, występują asymetryczne (stąd tzw. ,,covidowe palce”). Z towarzyszącym bólem, pieczeniem, świądem. Zwykle pojawiają się u pacjentów bez objawów ogólnoustrojowych, dotyczą głównie dzieci i młodzieży. Utrzymują się około 12 dni.

2) Zmiany pokrzywkopodobne (19% chorych na COVID 19)

Występują głównie na tułowiu i kończynach, zwykle pojawiają się wraz ze zmianami ogólnoustrojowymi, o średnim nasileniu. Dotyczą najczęściej młodych dorosłych, trwają około 7 dni.

3) Wykwity grudkowo-pęcherzykowe (9% chorych na COVID 19)

Towarzyszą przebiegowi COVID-19 o średnim nasileniu. Mogą wyprzedzać objawy ogólnoustrojowe, ale zwykle pojawiają się około 3 dni po ich wystąpieniu. Zanikają około tydzień później. Lokalizują się na tułowiu i kończynach.

4) Wysypka plamisto-grudkowa, odropodobna

Często dotyczy chorych o ciężkim przebiegu zakażenia COVID-19. Przeważnie zmiany są uogólnione, zlewne, zlokalizowane głównie na tułowiu. Utrzymują się około tygodnia.

5) Zmiany o charakterze wybroczyn

Dotyczą głównie starszych chorych o ciężkim przebiegu COVID-19, wskazują na zapalenie naczyń.

6) Sinica marmurkowata (siateczka czerwono-niebieskich plam)

Zlokalizowana głównie na kończynach dolnych. Może występować u osób zdrowych w podeszłym wieku i świadczy o zaburzeniach ze strony układu krążenia. Nagłe pojawienie się tego typu zmian może sugerować infekcję COVID-19 o umiarkowanym lub ciężkim przebiegu.

Należy pamiętać, że wyżej wymienione zmiany skórne mogą być pierwszym objawem zakażenia, mogą towarzyszyć innym objawom ogólnoustrojowym (kaszel, duszność, gorączka, dreszcze, utrata węchu i smaku itd.), ale mogą także być jedynym objawem infekcji SARS-CoV2.

Renata Paradowska

Zapraszamy do naszego gabinetu dermatologicznego, gdzie przyjmują:

Lek. med. Paradowska Renata

Lek. med. Czaplewski Artur

Lek. med. Czanita Cieścińska

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 15:45 - 20:00

Wtorek 16:00 - 20:00

Środa 14:00 - 20:00

Czwartek 16:00 - 20:00

Piątek 12:00 - 14:00

 Remedium Clinic

 

21.05.2021

POCOVIDOWE OBJAWI, KTÓRE WARTO SKONSULTOWAĆ U NEUROLOGA

Z punktu widzenia neurologa, po trwającej rok pandemii mogę stwierdzić, że wielokrotnie objawy neurologiczne były pierwszymi objawami zakażenia koronawirusem. Chorzy trafiali do Izby Przyjęć z powodu zawrotów głowy, nie gorączkowali, a po kilku dniach pojawiały się u nich inne objawy np. kaszel, duszność, zapalenie płuc. Dlatego ważne jest zgłaszanie się z objawami neurologicznymi do lekarza POZ celem wykonania testu lub w przypadku nasilonych objawów do Izby Przyjęć.

Neurologiczne objawy zakażenia SARS CoV-2:

 • zaburzenia węchu, smaku,
 • zawroty głowy, nagła głuchota,
 • bóle głowy,
 • bóle mięśni, stawów, nerwobóle,
 • napady padaczkowe,
 • zaburzenia uwagi, koncentracji, pamięci,
 • apatia, lęk, depresja, bezsenność, zmęczenie, ogólne osłabienie,
 • zaburzenia świadomości,
 • parestezje/zaburzenia czucia w obrębie kończyn górnych i dolnych z możliwym osłabieniem siły mięśniowej kończyn,
 • uszkodzenie nerwów czaszkowych,
 • zaburzenia koordynacji ruchowej,
 • udar mózgu.

Kolejnym zagadnieniem jest pojawiająca się tzw,,mgła covidowa’’ po ok.2-3 tygodniach po przebyciu skąpoobjawowego zakażenia- dolegliwość często utrudniająca młodym ludziom powrót do pracy. Jako neurolodzy zalecamy leki nootropowe, trening funkcji poznawczych i cierpliwość:)

Tej ostatniej potrzeba też oprócz treningu węchowego w zaburzeniach węchu i smaku, gdyż większość tych objawów pomimo włączenia witamin z grupy B utrzymuje się kilka tygodni, a czasami miesięcy.

Pacjenci zaniepokojeni powyżej wymienionymi objawami korzystają z konsultacji neurologicznej, często pomaga zmiana stylu życia, dobrze znana każdemu z nas(aktywność fizyczna, wysypianie się 7-8 godzin, regularne odżywianie, odpowiednie nawodnienie organizmu), natomiast czasami przy okazji stwierdzenia odchyleń w badaniu neurologicznym wskazana jest dalsza diagnostyka obrazowa.

Lek. med. Beata Wicherska

Zapraszamy do naszej poradni neurologicznej, gdzie przyjmuję:

Lek. med. Beaty Wicherskiej

Terminy przyjęć:

Środa 14:00 - 19:00

Czwartek 14:00 - 19:00

Remedium Clinic

 

20.05.2021

PORADNIA GASTROENTEROLOGICZNA

Zapraszamy do naszego gabinetu gastroenterologicznego, gdzie przyjmują:

Dr n. med. Karolina Hankiewicz-Szwedowska

Lek. med. Małgorzata Brymora

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 17:00 - 20:00

Wtorek 17:00 - 19:00

 

 Remedium Clinic

 

 19.05.2021

PORADNIA DERMATOLOGICZNA

Z radością informujemy o nawiązaniu współpracy z dermatologiem:

Lek. med. Renatą Paradowską.

Terminy przyjęć:

Wtorek 16:00 - 20:00

Czwartek 16:00 - 20:00

Remedium Clinic

 

14.05.2021

DIETETYKA

Przychodząc do naszej poradni dietetycznej w sobotę 22 maja otrzymasz zniżkę -20% na konsultacje u dietetyka.

Zapraszamy do mgr Pauliny Andrzejewskiej w godzinach:

9:30 - 13:00

 Remedium Clinic

 

12.05.2021

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

Dla wszystkich Pielęgniarek i Położnych w dniu Państwa święta składamy serdeczne podziękowania za Wasz niedoceniany wysiłek w opiece nad pacjentem. Pielęgniarstwo i położnictwo to trudne i odpowiedzialne zawody tak ogromnie niedoceniane i pomijane we wszystkich doniesieniach medialnych. Nawet teraz w czasie pandemii. Wasza empatia, zaangażowanie i oddanie pacjentom jest ogromne.

DOCENIAMY, DZIĘKUJEMY i życzymy WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE.

 

  Remedium Clinic

 

10.05.2021

PORADNIA FIZJOTERAPII

Zapraszamy do naszego gabinetu fizjoterapii, gdzie przyjmują:

Mgr Zamojska Pola

Mgr Machalski Radosław

Mgr Rutkowski Radosław

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 15:00 - 19:00

Wtorek 14:00 - 20:00

Środa 15:00 - 19:00

Czwartek 14:00 - 20:00

Piątek 14:00 - 20:00

  Remedium Clinic

 

07.05.2021

RAK JAJNIKA - MOŻESZ MU ZAPOBIEC

Cichy zabójca kobiet - rak jajnika.

 

Rak jajnika stanowi trudny problem w ginekologii onkologicznej, symptomy towarzyszące schorzeniu są często mylnie utożsamiane z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego.

 

Do objawów, które powinny nas skłonić do szybkiej wizyty u ginekologa należą:

uczucie ciężkości w jamie brzusznej,

nerwobóle ud,

uczuciem nagłego parcia na mocz, zaparciami oraz okresowo bolesnymi stosunkami płciowymi,

wzdęcia, niestrawność, selektywna nietolerancja pokarmów, nudności, wymioty, brak łaknienia oraz trudności w oddawaniu stolca,

ataki bólów w miednicy,

nietypowe krwawienie z pochwy,

wodobrzusze (występuje u 30% chorych), bardzo późny objaw jednak najczęstszy,

 

Dzięki regularnemu odwiedzaniu ginekologa i wykonywaniu USG na wizycie wiele kobiet może uchronić się przed ciężkimi następstwami choroby.

 

W Polsce profilaktyka wszelkich chorób jest często lekceważona, choć panie są w tym wypadku znacznie bardziej świadome i aktywne od mężczyzn. Niestety ostatni rok pogłębił jeszcze zaniedbania w tym zakresie.

 

Zbliża się Dzień Matki – pomyśl o swojej mamie lub o ...sobie z tej okazji i zrób sobie najlepszy prezent.

 

Zapraszamy do naszej poradni ginekologicznej gdzie przyjmują:

Dr n. med. Marek Bułatowicz

Lek. med. Magdalena Karpów - Greiner

Lek. med. Marianna Maciejewska

Lek. med. Joanna Wasiuta - Śniegowska

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 11:00 - 20:00

Wtorek 14:00 - 18:00

Środa 15:00 - 20:00

Czwartek 15:20 - 20:00

Piątek 11:00 - 20:00

Sobota 10:00 - 14:00

 Remedium Clinic

 

30.04.2021

 POCOVIDOWE OBJAWI, KTÓRE WARTO SKONSULTOWAĆ U KARDIOLOGA

 Twoje serce potrzebuje konsultacji kardiologicznej.

Jeśli jesteś ozdrowieńcem -przebyłeś COVID warto byś sprawdził swój układ krążenia, gdy utrzymują się u Ciebie następujące objawy:

•Wzmożona męczliwość

•Kołatanie serca

•Przyśpieszony rytm serca w spoczynku

•Bóle lub ucisk w klatce piersiowej

•Pogorszenie wyników kontroli ciśnienia krwi

•Obrzęki nóg wieczorem, obrzęk twarzy rano

 •Obniżenie tolerancji wysiłku

 

Każda przebyta infekcja, a szczególnie wirusowa, może mieć bezpośredni lub pośredni wpływ na układ krążenia. Nie należy lekceważyć objawów, które nas niepokoją. Być może to tylko zmęczenie organizmu przebytą infekcją, ale zawsze należy wykluczyć poważniejsze powikłania i skutki choroby, o której jeszcze tak mało wiemy. Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu i badaniu fizykalnym może w trakcie wizyty wykonać EKG (zapis elektrycznej aktywności mięśnia sercowego) i/lub echo serca (sprawdzenie anatomicznej budowy i czynności serca- usg serca). W razie potrzeby kardiolog może zlecić inne badania np.: badania laboratoryjne, badania całodobowego zapisu ekg (holter ekg) lub całodobową kontrolę ciśnienia krwi (holter ciśnieniowy).

 

Serdecznie zapraszamy do naszej poradni kardiologicznej, gdzie przyjmują:

Lek. med. Emilia Przybylska

Lek. med. Ewelina Kurlapska

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 16:00 - 20:00

Wtorek 8:30 - 10:30

Czwartek 8:30 - 10:30

 Remedium Clinic

 

26.04.2021

PORADNIA CHIRURGII OGÓLNEJ

Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu chirurgii ogólnej, gdzie przyjmują:

Dr n. med. Jerzy Kochan

Lek. med. Tomasz Zwoliński

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 13:00 - 15:00

Środa 15:00 - 18:00

Piątek 15:00 - 18:00

 Remedium Clinic

 

23.04.2021

POCOVIDOWE OBJAWI, KTÓRE WARTO SKONSULTOWAĆ U UROLOGA

Co powinno nas skłonić do wizyty u urologa?

•Częstomocz

•Utrudnione oddawanie moczu

•Silne parcie na mocz

•Częste wstawanie w nocy

•Mocz o zmienionym zabarwieniu

•Bolesne oddawanie moczu

•Zaburzenia erekcji

•Zaburzenia ejakulacji

 

Poza tym warto skonsultować ze specjalistą urologiem:

•Bóle w okolicach pleców

•Bóle w podbrzuszu

•Andropauzę męską (obniżony poziom testosteronu)

•Zaburzenia płodności

•Ponadto każdy mężczyzna po 40 roku życia powinien wykonac raz w roku badanie w kierunku prostaty i oznaczenie PSA – jeśli wyniki odbiegają od normy należy to skonsultować również z urologiem

 

Zapraszamy do naszego gabinetu urologicznego, gdzie przyjmują:

Dr n. med. Filip Kowalski

Lek. med. Maciej Kwiatkowski

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 17:00 - 20:00

Czwartek 18:30 - 20:00

 Remedium Clinic

 

16.04.2021

POCOVIDOWE OBJAWI, KTÓRE WARTO SKONSULTOWAĆ U NEUROCHIRURGA

 Jeśli po przejściu Covid-19 obserwujesz u siebie któryś z poniższych objawów pilnie zgłoś się do neurochirurga:

•Przeczulica kończyn górnych i dolnych

•Zaburzenia pamięci krótkotrwałej

•Zawroty głowy i/ lub bóle głowy zwłaszcza nasilające się podczas stresu

•Uczucie pulsowania za okiem, oczami, chwilowe zaniewidzenia

•Uporczywe mrowienie kończyn nasilające się podczas dźwigania

•Bóle i drętwienia palców rąk i nóg wybudzające w nocy.

Lek. med. Maciej Racinowski

Zapraszamy do naszego gabinetu neurochirurgii, gdzie przyjmują:

Lek. med. Maciej Racinowski

Lek. med. Maciej Mielczarek

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 16:30 - 20:00

Wtorek 16:30 - 20:00

Czwartek 16:30 - 20:00

Piątek 16:30 - 20:00

 Remedium Clinic

 

14.04.2021

PUNKT SZCZEPIEŃ

Remedium Clinic

 

12.04.2021

PORADNIA GINEKOLOGICZNA

Zapraszamy do naszej poradni położniczo-ginekologicznej gdzie przyjmują:

Dr n. med. Marek Bułatowicz

Lek. med. Magdalena Karpów - Greiner

Lek. med. Marianna Maciejewska

Lek. med. Joanna Wasiuta - Śniegowska

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 11:00 - 20:00

Wtorek 14:00 - 20:00

Środa 15:00 - 20:00

Czwartek 10:00 - 20:00

Piątek 11:00 - 20:00

Sobota 10:00 - 14:00

Remedium Clinic

07.04.2021

PUNKT SZCZEPIEŃ

Remedium Clinic

 

02.04.2021

Remedium Clinic 

 

31.03.2021

USG TARCZYCY

Tarczyca jest to narząd położony na szyi na wysokości krtani („jabłka Adama"). Jest on zbudowany z prawego i lewego płata połączonych cieśnią (węziną). Funkcją tarczycy jest produkcja i wydzielanie do krwi hormonów takich jak tyroksyna, trójjodotyronina i kalcytonina, mających bardzo istotne znaczenie dla regulacji procesów metabolicznych organizmu (tj. przemiany materii i energii).

 

Choroby tarczycy i ich objawy są jednymi z najczęstszych przyczyn zgłaszania się pacjentów do lekarza. Oprócz diagnostyki laboratoryjnej z próbki krwi (TSH, hormony tarczycy, tzw. przeciwciała przeciwtarczycowe), podstawą postępowania diagnostycznego w chorobach gruczołu tarczowego jest obecnie badanie ultrasonograficzne. Jest to badanie krótkie (zwykle trwa ono 10-15 minut), nieinwazyjne i bezbolesne. Nie wymaga ono również szczególnego przygotowania.

 

Badanie USG pozwala na wykonanie dokładnych pomiarów tarczycy wraz z obliczeniem jej objętości. W czasie badania lekarz określa też strukturę miąższu tarczycy (używając fachowej terminologii – jego tzw. echogeniczność i jednorodność), która ulega zmianie w niektórych jednostkach chorobowych. W czasie badania USG tarczycy, dzięki możliwościom badania dopplerowskiego, określa się też unaczynienie miąższu tarczycy, które może być zarówno wzmożone (zwłaszcza w nadczynności tarczycy), jak i osłabione (np. niektóre postacie zapalenia tarczycy).

 

Ponadto, w badaniu USG można uwidocznić zmiany ogniskowe tarczycy (tzw. „guzki") i określić ich budowę (np. lite, torbielowate lub o mieszanej budowie). Dzięki ocenie charakterystyki guzków tarczycy (ich echogeniczności, zarysów, obecności ognisk płynowych, zwapnień lub mikrozwapnień, unaczynienia itd.) lekarz ma możliwość oszacowania, czy uwidocznione zmiany mają charakter raczej łagodny, czy też są w jakimś stopniu podejrzane i wymagają np. kontrolnego badania USG po pewnym czasie, albo czy kwalifikują się do wykonania pilnej biopsji.

 

Badanie ultrasonograficzne wykonuje się też okresowo u pacjentów po usunięciu tarczycy z powodu nowotworu złośliwego (wykluczenie wznowy), jak i u osób po tzw. subtotalnej tyreoidektomii, czyli usunięciu niemal całego gruczołu z pozostawieniem małych kikutów (czasami tarczyca „odrasta" z kikutów, co może np. ponownie wywołać jej nadczynność). W czasie USG tarczycy można też wykryć np. zmiany w przytarczycach i innych sąsiadujących z tarczycą narządach (np. powiększenie węzłów chłonnych na szyi).

 

Kiedy należy wykonać badanie USG tarczycy?

• Gdy zaobserwujemy lub wyczujemy powiększanie się przedniej części szyi, w okolicy „jabłka Adama" – co może wskazywać na obecność „wola", czyli powiększenia tarczycy spowodowanego chorobą jej miąższu lub obecnością dużych guzków (zwłaszcza, gdy towarzyszą temu np. problemy w połykaniu).

• Gdy pojawią się objawy nadczynności tarczycy (np. chudnięcie, przyspieszenie akcji serca, zwiększona potliwość, nerwowość, bezsenność, biegunki, zaburzenia cyklu miesiączkowego, wytrzeszcz oczu).

• Gdy wystąpią objawy niedoczynności tarczycy (np. wzmożona męczliwość i senność, przewlekłe uczucie zimna, zaparcia, wzrost masy ciała, obniżenie nastroju, suchość i przebarwienia skóry – „brudne kolana" i "brudne łokcie", suchość i łamliwość włosów, obniżenie libido, trudności z zajściem w ciążę).

• Gdy w badaniach laboratoryjnych stwierdzone zostaną nieprawidłowości (np. podwyższony lub obniżony poziom TSH albo obecność przeciwciał przeciwtarczycowych).

• Okresowo po zabiegach operacyjnych tarczycy lub przy przewlekłych chorobach tarczycy (badania kontrolne).

Należy również podkreślić, że w przypadku podejrzenia choroby tarczycy na wizytę do specjalisty endokrynologa najlepiej udać się już z kompletem badań zarówno laboratoryjnych, jak i z wynikiem USG.

Dr n. m. Adam Lemanowicz

 

Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu USG, gdzie przyjmuje:

Dr n. med. Adam Lemanowicz

Terminy przyjęć:

Środa 13:30 - 15:00

Czwartek 14:30 - 16:00

Remedium Clinic

 

26.03.2021

USG JAMY BRZUSZNEJ

Badanie USG jamy brzusznej jest obecnie jednym z najczęściej przeprowadzanych badań obrazowych. Pozycja ultrasonografii w diagnostyce chorób narządów brzucha jest wynikiem kilku czynników. Przede wszystkim, jest to badanie nad wyraz dostępne, zwłaszcza w porównaniu z metodami takimi jak tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, czy nawet zwykła radiografia rentgenowska. Ultrasonografy spotyka się nie tylko w szpitalach, ale i w większości przychodni, prywatnych placówkach medycznych, indywidualnych gabinetach lekarskich, a nawet w ambulansach. Co ciekawe, dostępne są przenośne głowice ultrasonograficzne podłączane do tabletu lub smartfona, umożliwiające wykonanie badania wręcz w dowolnym miejscu i czasie. Po drugie, badanie to jest nieinwazyjne (czyli nie dochodzi do przerwania ciągłości skóry, ani nie ma potrzeby wprowadzania oprzyrządowania do jam ciała), zwykle zupełnie bezbolesne i krótkie (przy nieskomplikowanych przypadkach wystarcza około 10-15 minut). Ponadto, ultrasonografia jamy brzusznej pozwala na wszechstronną ocenę zawartości brzucha – począwszy od narządów miąższowych, poprzez drogi moczowe i wewnętrzne narządy rozrodcze, następnie - podstawową ocenę przewodu pokarmowego, a także – z użyciem trybów dopplerowskich – na badanie dużych naczyń krwionośnych brzucha i miednicy.

 

W czasie badania USG jamy brzusznej lekarz stara się uwidocznić przede wszystkim narządy miąższowe, tj. wątrobę, śledzionę, trzustkę i nerki. Podczas badania zwraca się uwagę na wielkość narządów, ich strukturę (echogeniczność, jednorodność), w niektórych sytuacjach również ich unaczynienie, a także na obecność ewentualnych zmian ogniskowych (np. torbieli, guzów, przerzutów nowotworowych). Ocenia się też pęcherzyk żółciowy poszukując ewentualnych nieprawidłowości (złogi, polipy albo pogrubienie ściany na skutek procesu zapalnego lub nowotworowego), a także drogi żółciowe. Przy ocenie nerek dodatkowo poszukuje się kamieni, jak również zwraca się uwagę na obecność ewentualnego zastoju moczu, który pojawia się przy utrudnieniu odpływu moczu z nerki (przy kamicy moczowodu, ucisku moczowodu z zewnątrz albo zajęciu moczowodu przez np. przez procesy nowotworowe lub zapalne). W czasie badania pęcherza moczowego można wykryć np. rozrost nowotworowy w ścianie pęcherza, obecność uchyłków pęcherza, a – u mężczyzn – również objawy związanego z wiekiem rozrostu gruczołu krokowego. W przypadku kobiet badanie USG brzucha pozwala np. na wykrycie torbieli jajników, rozpoznanie ostrych stanów chorobowych przydatków (zapalenie, skręt jajnika), mięśniaków macicy albo guzów wewnętrznych narządów rozrodczych. W czasie podstawowego badania USG brzucha można też przypadkowo wykryć niektóre patologie naczyniowe, np. tętniaki – zwłaszcza aorty i tętnic biodrowych, albo zakrzepicę żylną (czasem towarzyszącą poważniejszym procesom chorobowym). Chociaż zastosowanie badania USG w diagnostyce przewodu pokarmowego jest stosunkowo ograniczone, to metoda ta pozwala na przykład na stwierdzenie objawów niedrożności jelit, zapalenia wyrostka robaczkowego albo uchyłków jelita grubego, wykrycie dużych guzów żołądka i jelita grubego, czy też na wysunięcie podejrzenia zapalenia jelit. Nie należy też zapominać o możliwości zdiagnozowania przepuklin w powłokach brzucha. Niekiedy, przy okazji badania USG brzucha, można wysunąć podejrzenie poważnych chorób nie dających często wyraźnych objawów, tak jak np. podejrzenie białaczki albo chłoniaka przy przypadkowym znalezieniu powiększonych węzłów chłonnych we wnętrzu jamy brzusznej.

 

Trudno w kilku zdaniach zamieścić wskazania do przeprowadzenia badania USG jamy brzusznej – jest ich po prostu zbyt dużo. Niewątpliwie, badanie to jest nieodzowne jako jeden z pierwszych etapów diagnostyki w przypadku poniższych chorób i objawów:

Wątroby i dróg żółciowych (np. bóle po prawej stronie nadbrzusza, podejrzenie powiększenia wątroby, wystąpienie żółtaczki, nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych);

Trzustki (np. bóle w środkowym nadbrzuszu albo silne opasujące bóle nadbrzusza, wystąpienie bezbólowej żółtaczki, przebyte ostre zapalenie trzustki);

 

Śledziony (np. bóle po lewej stronie nadbrzusza, nieprawidłowy wynik morfologii krwi, niektóre choroby infekcyjne);

Nerek i pęcherza moczowego (np. bóle okolic lędźwiowych, krwiomocz, częstomocz i inne objawy zakażenia dróg moczowych, podejrzenie niewydolności nerek, nadciśnienie tętnicze słabo reagujące na leczenie, zatrzymanie lub trudności w oddaniu moczu);

Zarówno ostrych, jak i przewlekłych objawów ze strony przewodu pokarmowego (nudności i wymioty, rozlane lub zogniskowane bóle brzucha, zatrzymanie gazów i stolca, wzdęcia, biegunki, krew w stolcu lub stolce smoliste);

Kobiecych narządów rozrodczych (np. bóle podbrzusza, zaburzenia miesiączkowania, nieprawidłowe plamienia, ciąża);

Innych (np. szybkie powiększenie obwodu brzucha, niezamierzona utrata masy ciała, wyczuwalna tętniąca zmiana w brzuchu, po urazach, przy podejrzeniu anomalii lub wad wrodzonych, podejrzenie przepukliny, itp.).

 

 

Aby zapewnić jak największą skuteczność badania USG, pacjenci powinni zastosować się do pewnych prostych zaleceń. Przed badaniem należy przez kilka godzin powstrzymywać się od jedzenia, picia napojów innych niż niegazowana woda (zwłaszcza kawy, herbaty, słodkich i gazowanych napojów), palenia papierosów i żucia gumy. Ponieważ ultradźwięki wykorzystywane w badaniu USG nie są w stanie przeniknąć przez gazy jelitowe, pacjentom z tendencjami do wzdęć zaleca się przyjmowanie leków typu Espumisan w ciągu 2-3 dni przed terminem badania. Do oceny pęcherza moczowego i narządów miednicy niezbędne jest dość dobre wypełnienie pęcherza moczowego, zatem należy na około 30-60 min. przed czasem badania wypić 0,5 do 1 litra czystej niegazowanej wody. Ważne jest też, aby zabrać ze sobą wyniki wcześniejszych badań (nie tylko USG, ale też TK, MR czy np. kolonoskopii).

 Dr n. m. Adam Lemanowicz

Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu USG, gdzie przyjmuje:

Dr n. med. Adam Lemanowicz

Terminy przyjęć:

Środa 13:30 - 15:00

Czwartek 14:30 - 16:00

Remedium Clinic

 

24.03.2021

CERTYFIKAT

Z radością informujemy, iż nasz dietetyk wciąż poszerza swoją wiedzę, aby móc jak najlepiej pomagać pacjentom. Mgr Paulina Andrzejewska otrzymała certyfikat uczestnictwa w konferencji "Żywienie i suplementacja w położnictwie".

Zapraszamy na wizytę u Pani magister w:

Środa 17:30 - 20:00

Czwartek 17:00 - 20:00

Sobota 9:00 - 12:00

Remedium Clinic

 

19.03.2021

TERAPIA OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM

Co to takiego terapia osoczem bogatopłytkowym?

Terapia osoczem bogatopłytkowym została opracowana już w latach 70-tych XXwieku.

Jest to koncentrat płytek i substancji wzrostowych z krwi własnej pacjenta w niewielkiej ilości osocza. Nasza krew to najlepszy lek, który jest bezpieczny, bogaty w substancje lecznicze i czynniki wzrostu, pomagające pobudzić siły naszego organizmu do walki z chorobą.

Zastosowanie osocza bogatopłykowego jest najlepiej udokumentowane w ortopedii szczególnie :

• pourazowe zespoły bólowe

• bóle przeciążeniowe przyczepów więzadeł i ścięgien (łokieć tenisisty, golfisty, zapalenie przyczepu ścięgna Achillesa, kolano skoczka, ostrogi kości piętowej)

• stany zapalne stawów i okołostawowe

• opóźniony zrost kostny

• trudno gojące się rany

• cysty i torbiele kostne

• przeszczepy więzadeł

• uszkodzenie stożka rotatorów

• choroba zwyrodnieniowa stawów ( w fazie prób) - regeneracja chrząstki

Obecnie osocze wykorzystywane jest również w innych dziedzinach medycyny:

• medycyna estetyczna (poprawa napięcia skóry)

• implantologia - stomatologia

• gastroenterologia – wrzody żołądka

• kardiochirurgia

• okulistyka

 

Zabieg podania pacjentowi osocza jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, ale wymaga specjalistycznego sprzętu i spełnienia określonych procedur. Nie jest to zabieg obarczony ryzykiem dla pacjenta. Przebiega w następujących etapach:

• pobranie krwi z żyły

• wirowanie

• separacja czerwonych krwinek, osocza i płytek krwi

• podanie koncentratu

Po zabiegu pacjent powinien zastosować się do następujących zaleceń:

• Ważne jest unieruchomienie miejsca podania na około 7-10 dni

• Pacjenci po podaniu koncentratu do kończyny dolnej muszą być zaopatrzeni w kule łokciowe.

• Pacjenci po zabiegu na kończynie górnej powinni zaopatrzy się w odpowiedni rodzaj unieruchomienia kończyny np. ortezę, temblak.

• Pacjent po podaniu PRP nie będzie mógł sam prowadzić samochodu.

• Ważne jest odpowiednie leczenie przeciwbólowe (wg. zaleceń lekarza prowadzącego). Nie podaje się niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Dopuszczone jest podawanie paracetamolu i tramadolu.

• wizyta kontrolna po 3 tygodniach po podaniu PRP - ocena funkcji kończyny, subiektywnych odczuć pacjenta oraz występujących dolegliwości bólowych

Pamiętajmy osocze to nasz własny lek pozbawiony uczulających substancji chemicznych, wykorzystujący siły obronne i odbudowujące zawarte w naszej krwi.

Serdecznie zapraszamy do naszego poradni ortopedyznej, gdzie przyjmuje:

Dr n. med. Mariusz Śniegowski

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 11:00 - 13:00

Wtorek 13:00 - 19:00

Czwartek 16:00 - 18:00

Piątek 8:00 - 10:00

Sobota 8:00 - 13:30

Remedium Clinic

 

17.03.2021

PORADNIA NEUROCHIRURGII

Zapraszamy do naszego gabinetu neurochirurgii, gdzie przyjmują:

Lek. med. Maciej Mielczarek

Lek. med. Maciej Racinowski

 

Terminy przyjęć:

Środa 15:00 - 20:00

Czwartek 16:30 - 20:00

Piątek 16:30 - 20:00

Remedium Clinic

 

15.03.2021

PORADNIA UROLOGICZNA

Serdecznie zapraszamy do naszej poradni urologicznej, gdzie przyjmują:

Lek. med. Filip Kowalski

Lek. med. Maciej Kwiatkowski

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 16:20 - 20:00

Środa 16:20 - 20:00

Czwartek 18:30 - 20:00

Remedium Clinic

 

12.02.2021

MARZEC MIESIĄCEM KOBIET

Zbliża się wiosna, warto zatem szczególnie zadbać o cerę na twarzy. Przez ostatnie miesiące dużo czasu spędzamy w maseczkach, co sprawia, że skóra twarzy jest ciągle wilgotna. Okres zimowy i działanie niskich temperatur nasiliło problem.

Mając na uwadze zdrowy wygląd skóry Remedium Clinic przygotowało bony upominkowe dla Pań na bezpłatną konsultację u kosmetologa. Konsultacja kosmetologiczna pozwoli ocenić stan skóry i dobrać odpowiednie zabiegi tak, aby kondycja skóry poprawiła się i odzyskała blask.

Zapraszamy do naszego gabinetu kosmetologicznego, gdzie przyjmuje:

Kosmetolog Alina Tarusina

W dniach:

Wtorek 8:00 - 15:00

Czwartek 8:00 - 15:00

 

Remedium Clinic

 

08.03.2021

 

Remedium Clinic

 

04.03.2021

PORADNIA ORTOPEDYCZNA

Poradnia ortopedyczna

Jakimi problemami się zajmuje?

Potocznie istnieje przeświadczenie, że do lekarza ortopedy idziemy, gdy coś sobie złamiemy, skręcimy, zwichniemy. Nic bardziej błędnego, o poradę do lekarza ortopedii powinniśmy się zwrócić również wówczas, gdy obserwujemy u siebie osłabienie kończyn, zaburzenia czucia, sztywność, osłabienie ruchomości. Wszystkie te objawy mogą świadczyć o zaburzeniach pracy mięśni i więzadeł czym również zajmuje się lekarz ortopeda. Powodem tego typu dolegliwości mogą być zmiany o charakterze zapalnym i zwyrodnionym, co potwierdzi lub wykluczy USG wykonane podczas badania w gabinecie. Częstym objawem jest również występowanie obrzęków w okolicy stawów, gromadzący się płyn daje dolegliwości bólowe i utrudnia ruchomość. Jeśli lekarz ortopeda stwierdzi, że w okolicy stawu gromadzi się płyn to można podczas wizyty wykonać punkcję i usunąć nagromadzony płyn oraz podać do stawowo leki. Tak więc wizyta u ortopedy to nie tylko świeży uraz, ale również dolegliwość narastające i związane z przeciążeniem lub rozwijającym się stanem zapalnym. W razie potrzeby lekarz ortopeda może zalecić sprzęt ortopedyczny (ortezy, tęblaki) i poinstruuje jak je stosować w sposób prawidłowy. Często lekarz ortopeda współpracuje z rehabilitantem ponieważ w wielu przypadkach rehabilitacja i fizykoterapia może bardzo pomóc w zniesieniu dolegliwości bólowych i przyśpieszyć proces gojenia, albo opóźnić proces degradacji.

Serdecznie zapraszamy do naszej poradni ortopedyznej, gdzie przyjmuje:

Dr n. med. Mariusz Śniegowski

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 11:00 - 13:00

Wtorek 13:00 - 19:00

Czwartek 16:00 - 18:00

Piątek 8:00 - 10:00

Sobota 8:00 - 13:30

Remedium Clinic

 

26.02.2021

USG TARCZYCY

Dlaczego warto wykonać USG tarczycy?

Większość z nas jest świadoma potrzeby wykonywania badań poziomu hormonów tarczycy. Wiemy, że tarczyca pełni w naszym organizmie ogromnie ważną rolę. Powszechnie wiadomo, że tarczyca wytwarza hormony, które regulują przemianę materii, ale nieprawidłowe działanie tarczycy może być też przyczyną niemożności zajścia w ciąże, poronień i wad płodu. Tarczyca ma również niebagatelny wpływ na funkcjonowanie prostaty u mężczyzn. Niedoczynność tarczycy może być powodem zawału serca. Zaburzenia pracy gruczołów tarczycowych mogą prowadzić do osteoporozy, otyłości i problemów ze wzrokiem.

Bardzo często jest tak, że zmiany morfotyczne w gruczole tarczycy wyprzedzają zmiany poziomu hormonów. Dlatego warto wykonać USG tarczycy. Wyprzedź chorobę!- przeprowadź raz w roku kompleksową kontrolę gruczołu tarczycy -wykonaj USG i poziom hormonów tarczycy.

Zapraszamy do naszych specjalistów:

Lek. med. Rydzewska Anna

Dr. n. med. Lemanowicz Adam

Terminy przyjęć:

Środa 13:00 - 19:00

Czwartek 16:00 - 19:00

Remedium Clinic

 

19.02.2021

ZESPÓŁ GÓRNEGO OTWORU KLATKI PIERSIOWEJ

 Stań tyłem do ściany! Spróbuj dotknąć ściany swoimi stopami, pośladkami, odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa, barkami i głową! Dwie ostatnie części ciała są znacznie oddalone od ściany? Dokuczają Ci patologiczne objawy w obrębie kończyn górnych? Możesz mieć zespół górnego otworu klatki piersiowej!

Zespół górnego otworu klatki piersiowej (TOS) to zespół patologicznych objawów, który wynika z ucisku na struktury nerwowe i naczynia krwionośne w obrębie zwężonego otworu klatki piersiowej, czyli uogólniając okolicy między odcinkiem szyjnym kręgosłupa a pachą.

Choroba występuje dwa razy częściej u kobiet. Typowa sylwetka predysponująca do dolegliwości to wątłe ciało z wysuniętymi w przód barkami lub wręcz przeciwnie osoba otyła z dużym biustem, który pociąga tułów w przód. Bardziej podatne na schorzenie są również kobiety po mastektomii, wszczepieniu implantów. Natomiast u mężczyzn jest to przerost mięśni obręczy barkowej wskutek treningów siłowych lub pracy fizycznej).

Uciskany może być splot ramienny, tętnica podobojczykowa, żyła podobojczykowa lub żyła pachowa. Cechą główną jest pojawianie się patologicznych objawów takich jak: ból promieniujący nawet do palców dłoni, zaburzenia czucia, uczucie zdrętwienia ręki, osłabienie siły czy różne wartości tętna jednej kończyny górnej w stosunku do drugiej. Ucisk w obrębie naczyń może skutkować obrzękami, wyraźnym poszerzeniem żył na całym ramieniu, klatce piersiowej, plecach i szyi, a nawet zakrzepicą. Powiązane z zespołem górnego otworu klatki piersiowej są również bóle głowy.

Terapeuta po zebraniu wywiadu i wykonaniu badania oraz testów klinicznych może rozpoznać dolegliwość. Poprzez leczenie zachowawcze (tj. terapia manualna, masaż tkanek głębokich, pinoterapię, kinezyterapię czy kinesiotaping) nakierowane na rozluźnienie problematycznych struktur można uzyskać znaczą poprawę w zakresie dolegliwości bólowych obręczy barkowej, kończyn górnych oraz szyjnego odcinka kręgosłupa, jak również częstotliwości występowania patologicznych objawów.

Mgr Pola Zamojska

Zapraszamy do naszego gabinetu fizjoterapii, gdzie przyjmują:

Mgr Zamojska Pola

Mgr Machalski Radosław

Mgr Rutkowski Radosław

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 15:00 - 19:00

Wtorek 14:00 - 20:00

Środa 15:00 - 19:00

Czwartek 14:00 - 20:00

Piątek 14:00 - 20:00

Remedium Clinic

 

12.02.2021

GINEKOLOGIA

Mija rok jak trwa pandemia COVID. Unikamy wizyt u lekarza z obawy przed zakażeniem. Teleporada nie zastąpi badania fizykalnego oraz badania USG. Brak kontaktu z lekarzem skutkuje zaniedbaniem profilaktyki a w szczególności badań cytologicznych, które powinno się wykonywać raz w roku.
Mimo pandemii w Remedium Clinic możemy odbyć tradycyjną wizytę z pełnym badaniem fizykalny i USG, a także wykonać badanie cytologiczne zwykłe lub na podłożu płynnym. Wizyty u ginekologa są w pe
łni bezpieczne i nie stanowią zagrożenia infekcją wirusem COVID. Pacjentka umawia się na konkretną godzinę bez konieczności czekania w kolejce. Nasze gabinety pracują cały czas w systemie stacjonarnym. Zapewniamy opiekę ginekologiczną i położniczą w tym badanie KTG.

Zapraszamy do naszego gabinetu ginekologicznego, gdzie przyjmują:

Dr n. med. Marek Bułatowicz
Lek. med. Magdalena Karpów - Greiner

Lek. med. Marianna Maciejewska

Lek. med. Joanna Wasiuta - Śniegowska

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 11:00 - 20:00

Wtorek 14:00 - 20:00

Środa 15:00 - 20:00

Czwartek 10:00 - 20:00

Piątek 11:00 - 20:00

Sobota 10:00 - 14:00

Remedium Clinic

 

11.02.2021

GINEKOLOGIA

W odpowiedzi na Państwa liczne prośby, z radością informujemy ,iż nasi specjaliści ginekologii i położnictwa:

dr n. med, Bułatowicz Marek oraz lek. med. Wasiuta-Śniegowska Joanna zwiększyli sowją dostępność w tygodniu.

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 11:00 - 20:00

Wtorek 14:00 - 20:00

Środa 15:00 - 20:00

Czwartek 10:00 - 20:00

Piątek 11:00 - 20:00

Sobota 10:00 - 14:00

Remedium Clinic

 

09.02.2021 

BRAK MOTYWACJI PO COVID-19?

Wiele osób które przeszły COVID-19 boryka się z brakiem sił i motywacji.

Od kilku lat mamy przyjemność współpracować z mgr Dorotą Wojtczak, która jest certyfikowanym terapeutą MBCT ( terapia poznawcza depresji oparta na uważności) i trenerem MBSR ( trening redukcji stresu oparty na uważności).

Mgr Dorota Wojtczak sama zachorowała na COVID-19 i w bardzo osobistym wpisie podzieliła się swoimi ciężkimi doświadczeniami związanym z brakiem chęci i motywacji, które spotkały ją później.

http://myway-eu.pl/.../lotos-wyrasta-z-blota-czyli-covid.../

Mamy nadzieję że doświadczenia i przemyślenia specjalisty staną się dla Państwa inspiracją jak pomóc sobie lub może bliskiej osobie.

Z mgr Dorotą Wojtczak, można umówić się w naszej przychodni w każdą środę na indywidualną wizytę. Telefon bezpośredni do mgr Doroty Wojtczak: 605 267 727

Remedium Clinic

 

05.02.2021

WSPÓŁCZESNA TERAPIA BAŃKOWA

Słysząc o stawianiu baniek, większość z nas wyobraża sobie szklane bańki ogniowe stawiane lata temu (np. przez babcie) w celu leczenia przeziębień. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się bańki bezogniowe wykorzystywane również w wielu innych schorzeniach.

Bodźcem leczniczym w terapii z zastosowaniem baniek bezogniowych jest wytworzenie podciśnienia. Umożliwia ono rozdzielenie zbitych ze sobą warstw mięśni (czy to wskutek przewlekłych przeciążeń czy występujących stanów zapalnych), a jak wiadomo każde takie „sklejenia” i zrosty są przeszkodą dla zachowania elastyczności i nawodnienia tkanek- tak ważnych dla ich prawidłowego funkcjonowania. Ponadto dochodzi do zmniejszenia ucisku na receptory czuciowe w danym rejonie, a występujący przez to ból jest skutecznie zmniejszony.

Dodatkowo podczas terapii dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i zwiększenia wymiany płynów, dzięki czemu tkanki są lepiej odżywione, a uwięzione w nich niechciane substancje (takie jak krew zalegająca po przebytym urazie, martwe komórki, kwas mlekowy czy toksyny) zostają usunięte. Postawienie baniek próżniowych wspomaga także drenaż limfy (likwiduje zastoje) oraz wspiera odporność.

Wskazaniami do terapii bańkowej są: ogólne napięcie w rejonie pleców, dolegliwości bólowe szyi, odcinka lędźwiowego czy barków, bark zamrożony, łokieć tenisisty/ golfisty, zespół cieśni kanału nadgarstka, rwa kulszowa, zespół pasma biodrowo- piszczelowego, bóle kolan, bóle łydek czy zapalenie rozcięgna podeszwowego. Bańki znajdują swoje zastosowanie również w terapii blizn.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg jest w pełni bezpieczny. Podciśnienie wytwarza się za pomocą ręcznej pompki, dzięki czemu w łatwy sposób można dostosować siłę zabiegu do wrażliwości pacjenta czy rejonu w jakim zabieg jest wykonywany. Ślady na skórze świadczą o uwolnieniu niepotrzebnej materii- są całkowicie niebolesne i znikają w ciągu 2-3 dni. Jest to terapia trwająca kilka minut, więc należy ją traktować jako wsparcie dla innych metod terapeutycznych.

Przeciwwskazaniem do terapii bańkowej jest stosowanie leków rozrzedzających krew (np. aspiryna, heparyna), ponieważ w czasie ich stosowania mogłoby dojść do powstania krwiaków w miejscach poddanych zabiegowi.

Mgr Pola Zamojska

Zapraszamy na wizytę fizjoterapeutyczną w Remedium Clinic u mgr Poli Zamojskiej we:

Wtorki 14:00 -20:00

Czwartki 14:00 - 20:00

Remedium Clinic

 

03.02.2021

GASTROENTEROLOGIA

Zapraszamy do naszego gabinetu gastroenterologicznego, gdzie przyjmują:

Dr n. med. Karolina Hankieiwcz-Szwedowska

Lek. med. Małgorzata Brymora

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 17:00 - 20:00

Wtorek 17:00 - 19:00

Piątek 15:00 - 20:00

 Remedium Clinic

 

01.02.2021

UROLOGIA

Zapraszamy do naszego gabinetu urologicznego, gdzie przyjmują:

Lek. med. Filip Kowalski

Lek. med. Maciej Kwiatkowski

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 16:20 - 20:00

Środa 16:20 - 20:00

Czwartek 18:30 - 20:00

 Remedium Clinic

 

27.01.2021

CERTYFIKAT

Z radością informujemy, iż nasz dietetyk wciąż poszerza swoją wiedzę, aby móc jak najlepiej pomagać pacjentom. Mgr Paulina Andrzejewska otrzymała certyfikat uczestnictwa w projekcie "EIT Food RIS Challenge Labs 2020" oraz uczestniczyła w szkoleniu "Morfologia, Mineralizacja - diagnostyka i dietoterapia"

Zapraszamy na wizytę u Pani magister w:

Środa 17:30 - 20:00

Czwartek 17:00 - 20:00

Sobota 9:00 - 12:00

 

25.01.2021

NEUROCHIRURGIA

Objawy, których nie powinniśmy bagatelizować:

- dokuczające bóle kręgosłupa

- okresowo zaostrzający się ból promieniujący do rąk lub nóg

- drętwienie rąk lub nóg

- wypadanie przedmiotów z rąk

- bóle rąk wybudzające w nocy,

- osłabienie lub opadanie stóp.

Mogą one świadczyć o poważnych schorzeniach kręgosłupa i nerwów obwodowych.

W obecnym czasie z uwagi na ograniczony dostęp do opieki specjalistycznej w ramach NFZ oraz obowiązki zawodowe i rodzinne, odkładamy lub opóźniamy dostęp do szybkiej diagnozy i leczenia wielu chorób. Dolegliwości mają często charakter postępujący, skutkując nawet nieodwracalnymi zmianami w postaci bólu opornego na leczenie, utrwalonych niedowładów, niezdolności do pracy, a nawet trwałego kalectwa, co ma następstwa fizyczne, psychiczne i socjoekonomiczne u osób dotkniętych chorobą i ich rodzin. Należy pamiętać, że wczesna diagnoza poszerza wachlarz możliwości zastosowania nieinwazyjnych lub małoinwazyjnych metod leczenia, a tym samym skraca czas hospitalizacji, rekonwalescencji, powrotu do pełnej sprawności fizycznej i zawodowej.

Lek. med. Maciej Racinowski

 

Remedium Clinic

 

22.01.2021

HALLUXY

Stopy to części ciała na których spoczywa cały nasz ciężar, dlatego szczególnie ważne jest dbanie o ich prawidłowe funkcjonowanie!

Hallux to potoczne określenie na zniekształcenie w obrębie stopy, które objawia się bocznym skrzywieniem dużego palca stopy w kierunku pozostałych palców, w skrajnych przypadkach paluch może być podwinięty pod pozostałe palce. Takiemu zjawisku często towarzyszy płaskostopie poprzeczne czy metatarsalgia, czyli bolesność obszaru pod głowami kości śródstopia.

Sam proces jest długotrwały, koślawienie zwiększa się stopniowo. Pierwsze dolegliwości bólowe pojawiają się po długim chodzeniu. Z czasem ból dokucza przy coraz krótszych dystansach, a pacjentowi coraz trudniej dobrać, już nawet nie wygodnego, ale jakiegokolwiek obuwia, które nie będzie powodowało otarć i umożliwi w miarę bezbolesny chód. Nasilaniu deformacji niestety często towarzyszą również stany zapalne. Problem dotyczy częściej kobiet i osób z nadwagą. Zazwyczaj paluch koślawy występuje w obu stopach, ale może wystąpić w różnym czasie.

Hallux to skutek osłabienia więzadeł w przedniej części stopy, które pod wpływem ciężaru ciała nie są w stanie utrzymać prawidłowo kości stopy. W efekcie pierwsza kość śródstopia oddala się od pozostałych, a mięśnie odpowiadające za zginanie palucha zaczynają go koślawić.

Wśród przyczyn schorzenia wymienia się rodzinną predyspozycję do wzmożonej wiotkości więzadeł czy anatomicznie zbyt długi paluch (stopa egipska). Noszenie obuwia, które powoduje przeciążenie przedniej części stopy (buty na obcasie) również sprzyja powstawaniu tej dolegliwości. Aktywności pogłębiające opisywaną patologie to bieganie, balet czy korzystanie ze ścianek wspinaczkowych.

Leczenie zachowawcze jest szczególnie skuteczne we wczesnym stadium zwyrodnienia, im bardziej zaawansowane jest zniekształcenie tym trudniejsza jest terapia. Wśród nieoperacyjnych metod można wyróżnić fizjoterapię (tj. techniki manualne, ćwiczenia, kinesiotaping, pinopresurę), dobór odpowiedniego obuwia oraz dodatkowo stosowanie wkładek korygujących poprzeczny łuk stopy.

Fizjoterapeuta dzięki stosowaniu mobilizacji w obrębie stopy, rozciąganiu przykurczonych struktur oraz zwiększaniu stabilizacji w stopie może spowolnić/ wyeliminować koślawienie, zmniejszyć dolegliwości bólowe pacjenta i przywrócić prawidłową biomechanikę stopy.


Mgr Pola Zamojska

Zapraszamy na wizytę fizjoterapeutyczną w Remedium Clinic u mgr Poli Zamojskiej we:
Wtorki 14:00 - 20:00
Czwartki 14:00 - 20:00

Remedium Clinic

 

21.01.2021

NEUROCHIRURGIA 

Z radością informujemy o nawiązaniu współpracy z neurochirurgiem:

Lek. med. Maciejem Racinowskim.

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 15:00 - 16:40

Wtorek 15:00 - 20:00

Środa 18:20 - 20:00

Czwartek 15:00 - 20:00

Piątek 18:20 - 20:00

Remedium Clinic

 

21.01.2021

Remedium Clinic

 

18.01.2021

GINEKOLOGIA 

Zapraszamy do naszego gabinetu ginekologicznego, gdzie przyjmują:

Dr n. med. Marek Bułatowicz

Lek. med. Magdalena Karpów - Greiner

Lek. med. Wojciech Knypiński

Lek. med. Marianna Maciejewska

Lek. med. Joanna Wasiuta – Śniegowska

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 11:00 - 20:00

Wtorek 14:00 - 20:00

Środa 15:00 - 20:00

Czwartek 10:00 - 20:00

Piątek 11:00 - 20:00

Sobota 10:00 - 14:00

Remedium Clinic

 

15.01.2021

ZABURZENIA WCHŁANIANIA

Zaburzenia wchłaniania ( zespół złego wchłaniania) to jeden z większych i poważniejszych problemów pacjentów gastrologicznych i dietetycznych.

Wiele lat dumnie powtarzaliśmy slogan „jesteś tym, co jesz”, dziś wiemy, że to ogromne, słowne uproszczenie. Aby poprawnie funkcjonować potrzebujemy (w ilościach zgodnych z naszym zapotrzebowaniem) makro- i mikroskładników. Zazwyczaj z pomocą norm żywienia jesteśmy w stanie oszacować takie zapotrzebowanie i to postępowanie bardzo proste.

Niestety populacyjnie zmagamy się z zaburzeniami mikroflory jelit, a to ona wraz z właściwym funkcjonowaniem naszych narządów przewodu pokarmowego oraz enzymów ma wpływ na to, jak trawimy i na to, co i jak wchłaniamy. Tu zaczynają się przysłowiowe schody i warto rozpocząć każdą zmianę stylu żywienia od diagnostyki laboratoryjnej.

A dzięki niej możemy dowiedzieć się, jak wygląda nasza gospodarka żelazowa, jaki mamy poziom witamin D3, B12, jak pracuje nasza wątroba, jak funkcjonuje nasza gospodarka cukrowo-insulinowa, lub czy naszym problemem są pasożyty?

Co się dzieje, jeśli jemy zdrowo, ale nie widać tego po nas, natomiast badania laboratoryjne jednoznacznie wskazują na niedobory?

Możliwe, że cierpimy na zespół złego wchłaniania, a przyczyn tego stanu jest naprawdę wiele:
(poniżej kilka z nich)
- zakażenia pasożytnicze np. Gardioza,
- zakażenia bakteryjne np. Salmonelloza,
- choroby zapalne jelit tj. Leśniewskiego – Crohna, celiakia
- zespół jelita drażliwego, sibo,
- przebyte operacje w obrębie jamy brzusznej, możliwe zrosty, bariatria,
- niedobory enzymów np. laktazy,
- choroby trzustki, żołądka,
- dysbioza jelit w wyniku licznych antybiotykoterapii, czy leków hamujących wydzielanie kwasu solnego.

W takiej sytuacji konieczna jest pomoc gastrologiczna, internistyczna w celu określenia głównego problemu, natomiast dieta, czyli nasz „ chleb powszedni” stanowi nieodzowny element każdej takiej terapii. Paleta możliwości jest spora, mamy dietę: lekkostrawną, bezglutenową, low fodmap , ale najskuteczniejszą metodą jest indywidualna dietoterapia.

Należy pamiętać, że 1 tabletka, czy 1 dieta nie naprawi całego systemu, a najlepsze efekty da nam holistyczne podejście do problemu, jakim są zaburzenia wchłaniania. Remedium to zawsze właściwe ujęcie przyczyny, nasz styl życia i odpowiednie leczenie farmakologiczne ( jeśli jest konieczne). Czasami, jak w przypadku celiakii lekiem może stać się wyłącznie dieta eliminująca gluten, czasem to lek np. przeciwpasożytniczy.

Warto się badać i nie ignorować swoich niepokojących objawów, wierząc, że „taka moja uroda”, bo niczyją urodą nie może być choroba.


Mgr Paulina Andrzejewska

 

Zapraszamy na wizytę u Pani magister Pauliny Andrzejewskiej w:

Wtorek 17:30 - 19:00

Środa 17:30 - 19:00

Sobota 9:00 - 12:00

 

Remedium Clinic

 

13.01.2021

 

11.01.2021

ZAPALENIE GĘSIEJ STOPKI 

Odczuwasz ból w przyśrodkowej stronie kolana? Masz problem z wstawaniem z krzesła lub chodzeniem po schodach?

Być może masz ZAPALENIE GĘSIEJ STOPKI!

Tajemniczo brzmiąca „gęsia stopka” to po prostu miejsce przyczepu trzech mięśni, które znajduje się po wewnętrznej stronie kolana. Struktury o których mowa to: mięsień krawiecki, mięsień smukły oraz mięsień półścięgnisty . Ich funkcją jest zginanie stawu kolanowego, rotacja wewnętrzna stawu biodrowego oraz ochrona przed koślawieniem kolan. Przyczepy mięśni łączą się z powięzią kości piszczelowej, wyglądem taki układ przypomina nogę gęsi, stąd ta nieoczywista nazwa.

Częstymi przyczynami problemów związanych z gęsią stopką (przeciążenia, zapalenia) są: choroba zwyrodnieniowa, otyłość, cukrzyca, RZS, koślawość kolan lub stóp, niestabilność kolana czy wcześniejsze urazy w obrębie kończyn dolnych. U osób aktywnych uprawiających bieganie, piłkę nożną, pływanie czy kolarstwo dysfunkcja może wynikać z przetrenowania, nieodpowiednio dobranych butów lub błędów w technice. Mechaniczne podrażnianie lub bezpośrednie uderzenie powoduje wydzielanie nadmiaru płynu w kaletce i powstanie stanu zapalnego.

Wówczas pojawia się ból zazwyczaj zlokalizowany 5 cm poniżej przyśrodkowej strony stawu kolanowego. Zazwyczaj dolegliwości bólowe pojawiają się przy wstawaniu z siadu czy chodzeniu po schodach. Typowa dla tego schorzenia jest poranna sztywność kolana, obrzęk oraz tkliwość przy dotyku. W celu szczegółowej oceny struktur gęsiej stopki można wykonać badanie USG lub MRI.

Leczenie zapalenia gęsiej stopki polega na prowadzeniu działań o charakterze przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwobrzękowym, ale również na znalezieniu przyczyny schorzenia i jeśli to możliwe, usunięciu jej w celu uniknięcia nawrotów kontuzji. Dodatkowo w przypadku pacjenta aktywnego fizycznie zaleca się zmniejszenie obciążeń treningowych. Fizjoterapeuta może zastosować techniki manualne na tkankach miękkich, pinoterapię, kinesiotaping oraz ćwiczenia- początkowo głównie o charakterze rozciągającym, a z czasem również wzmacniające, poprawiające stabilizację i propriocepcję.

Przy długotrwałych zapaleniach gęsiej stopki warto skorzystać również z terapii osoczem bogatopłytkowym. Zabieg jest małoinwazyjny, a rezultaty widoczne są w krótkim czasie. Jest w pełni bezpieczny, ponieważ osocze izoluje się z krwi pacjenta, a jego działanie polega na odbudowie uszkodzonych struktur. Ten sposób leczenia można wykorzystać w wielu schorzeniach ortopedycznych (choroby zwyrodnieniowe, , zaburzenia zrostu kostnego po złamaniach, uszkodzenia mięśni i ścięgien, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, urazy ścięgna Achillesa). W Centrum Medycznym Remedium Clinic terapię osoczem bogatopłytkowym prowadzi specjalista ortopeda traumatolog dr n. med. Mariusz Śniegowski.

Mgr Pola Zamojska

Zapraszamy do naszego gabinetu fizjoterapii, gdzie przyjmują:

Mgr Zamojska Pola

Mgr Machalski Radosław

Mgr Rutkowski Radosław

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 15:00 - 19:00

Wtorek 14:00 - 20:00

Środa 15:00 - 19:00

Czwartek 14:00 - 20:00

Piątek 14:00 - 20:00

 

Oraz zapraszamy do naszego ortopedy:

Dr n. med. Mariusza Śniegowskiego

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 11:00 - 13:00

Wtorek 13:00 - 19:00

Czwartek 16:00 - 18:00

Piątek 8:00 - 10:00

Sobota 8:00 - 13:30

Remedium Clinic

 

05.01.2021 

MIODOBRANIE U FIZJOTERAPEUTY?

Miodobranie dla wielu kojarzone jest tylko z podbieraniem miodu w ulach!

Dla fizjoterapeuty to świetna forma pracy z tkankami pacjenta!

Miód dzięki swoim właściwościom fizycznym można skutecznie wykorzystać w rehabilitacji. Dzięki swojej lepkości powoduje on zjawisko osmozy w tkankach. Jest to nic innego jak próba wyrównania stężeń pomiędzy miodem, a okolicą z obrzękiem np. po urazie. W trakcie zabiegu dodatkowo dochodzi do rozszerzenia się naczyń włosowatych i zwiększenia przepływu krwi, co jest bardzo pożądanym zjawiskiem, ponieważ krew odżywia tkanki i odprowadza z nich produkty przemiany materii.

Terapia skutecznie sprawdzi się u pacjentów z obrzękami pourazowymi, zarówno tymi świeżymi jak i tych przedawnionymi, jako regeneracja mięśni po intensywnym wysiłku, a także w pracy z dolegliwościami bólowymi stawów.

Miodobrania nie powinno wykonywać się u pacjentów z zaburzeniami krzepnięcia krwi, skłonnościami do powstawania siniaków, chorujących na nowotwory lub z gorączką. W przypadku osób bardzo wrażliwych na ból, kobiet w ciąży lub w trakcie miesiączki terapeuta indywidualnie ocenia czy może wykonać zabieg.

Jak wygląda miodobranie? Terapeuta nakłada miód na skórę w obrębie chorego miejsca i wykonuje ruchy przyklejania i odklejania do czasu aż miód zmieni swoją budowę strukturalną.

Jedną z niepodważalnych zalet zabiegu jest to, że wykorzystuje się produkt naturalny. Po zabiegu obrzęk zmniejsza się, zakres ruchu w stawie jest większy, a dolegliwości bólowe znacznie się zmniejszają.


Mgr Pola Zamojska

W Remedium Clinic terapię z wykorzystaniem miodu wykonuje mgr fizjoterapii Pola Zamojska.

Terminy przyjęć:

Wtorek 14:00 - 20:00

Czwartek 14:00 - 20:00

Remedium Clinic

 

31.12.2020

FIZJOTERAPIA ODPORNOŚCI

Okres jesienno- zimowy, ograniczona ilość Słońca, poirytowanie związane z przedłużającą się pandemią i lock downem- wszystkie te elementy obniżają naszą odporność. Najrozsądniejszym działaniem w takiej sytuacji jest wzmocnienie albo przywrócenie naturalnych mechanizmów obronnych organizmu. W uruchomieniu i pobudzeniu ciała do walki doskonale sprawdzają się techniki fizjoterapeutyczne.

Ciało człowieka w 70% składa się z płynu, jeżeli jego przepływ jest zachwiany to zaburzona zostaje homeostaza organizmu. Co może powodować utrudnioną dynamikę płynów? Przyczyn może być wiele, można wyróżnić wśród nich tak bardzo powszechne WADY POSTAWY. Na przykład barki i głowa wysunięte do przodu oraz towarzysząca temu zazwyczaj hiperlordoza lędźwiowa będą wpływać na gorszy przepływ krwi i limfy w naczyniach, przez ucisk na te struktury. Wszelkiego rodzaju zastoje limfatyczne czy to w obrębie kończyn górnych, dolnych czy twarzy również będą sugerować zaburzenie. Fizjoterapeuta poprzez pracę na kątach żylnych, przeponie i dołach biodrowych może skutecznie poprawić dynamikę płynów i utrzymać tym samym układ limfatyczny w dobrej kondycji.

Prawidłowo pracująca PRZEPONA zapewnia niejako „masaż” dla narządów wewnętrznych, w tym dla również wątroby, która przecież pełni ważną rolę w zakresie detoksykacji i usuwania patogenów. Jeżeli jest ona zbyt spięta to funkcjonowanie wielu struktur jest gorsze, prawidłowy oddech staje się ograniczony, a do organizmu dociera mniej życiodajnego tlenu. Fizjoterapeuta pracując nad elastycznością przepony może, więc wpłynąć na lepszą pracę większości narządów w rejonie klatki piersiowej i brzucha, jak również poprawić jakość oddychania. Niezwykle ważnym zadaniem terapeuty jest nauczenie pacjenta prawidłowego oddechu podczas czynności dnia codziennego, jak również pokazanie jak wykorzystać go do relaksacji.

Czynników stresowych w obecnych czasach nam nie brakuje. Organizm, aby wspomóc nas w walce lub ucieczce przed zagrożeniem wytwarza m. in. KORTYZOL. O ile w krótkim czasie jest to reakcja potrzebna i naturalna, to przewlekły wysoki jego poziom ma bardzo negatywny wpływ na układ nerwowy oraz odporność. Zastosowanie technik rozluźniających w obrębie spiętych mięśni oraz instruktaż w zakresie wykonywania pozycji rozciągających skutecznie poprawia stan psycho- fizyczny pacjenta, który jest niezwykle ważny dla zachowania jego zdrowia.

Mgr PolaZamojska

Zapraszamy do naszego gabinetu fizjoterapeutycznego, gdzie przyjmują:

Mgr Zamojska Pola

Mgr Machalski Radosław

Mgr Rutkowski Radosław

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 15:00 - 19:00

Wtorek 14:00 - 20:00

Środa 15:00 - 19:00

Czwartek 14:00 - 20:00

Piątek 14:00 - 20:00

 

Remedium Clinic 

 

30.12.2020

 

28.12.2020

KOSMETOLOG ALINA TARUSINA W REMEDIUM CLINIC

Kosmetolog Alina Tarusina w Remedium Clinic
W Remedium Clinic o Państwa urodę zadba sprawdziny kosmetolog Alina Tarusina.
W naszej placówce oferujemy kompleksowe usługi z zakresu kosmetologii. Szerogi wachlarz zabiegów, króre dla Państwa przygotowaliśmy, pozwala uzyskać doskonałe rezultaty w przypadku wszystkich problemów skóry.

Kompleksowe podejście do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta i zgrana współpraca kosmetologa z dermatologiem i gastroenterologiem przynosi oczekiwane efekty. Na stronie internetowej znajdziecie Państwo cennik oraz krótkie opisy oferowanych zabiegów z zakresu pielęgnacji twarzy i ciała. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Z okazji nowego roku, wszyscy, którzy zapiszą się do 31 grudnia 2020r. na wizytę do kosmetologa otrzymają rabat w wysokości 30% na dowolnie wybrany zabieg.

Zapraszamy do naszegio kosmetologa:

Aliny Tarusiny

W dniach:

Wtorek 8:00 - 15:00

Czwartek 8:00 - 15:00

 

Remedium Clinic

 

23.12.2020

NEUROLOGIA

Kilka powodów dlaczego nie warto bagatelizować objawów ze strony centralnego i obwodowego układu nerwowego.

Obecniei często unikamy kontaktów ze służbą zdrowia lekceważymy pierwsze objawy czasami poważnych chorób. Bywa, że nawet jak zapiszemy się na wizytę, to odbywa się ona przez telefon. Pracując w szpitalu zauważyłam, jakie niesie ze sobą skutki wielomiesięczne unikanie kontaktu z lekarzem, brak modyfikacji leczenia chorób przewlekłych np. nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, migotania przedsionków. Coraz częściej trafiają do Oddziałów Udarowych chorzy z rozległymi udarami mózgu, którzy nie mają pojęcia, że chorują na np. nadciśnienie tętnicze lub mają wysokie wartości glikemii. W dzisiejszym czasie dbamy o seniorów i unikamy długich kontaktów ze starszymi rodzicami, dziadkami. Jednak warto zadać im pytanie kiedy mierzyli sobie ciśnienie tętnicze, tętno, wykonywali pomiar cukru lub mieli wykonane badania krwi oraz czy coś im nie dolega o czym nie powiedzieli lekarzowi rodzinnemu.

Dlatego warto skorzystać z konsultacji neurologicznej, jeśli:

 v  masz bóle głowy, czasami z towarzyszącymi nudnościami, wymiotami, przyjmujesz różnego rodzaju leki przeciwbólowe, często bez efektu, co powoduje m.in. zaburzenia koncentracji w pracy, drażliwość, zaburzenia snu itp.,

v  nie możesz zasnąć z powodu pieczenia, drętwienia kończyn dolnych, wstajesz i zaczynasz chodzić, żeby zmniejszyć swoje dolegliwości, łykasz kolejne leki z reklamy na zespół niespokojnych nóg bez poprawy,

v  dokuczają Tobie zaburzenia pamięci,

v  wybudzasz się w nocy lub nad ranem z powodu bólu, drętwienia rąk, masz problem z porannym zapięciem guzików w koszuli,

v  borykasz się z bólami kręgosłupa, drętwieniem kończyn, masz wynik MR kręgosłupa i nie wiesz jak go zinterpretować,

v  cierpisz na zawroty głowy i zaburzenia równowagi,

v  miałeś utratę przytomności, drgawki kończyn, przemijającą niepamięć,

v  masz drżenie ręki, trudności z pisaniem, mniej wyraźną mowę, potykasz się lub upadasz,

v  wystąpiły u Ciebie przemijające zaburzenia mowy, zaniewidzenie jednym okiem, dwojenie, osłabienie którejś z kończyn nie zwlekaj, gdyż może to być objawem TIA,

v  jesteś po udarze lub w Twojej rodzinie występują udary-przyjdź a dowiesz się, co stosować w profilaktyce pierwotnej i wtórnej udaru,

v  masz cukrzycę i dokucza Tobie piekąco-palący ból stóp lub rąk,

v  masz zaburzenia połykania, niewyraźną mowę, zaniki mięśni, czujesz jakby pod skórą chodziły robaki, przyjdź, gdyż te objawy mogą świadczyć o SLA,

v  męczysz się, zauważyłeś u siebie wieczorne opadania powiek, widzisz podwójnie,

v  występują u Ciebie nieskoordynowane ruchy głową, kończynami.

Zapraszam na konsultację.

Wizyta trwa 30minut, dlatego nie ma kolejki pacjentów pod gabinetem, co jest niezmiernie ważne w czasie pandemii, gdyż pozwala zminimalizować ryzyko kontaktu z drugim pacjentem. Po zbadaniu chorego, w sposób jak najbardziej rzeczowy i praktyczny przedstawię plan diagnostyki i leczenia.

Lek. med. Beata Wicherska

Zapraszamy do naszego neurologa:

Lek. med. Beaty Wicherskiej

Terminy przyjęć:

Środa 14:00 - 19:00

Czwartek 14:00 - 19:00

Remedium Clinic

 

23.12.2020 

Remedium Clinic

 

21.12.2020

Remedium Clinic

 

18.12.2020

 BÓLE KRĘGOSŁUPA W TRAKCIE CIĄŻY 

Dolegliwości bólowe kręgosłup dotyczą ok 60 % kobiet w ciąży. Dzieje się

tak nie tylko z powodu wzrostu masy ciała, ale także przez wydzielane w ciąży hormony powodujące destrukcję włókien kolagenu w stawach

krzyżowo-biodrowych, spojeniu łonowym oraz stawach międzykręgowych.

Dolegliwości bólowe lekceważone mogą prowadzić do pogłębiania dyskopatii oraz zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, które skutkują dolegliwościami bólowymi również po zakończeniu ciąży oraz połogu. Ważne jest aby wszelkie dolegliwości zgłaszane były lekarzowi prowadzącemu, który może skierować na diagnostykę do lekarza neurochirurgii.

 

Zapraszamy do naszego gabinetu neurochirurgicznego, gdzie przyjmuje:

Lek. med. Maciej Mielczarek - specjalista w dziedzinie neurochirurgii

 

Lek. Med. Maciej Mielczarek 

 

11.12.2020

NIETRZYMANIE MOCZU

Nietrzymanie moczu – inkontynencja – jest najczęstszą przewlekłą chorobą kobiet od wieku średniego oraz mężczyzn po 40 roku życia. Wiele kobiet, zwłaszcza młodych jest tak zażenowane tym problemem, że nie zgłasza go nawet lekarzowi. Natomiast osoby w starszym wieku są przekonane, że jest to nieuchronny element upływającego czasu.

Pierwsze oznaki to samoistne wypływanie moczu podczas kichania, kaszlu czy gwałtownego śmiechu. W drugim stopniu problem nasila się podczas wysiłku: praca fizyczna, podnoszenie ciężarów, bieganie, wchodzenie po schodach. Trzeci stopień, to niekontrolowany wypływ moczu niezwiązany z żadnym obciążeniem. Podobnie sprawa ma się u mężczyzn. Tu dochodzi dodatkowy czynnik związany z oddawaniem moczu „na raty”. Nietrzymanie moczu u mężczyzn związane jest z rozrostem prostaty lub też jest częstym powikłaniem po operacjach gruczołu krokowego (prostaty).

Konsekwencją nietrzymania moczu jest ograniczenie aktywności fizycznej oraz błędne mniemanie, że zmniejszenie podaży płynów uchroni nas przed tą dolegliwością. Skutkiem moczenia bielizny są infekcje wywołujące stany zapalne, czasami bardzo groźne dla zdrowia i życia. Ciągła wilgotność okolicy krocza powoduje również macerację naskórka.

Głównymi przyczynami są zapalenia układu moczowo-płciowego oraz zmiany hormonalne zachodzące u kobiet (spadek poziomu estrogenów), a w konsekwencji zmniejszenie elastyczności mięśni dna macicy oraz przepony moczowo-płciowej prowadzące do obniżenia się narządów płciowych, a tym samym ucisku na pęcherz.

Pomocne przy inkontynencji są ćwiczenia zalecane przez fizjoterapeutów, ale pomimo to warto zgłosić się w przypadku kobiet – do ginekologa lub urologa – a w przypadku mężczyzn do urologa.

Zapraszamy do naszego gabinetu urologicznego, gdzie przyjmują:

Lek. med. Filip Kowalski

Lek. med. Maciej Kwiatkowski

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 16:20 - 20:00

Środa 16:20 - 20:00

Czwartek 18:30 - 20:00

 Remedium Clinic

 

4.12.2020

4XL DLA ZDROWYCH ZĘBÓW 

4xL dla zdrowych zębów u dzieci czyli lakowanie, lakierowanie, lapisowanie, lekarstwo

Zgłaszając się z dzieckiem na wizytę do stomatologa zdarza się, że dentysta używa niezrozumiałych dla rodziców, fachowych słów. Nic dziwnego, wszystkie brzmią podobnie, więc wydają się być tym samym, nic bardziej mylnego. Oto krótki słownik, który pomoże rozwiać wątpliwości.

LAKOWANIE-

jest to pokrycie, zamknięcie trudnych do oczyszczenia z bakterii zagłębień- bruzd w zębach za pomocą specjalnego laku, w miejscach podatnych na próchnicę, by je przed nią uchronić.

Zabieg najczęściej wykonywany w świeżo wyrzniętych szóstkach, u dzieci z niepełnosprawnością, ponieważ utrudniona jest u nich prawidłowa higiena jamy ustnej lub u pacjentów z wysokim ryzykiem próchnicy.

LAKIEROWANIE-

”malowanie” wszystkich powierzchni zębów pędzelkiem przy pomocy specjalnego lakieru z wysoką zawartością fluoru.

Jego aplikacja jest łatwa i szybka- nie potrzebujemy nawet ślinociągu (specjalnej rurki do odciągania śliny). Po zabiegu na zębach wyczuwalny językiem jest „nalot”.

Odnosimy wrażenie oblepionych zębów. Do 2 godzin po zabiegu pacjent nie może jeść i pić ani szczotkować zębów.

Lakierowanie ma na celu m.in wzmocnienie struktury zęba- powstrzymanie przed rozwojem próchnicy, zatrzymanie próchnicy początkowej

(takiej, której jeszcze nie leczymy tradycyjnie), zniesienie nadwrażliwości zębów (takiego charakterystycznego bólu gdy napijemy się zimnego napoju, lub wysuszymy zęby sprayem powietrznym)

LAPISOWANIE

inaczej impregnacja. Polega na przesyceniu próchnicowo zmienionych tkanek zęba ( już chorych) związkami o działaniu bakteriobójczym, bakteriostatycznym,

które powodują wzrost twardości tkanek i spowolnienie rozwoju próchnicy. Zabieg najczęściej stosowany w przednich zębach mlecznych,

gdy niemożliwe jest tradycyjne leczenie- maluch niechętnie współpracuje. Niestety, preparaty te powodują przebarwienie zębów na kolor brunatny, czarny.

LEKARSTWO-

czyli ostatni ratunek by ząb pozostał żywy. Żywotność zęba wiąże się z jego zdolnością do samoobrony przed próchnicą, na czym bardzo nam zależy.

Gdy ubytek („dziura”) jest bardzo głęboki, prawie sięga miazgi („nerwu”), ząb wcześniej nie bolał w nocy, nie bolał samoistnie na okres około 3 miesięcy zakładamy opatrunek. Najczęściej ma on charakterystyczny zapach i daje specyficzny posmak.

Po tym czasie, jeśli ząb nie dawał żadnych dolegliwości można zakończyć leczenie tradycyjnym wypełnieniem.

Uwaga, opatrunek lekarstwo często jest nie trwały i wypada , wypłukuje się

Zapraszamy do naszego nowego stomatologa:

Lek. dent. Kwiatkowskiej Justyny

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 9:00 - 13:00

Wtorek 9:00 - 18:00

Czwartek 9:00 - 18:00

Lek. dent. Kwiatkowska Justyna

 

2.12.2020

CERTYFIKAT 

Z radością informujemy, iż nasz dietetyk wciąż poszerza swoją wiedzę, aby móc jak najlepiej pomagać pacjentom. Mgr Paulina Andrzejewska otrzymała certyfikat uczestnictwa w Webinarze "SIBO - Zespół Przerostu Bakteryjnego Jelita Cieńkiego"

Zapraszamy na wizytę u Pani magister w:

Wtorek 17:30 - 20:00

Środa 17:30 - 20:00

Remedium Clinic

 

30.11.2020

BONY ŚWIĄTECZNE

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup bon upominkowy w Remedium Clinic.

Proponujemy bony na :

higienizację (stomatolgoia),

dietetyke,

kosmetologie

Jesteśmy otwarci:

Pon - Pt  8:00 - 20:00

Sb 8:00 - 16:00

 

Remedium Clinic

 

27.11.2020

KOSMETOLOGIA

Z przyjemnością zawiadamiamy że w odpowiedzi na Państwa liczne zapytania od grudnia tego roku w Remedium Clinic będzie przyjmować profesjonalna kosmetolog Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapoznania się z ofertą pielęgnacji twarzy i ciała.
Dodatkowo w okresie świątecznym oferujemy bony upominkowe, które mogą być rozwiązaniem problemu ze znalezieniem prezentu dla bliskiej osoby.

Zapraszamy do naszego kosmetologa:
Aliny Tarusiny

W dniach:

Wtorek 8:00 - 15:00
Czwartek 8:00 - 15:00

Remedium Clinic

 

20.11.2020

KARDIOTOKOGRAFIA

KTG- Kardiotokografia jest to ciągła rejestracja czynności serca płodu, dokonywana równolegle z rejestracją czynności skurczowej mięśnia macicy, podczas ciąży i w czasie porodu.

Badanie to pozwala na wczesne rozpoznanie niedotlenienia płodu i tym samym uniknięcie ewentualnych następstw w rozwoju psychofizycznym dziecka.

Wartość graniczna podstawowej częstości uderzeń serca płodu w III trymestrze ciąży oraz podczas porodu uważane za prawidłowe wynosi 110 - 150 uderzeń na minutę.

Pacjentka przed planowanym zapisem KTG ( kardiotokografii) powinna oddać mocz aby nie odczuwać parcia podczas monitorowania. Aby zapis KTG odzwierciedlał rzeczywisty stan płodu, ciężarna powinna być nawodniona a także powinna być po posiłku nie dłużej niż 3 godziny. Niewskazany jest duży wysiłek fizyczny oraz palenie papierosów.

Podczas monitorowania stanu płodu za pomocą kardiotokografii ( KTG ) należy pamiętać, aby pacjentka leżała na boku, najlepiej lewym.

W czasie badania- zapisu kardiotokograficznego w pomieszczeniu powinny być wyłączone wszystkie telefony komórkowe, ponieważ ich fale mogą zaburzyć pracę kardiotokografu.

Badanie trwa 30 minut i jest całkowicie bezpieczne i niebolesne zarówno dla matki jaki dla dziecka. Każdorazowo zapis ocenia lekarz położnik -ginekolog i wydaje zalecenia co do dalszego postępowania.

Kardiotokografia stała się powszechnie używaną metodą monitorowania stanu płodu i jest „ złotym" standardem postępowania w wykrywaniu zagrażającego niedotlenienia płodu.

 

Zapraszamy do naszego gabinetu ginekologicznegi, gdzie przyjmują:
Dr n. med. Marek Bułatowicz
Lek. med. Joanna Wasiuta-Śniegowska
Lek. med. Marianna Maciejewska
Lek. med. Magdalena Karpów-Greiner
Lek. med. Wojciech Knypiński

 

Terminy przyjęć:
Poniedziałek 11:00 - 20:00
Wtorek 14:00 - 20:00
Środa 15:00 - 20:00
Czwartek 10:00 - 20:00
Piątek 11:00 - 20:00

Mgr Elżbieta Gryczka

 

18.11.2020

Informujemy Państwa że w naszej klinice lekarze przyjmują pacjentów zarówno osobiście jak i w formie teleporady.

Wybór formy wizyty zazwyczaj należy do pacjenta chyba, że względy medyczne przemawiają za konkretną formą wizyty. Wówczas forma wizyty jest ustalana telefonicznie, wcześniej z pacjentem.

Jesteśmy otwarci:

Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sb 8:00 - 16:00

Remedium Clinic

 

13.11.2020

OPIEKA STOMATOLOGICZNA NAD KOBIETAMI W CIĄŻY

 

Niestety nie każda kobieta przed planowaną ciążą odwiedza swojego ginekologa- położnika. Zapewne wtedy wśród licznych wskazań i zaleceń znajdowałaby się również wizyta kontrolna u lekarza dentysty.

1. Czy w tracie ciąży „lecą zęby"?
Wyraźnie odrzucamy mit, że dziecko „wysysa" z zębów matki składniki mineralne. Ciąża to stan fizjologiczny, jednak zmiany hormonalne zachodzące w tym szczególnym okresie w organizmie kobiety manifestują się również zmianami w obrębie j.ustnej.

2. Czego możemy się spodziewać?
Obrzęk, przerost, krwawienie z dziąseł to jedne z najczęstszych dolegliwości. Mogą powodować niechęć do szczotkowania, przez to gorszą higienę a co za tym idzie rozwój nowych ubytków („dziur"). Krew podczas szczotkowania zębów nie powinna nas odstraszać.
Wzrost apetytu, zmiany nawyków dietetycznych mogą dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju próchnicy.
W pierwszym trymestrze kobiety często bywają wyjątkowo wrażliwe na zapach i smak co prowokuje wymioty. Częste ich epizody mogą być przyczyną „nadżerek"- zmian niepróchnicowego pochodzenia – to znaczy takiego bez udziału bakterii. Aby ich uniknąć,po każdym takim zdarzeniu przepłukujemy usta wodą, odczekujemy minimum pół godziny i staramy się wyszczotkować zęby łagodną pastą- bez drażniącego smaku i zapachu. Próbujemy znaleźć pastę odpowiednią dla siebie- jeśli nie smak miętowy, to może truskawkowy; jeśli nie ziołowa to może taka przeznaczona dla dzieci. Zapominamy również o istnieniu szczoteczki o twardym włosiu- jest zbyt ścierna dla zębów oraz może powodować uszkodzenie dziąseł.

3. Kiedy dobry czas na kontrolę?
Jeśli jednak nie udało nam się odbyć wizyty odpowiednio wcześnie, warto udać się na badanie stomatologiczne już w pierwszym trymestrze. Odpowiednim momentem do rozpoczęcia ewentualnego leczenia jest drugi trymestr. Od tej reguły odstępujemy gdy niezbędna jest natychmiastowa pomoc- ulga w bólu, lub obecny jest stan zapalny. Leczenie ortodontyczne, protetyczne (korony, mosty), implantologiczne, wybielanie powinniśmy odroczyć do czasu rozwiązania ciąży. Znieczulenia miejscowe są w dużej większości dobrze tolerowane przez ciężarne.

4. Czy kontrola radiologiczna jest bezpieczna dla dziecka?
Zdjęcia RTG wykonywane w czasie ciąży są całkowicie bezpieczne dla płodu. Zakładany jest fartuch ochronny, a dawka 1 zdjęcia jest tak niska, że by wywołać działania niepożądane potrzeba byłoby wykonać około 50000 takich zdjęć. Jeśli jednak nie jest ono niezbędne- przekładamy jego wykonanie na późniejszy czas.

5.Wpływ drobnoustrojów w jamie ustnej na przebieg ciąży
Nie jest tak, że bakterie znajdują się tylko na zębach i dziąsłach. Rozprzestrzeniają się po całym organizmie. Szczególnie kamień nazębny, zaawansowana choroba dziąseł, przyzębia może przyczynić się do przedwczesnego porodu lub niskiej masy urodzeniowej maluszka.

6. Jaką pozycję przyjmujemy podczas wizyty?
Pamiętamy by na fotelu stomatologicznym układać się nieco bardziej na lewą stronę- by zapewnić odpowiednie krążenie, drożność żyle głównej. Głowę układamy powyżej poziomu nóg.

7. Kontynuowanie wizyt
Na kolejną wizytę zgłaszamy się w przeciągu 6 miesięcy po porodzie najlepiej z maluszkiem. Dentysta chętnie udzieli wtedy wskazówek odnośnie utrzymywania zdrowej jamy ustnej u dziecka, odpowie na wszelkie nurtujące pytania.

Podsumowanie:

 • Leczenie stomatologiczne warto zakończyć przed planowanym zajściem w ciążę.
 • Zmiany hormonalne w organizmie podczas ciąży wywołują szereg zmian w obrębie j.ustnej.
 • Leczenie, usuwanie zębów wykonujemy w drugim trymestrze, poza przypadkami bólowymi- wtedy interweniujemy natychmiast, bez zwłoki.
 • Drobnoustroje znajdujące się w j. ustnej mogą wywierać wpływ na przebieg ciąży.
 • Pamiętamy o płukaniu i doborze odpowiedniej pasty i szczoteczki

  Źródła - "Współczesna stomatologia wieku rozwojowego", "Podstawy chirurgii stomatologiczej"

Zapraszamy do naszego nowego stomatologa:

Lek. dent. Kwiatkowskiej Justyny

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 9:00 - 13:00

Wtorek 9:00 - 18:00

Czwartek 9:00 - 18:00

Lek. dent. Kwiatkowska Justyna

 

10.11.2020

Z DIAGNOSTYKĄ USG NIE MOŻNA CZEKAĆ!!

Jeśli masz utrudniony dostęp do lekarza POZ a odczuwasz niepokojące objawy tj:

- bóle w okolicy brzucha, towarzyszą temu: częste odbijanie, oddawanie gazów i nieregularne wypróżnienia

- ból w okolicy pleców i /lub podbrzusza, częste oddawanie moczu, wstajesz w nocy odczuwasz silne parcie na mocz, a oddajesz znikome ilości moczu

- odczuwasz zgagę po jedzeniu, masz uczucie ciężkości po posiłku, reagujesz wymiotani na niestrawność.

NIE CZEKAJ DO KOŃCA PANDEMII!, może być to sygnał poważnej choroby, zapisz się do radiologa na USG jamy brzusznej jak najszybciej - znacząco skróci to czas diagnostyki i przyśpieszy leczenie.

 

Zapraszamy do naszego gabinetu USG, gdzie nasi specjaliści przyjmują prawie każdego dnia.

Lek. med. Rydzewska Anna

Dr n. med. Lemanowicz Adam

Lek. med. Reysner Magdalena

 

Terminy przyjęć:

Wtorek 16:00 - 20:00

Czwartek 14:00 - 19:00

Piątek 15:40 - 20:00

Remedium Clinic, Małgorzata Trojanowska

 

 

06.11.2020

Senność,  brak energii? – „sorry, taki mamy klimat”;)  . Czy tak musi być?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że w okresie jesienno- zimowym wielu z nas odczuwa obniżenie energii, chętniej siadamy przed telewizorem, nie mamy siły na nowe przedsięwzięcia, chce nam się spać i budzimy się nie wyspani. W praktyce klinicznej, w gabinecie obserwuję wzrost ilości i nasilenia objawów depresyjnych.

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego , że za nasz nastrój odpowiada między innymi neuroprzekaźnik- serotonina. Niektórzy, by podnieść jej poziom chętnie sięgają po czekoladę ;).  Produkcja serotoniny jest ściśle związana z dostępnością  aminokwasu tryptofanu oraz dostępnością witaminy D . Jeśli w naszej diecie brakuje wystarczającej ilości witamin i tryptofanu, istnieje większe ryzyko niedoboru serotoniny. Wiele doniesień  naukowych (np. z kliniki Mayo)  sugeruje związek między nieprawidłowościami metabolizmu witaminy D3 w organizmie, a zaburzeniami depresyjnymi. Receptory dla tej witaminy znajdują się w wielu obszarach ośrodkowego układu nerwowego (OUN), między innymi w tych jego częściach, które zaangażowane są w regulację nastoju. Ponadto witamina D3 wpływa najprawdopodobniej na metabolizm i procesy regeneracji komórek i struktur OUN oraz ich ochronę  przed uszkodzeniami. W badaniach wykazywano, że zarówno niedobór , jak i nawet tak zwany poziom niewystarczający metabolitu 25(OH)-witaminy D  mogą wiązać się z podwyższonym ryzykiem rozwoju depresji oraz  prawdopodobnie, z pogorszeniem skuteczności leczenia przeciwdepresyjnego. Ponadto niektóre oznaki niedoboru witaminy, takie jak: męczliwość, osłabienie siły mięśniowej, bóle głowy, senność, doświadczanie nieefektywności snu, problemy z koncentracją uwagi i pamięcią (podobne do objawów depresji) mogą nakładać się na jej symptomy, nasilając tym samym cierpienie i  zaburzenia funkcjonowania wynikające z depresji. Witamina D jest również jedną z niewielu witamin, których poziom realnie wpływa na  poziom naszej odporności. W dobie zwiększonego ryzyka zakażeń ( w tym wirusami z grupy korona) nasza zdolność do generowania odpowiedzi immunologicznej jest nie bez znaczenia.   

Poziom witaminy D wzrasta pod wpływem działania światła słonecznego. Dlatego w Polsce tak często dotykają nas objawy opisane powyżej. Bo jak tu zabezpieczyć nas we właściwe ilości witaminy D, jeśli większość dnia spędzamy w budynkach. Nasz klimat nie skłania nas również do długofalowego odkrywania ciała, a jeśli już -to stosujemy filtry. Wg dostępnych danych ciepłych i słonecznych dni mamy w roku zaledwie 66.  Publikacje naukowe szacują niedobory witaminy D u 90% Polaków. Niestety w mojej praktyce klinicznej  mogę potwierdzić te dane, dlatego często w obecnej chwili zalecam badanie poziomu witaminy 25 (OH) D swoim pacjentom.

Jak zatem można sobie pomóc, skoro w Polsce zimą słońca jest, jak na lekarstwo? Oczywiście chodzi tu najbardziej o witaminę D, która pozwala wraz z tryptofanem, na utrzymanie właściwej ilości serotoniny. Wśród pokarmów bogatych w tryptofan znajdują się ryby (szczególnie tuńczyk i dorsz), sery, mleko, chude mięsa, produkty sojowe, pestki dyni, banany czy ser mozzarella.  Witaminę D można natomiast umiejętnie suplementować. Ważne, abyśmy samowolnie nie określali sposobu suplementacji. Najbardziej popularne, dostępne niemal wszędzie suplementy zawierają raptem 2000j tej witaminy. Abstrahując od tego, czy suplementy istotnie zawierają to, co reklamują, ważne jest również , aby lekarz wyliczył potrzebną nam dawkę i kontrolował poziom. W przypadku przyjmowania 2000j, osoba z niedoborem w okresie jesienno-zimowym, zabezpieczy się tylko przed dalszym spadkiem poziomu tej witaminy. Nie wyrówna natomiast braków.

Stwierdzenie, że niski poziom witaminy D3 w surowicy jest związany z depresją, nie budzi większych wątpliwości. Niezależnie jednak od tego, czy chcemy ustrzec się od jesiennej chandry, czy depresji zaleca się suplementację witaminy D3 ze względu na jej wszechstronne, dobroczynne działanie. Ja swoim pacjentom proponuję dostosowaną do stopnia niedoboru oraz masy ciała terapię lekami, które zawierają tę witaminę.  Jeśli dostrzegasz u siebie objawy opisywane powyżej, nie gódź się na zimowy marazm. Pomóż sobie już dziś.

 

Serdecznie zapraszamy do naszej poradni psychiatrycznej, gdzie przyjmuje:

dr n. med. Roma Kornet

Terminy przyjęć:

Wtorek 11:00 – 15:00

Piątek 9:00 – 13:00

Dr n. med. Roma Kornet

 

04.11.2020

Z radością informujemy, że nasz neurochirurg lek. med. Maciej Mielczarek zdał specjalizację z neurochirurgii.

Zapraszmy do doktora w:

Sobotę 11:00 - 13:20

Remedium Clinic

 

02.11.2020

Serdecznie zapraszamy do gabinetu logopedycznego, gdzie przyjmuje:

Mgr Appelt-Firyn Karolina

Terminy przyjęć:

Piątek 15:00 - 19:00

Zapisz się już dzisiaj 

Remedium Clinic

 

30.10.2020

„Lepiej zapobiegać niż leczyć” prowadź świadomą samokontrolę i badaj się profilaktycznie lub gdy tylko zaobserwujesz niepokojące objawy.

Kontrolne USG pozwoli wykryć wczesne stadium wielu chorób nie tylko nowotworowych, ale także np. zapalenie pęcherzyka żółciowego, kamnicę nerek, powiększenie prostaty, guzki na tarczycy, czy zwężenie tętnic szyjnych, zmiany w stawach, więzadłach.

Nasi specjaliści radiolodzy wykonują te badania na nowoczesnym i precyzyjnym sprzęcie USG najnowszej generacji. Badania USG można także wykonać bez skierowania w szybkim terminie u naszych ginekologów, urologów i ortopedy. Wczesna diagnoza skróci czas leczenia i zapewni mnie powikłań.

 

Zapraszamy do naszego gabinetu USG, gdzie przyjmują:

Lek. med. Rydzewska Anna

Dr n. med. Lemanowicz Adam

Lek. med. Reysner Magdalena

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 16:00 - 20:00

Wtorek 15:40 - 20:00

Środa17:40 - 20:00

Czwartek15:40 - 20:00

Piątek 15:40 - 20:00

Remedium Clinic

23.10.2020

Z radością informujemy, że nasz chirurg lek. med. Tomasz Zwoliński obronił specjalizację z chirurgii ogólnej. Doktor specjalizuje się w chorobach przewodu pokarmowego. Doskonali się w tej dziedzinie pracując w klinice chirurgii gastroenterologicznej w Szpitalu im. J. Biziela w Bydgoszczy.

Zapraszamy do naszych chirurgów w dniach:
Poniedziałek 13:00 - 15:00
Środa 15:00 - 18:00
Piątek 15:00 - 18:00

Remedium Clinic

 

21.10.2020

Remedium Clinic

 

16.10.2020

Gabinet USG 

Masz problem ze zdrowiem i dokonaniem prawidłowej diagnostyki?
W Remedium Clinic można wykonać badania obrazowe USG na najnowszym aparacie Alpinion 8 generacji.
Nasi radiolodzy w szczegółowym badaniu są w stanie wykryć najmniejszą zamianę, co pomoże w dalszej diagnostyce i ułatwi leczenie.

 

W gabinecie USG:

 • diagnozujemy choroby ślinianek i tarczycy,
 • badamy doppler żył i tętnic szyjnych,
 • oraz doppler kończyn górnych i dolnych,
 • diagnozujemy choroby jamy brzusznej,
 • kontrolujemy węzły chłonne w obrębie całego ciała,
 • prowadzimy profilaktyczne badania piersi oraz profilaktyke chorób prostaty.

Wykonujemy badania u dorosłych i u dzieci.

Wczesne rozpoznanie może ustrzec przed długotrwałym i skomplikowanym leczeniem.

 

Zapraszamy do naszych specjalistów:

Lek. med.  Anna Rydzewska

Dr n. med. Adam Lemanowicz

 

 

 

Remedium Clinic

 

14.10.2020

Z radością informujemy o osiągnięciach naszej fizjoterapeutki. Mgr Pola Zamojska ukończyła szkolenie "Terapii Manualnej i Igłoterapii w ujęciu klinicznym"

 

Zapraszamy na wizytę u Pani magister w:

Wtorek 14:00 - 20:00

 Czwartek 14:00 - 20:00

 Remedium Clinic

 

08.10.2020

Zapraszamy do naszego gabinetu USG, gdzie przyjmuje:

 Lek. med. Rydzewska Anna

Lek. med. Lemanowicz Adam

 Remedium Clinic

 

02.10.2020

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Od płowy XX wieku wiadomo, że krew jest najlepszym lekarstwem. Preparaty pozyskiwane z krwi i sama krew są wykorzystywane w medycynie do ratowania życia przy masywnych krwotokach                ( operacje, ofiary wypadków). Krew jest uniwersalnym lekiem przy ciężkich schorzeniach, przy ciężkich zakażeniach ogólnoustrojowych. Podnosi ona odporność pacjenta i pozwala walczyć z chorobą mobilizując siły organizmu do niszczenia z infekcją, czy nowotworem. Krew wykorzystywana jest do produkcji szczepionek, pozyskiwane są z niej komórki macierzyste jako budulec nowych tkanek. Są prowadzone zaawansowane prace nad leczeniem uszkodzeń rdzenia kręgowego z wykorzystaniem komórek macierzystych.

W ostatnich latach prowadzone są badania nad osoczem bogatopłytkowym znaleziono i wyodrębniono komórki wzrostowe , trombocyty, limfocyty działające przeciwzapalnie.

Wszystkie te ”dobre składniki” okazały się niezwykle pomocne w leczeniu chorób ortopedycznych. Osocze własne pacjenta pomaga regenerować tkanki po urazie np: sportowym, z przesilenia, czy po wypadku. Zawarte w osoczu trombocyty działają jak „plaster” na uszkodzone tkanki, a jednocześnie przyśpieszają regenerację i odbudowę. Medyczne badania udowodniły również korzystne działanie osocza bogatopłytkowego na stawy zniszczone przez choroby o podłożu reumatoidalnym.

Zabieg podania osocza jest bezpieczny dla pacjenta ponieważ zastosowane jest własne osocze pacjenta Efekt terapeutyczny nie jest odczuwalny od razu po podaniu ponieważ podane elementy odwirowanej krwi muszą zadziałać w naszym organizmie. W pierwszej kolejności dochodzi do zwalczenia procesu zapalnego, a następnie do odbudowy zniszczonych tkane co musi potrwać tak samo jak gojenie się rany czy zrastanie kości. Po 2 do 6 tygodni pacjent odczuwa wyraźną poprawę.

Niestety zabieg nie jest tani. Jednorazowa terapia to koszt 1000 zł , ale zniwelowanie dolegliwości bólowych i poprawa sprawności są tego warte. Często zastosowanie terapii osoczem bogatopłytkowym jest alternatywa dla zabiegu operacyjnego. Warto wykorzystać najlepsze lekarstwo które stworzyła natura i nasz własny organizm. Zapraszamy do dr. Nauk med. Mariusza Śniegowskiego specjalisty ortopedy -traumatologa.

 

 Remedium Clinic 

 

 25.09.2020

Z radością informujemy, że udało nam się wznowić funkcjonowanie gabinetu diabetologicznego. Zapraszamy na konsulatcje do:

Dr hab. n. med. Aliny Sokup

W poniedziałki 10:00 - 14:00

 

 Remedium Clinic 

 

18.09.2020

Poronienia Nawracające

Utrata ciąży nigdy nie jest łatwym tematem, a tym bardziej gdy zdarzy się powtórnie. Warto jednak o niej rozmawiać, aby poznać przyczynę i móc zapobiec kolejnej stracie.

O poronieniach nawracających mówimy w przypadku trzech lub więcej następujących kolejno po sobie poronieniach w tym samym układzie partnerskim. Problem ten dotyka około 1-5% par w wieku rozrodczym. Stanowią one 5% wszystkich poronień samoistnych. W przypadku dwóch kolejnych poronień prawdopodobieństwo wystąpienia trzeciego rośnie o 17-35%, a każdego kolejnego o 25-46%

Przyczyny poronień nawracających dzielimy na kilka grup:

1. Zaburzenia anatomiczne macicy np. Polip jamy macicy, przegroda
jamy macicy
2. Zaburzenia hormonalne np. Cukrzyca, choroby tarczycy,
niewydolność fazy lutealnej
3. Zaburzenia genetyczne
4. Czynniki infekcyjne np. Infekcja Chlamydia trachomatis
5. Trombofilie wrodzone np. Mutacja cz. V
6. Czynniki immunologiczne np. Zespół antyfosfolipidowy
7. Czynniki środowiskowe np. Stosowane leki.

Diagnostyka większości przyczyn może zostać przeprowadzona w gabinecie ginekologicznym.

 

Właściwie postawione rozpoznanie pozwala dobrać skuteczne leczenie, którego efektem jest urodzenie dziecka w terminie porodu.

 

Lek. med. Knypiński Wojciech - specjalista położnictwa i ginekologii

16.09.2020

 Zapraszamy do obejrzenia naszego wirtualneg spaceru po centrum medycznym Remedium Clinic. Aby obejrzeć kliknij tutaj.

 Remedium Clinic

07.08.2020

Dzisiejszy świat wymaga od nas doskonałego wyglądu oraz nienagannej sylwetki. Wypadanie włosów stanowi poważny problem i to nie tylko natury estetycznej. Stan skóry głowy i włosów odzwierciedla to, co dzieje się w naszym organizmie (choroby ogólnoustrojowe tj. cukrzyca, nowotwory, zaburzenia hormonalne, niedobory witamin oraz makro- i mikroelementów, również stres). Niewłaściwa dieta oraz pielęgnacja odbija się na ich kondycji. Samodzielnie nie jesteśmy w stanie walczyć z problemem, a jedynym rozwiązaniem może być wizyta u specjalisty zajmującego się włosami oraz skórą głowy – trychologa.

 

Zapraszamy do naszego trychologa: dr n. med. Marii Krajewskiej

 

                                                                               Remedium Clinic 

  26.06.2020

 

 15.06.2020

03.06.2020

 

  

25.05.2020

Szanowni Państwo, z radością informujemy, iż do dnia dzisiejszego zapraszamy do naszych dentystów również dzieci.

🦷

Zespół Remedium Clinic

Dodatek Epidemiologiczny

21.05.2020

Z przyjemnością informujemy Państwa iż, udało nam się ponownie obniżyć dodatek epidemiologiczny u stomatologów, który od dziś wynosić będzie 50 złoty. Zapewniamy Państwa, że te 50 złoty jest wciąż konieczne z powodu dodatkowych środków ochrony jak również ich podwyższonych cen podczas epidemii.

Pamiętajmy, że maseczka, osłona czy sterylny fartuch stomatologiczny noszony przez dentystę i asystentkę nie chronią tylko ich ale również pacjenta, którego zdrowie i ochronę stawiamy na pierwszym miejscu. Dlatego też w dodatek epidemiologiczny wliczane są rękawiczki, foliowa peleryna oraz osłona na włosy, które zakłada każdy pacjent dla bezpieczeństwa.

Co więcej trwają obecnie rozmowy i mamy nadzieje, że już w niedługim czasie będziemy mogli zaprosić do naszych dentystów również dzieci. Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości. 

 Zespół Remedium Clinic

 

 

 Już od 8 maja w Remedium Clinic będą przyjmować stomatolodzy w zakresie stomatologii zachowawczej i endodoncji.

 

Szanowni Państwo

W trosce o bezpieczeństwo naszych pacjentów stomatologicznych a także naszych lekarzy dentystów i asystentek wprowadziliśmy procedury sanitarne na czas obecnej epidemii, które naszym zdaniem umożliwią wykonywanie usług stomatologicznych przy zminimalizowanym ryzyku.

Zgodnie z tymi procedurami 

1.      Pracujemy w systemie  jeden lekarz dentysta  na dwa gabinety, pacjenci przyjmowani są na przemian

raz w 1. raz w .2 gabinecie- każdy pacjent będzie przyjmowany w świeżo dla niego  zdezynfekowanym- przygotowanym przez asystentkę stomatologiczną gabinecie. Przygotowanie gabinetu obejmować będzie: dekontaminację wszystkich powierzchni płynem dezynfekcyjnym, podłoga zostanie umyta roztworem nadlenku wodoru i pozostawiona do samoistnego wyschnięcia na 20 minut – są to procedury zaczerpnięte z sal operacyjnych. Uwalniający się nadlenek wodoru dezynfekuje powietrze w pomieszczeniu.  

Ponadto :

2.  Każdy pacjent wchodzący do gabinetu jest zabezpieczony  foliową peleryną przykrywająca go na fotelu poza tym otrzymuje rękawiczki oraz osłonę na włosy, przepłukuje usta specjalnym roztworem. 

3. Lekarz do każdego pacjenta zakłada sterylny fartuch chirurgiczny, maseczkę, czepek, osłonę, rękawiczki. Po wizycie pacjenta lekarz zdejmuje w gabinecie ŚOI  (środki ochrony indywidualnej) i przechodzi do czystego gabinetu, gdzie ubiera się w nowe środki ochrony indywidualnej. Każdorazowo pacjent ma kontakt z personelem medycznym ubranym w czysty, jednorazowy strój przeznaczony tylko dla tego pacjenta.

4. Podobnie jest ubrana asystentka, ale ona zostaje po wizycie w ŚOI na czas sprzątania i zdejmuje ten strój po sprzątnięciu gabinetu. Po czym ubiera nowy  dla nowego pacjenta.

5. Pozostałe procedury  higieniczne pozostaną tak jak do tej pory.

 

Zapewne wielu z Państwa zada pytanie – dlaczego tylko w stomatologii  stosujemy takie procedury? - wiąże się to z pracą w aerozolu jaki pojawia się w gabinecie stomatologicznym  w momencie uruchomienia wszelkich narzędzi obrotowych przy ich kontakcie ze śliną pacjenta. To właśnie dlatego Ministerstwo Zdrowia zaleca wykonywanie w stomatologii jedynie pilnych procedur a zakazano wykonywania procedur służących poprawie wyglądu. Obecnie coraz więcej badań wskazuje, że sam areozol nie przenosi wirusa, jednak dopóki nie mamy pewności musimy stosować wszelkie możliwe środki bezpieczeństwa. Ponadto nadal pozostaje droga kropelkowa jako główna droga zakażenia wirusem, która jest w stomatologii obecna.

 

Niestety wszystkie powyższe procedury są czaso- i koszto-chłonne, a ceny środków ochrony osobistej wzrosły nawet 20 krotnie. Liczyliśmy to wielokrotnie i całość tych kosztów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa obecnie to  aż 70 zł, w endodoncji 100 zł. Jest to kwota którą będziemy pobierać dodatkowo do każdej wizyty w stomatologii zachowawczej i endodoncji. Z uwagi na bezpieczeństwo pacjentów do odwołania nie będziemy również przyjmować w stomatologii najmłodszych pacjentów – czyli dzieci do 16 roku życia.

Informujemy, że jak tylko będzie można zrezygnować z niektórych zabezpieczeń lub jeśli ceny ŚOI ulegną obniżeniu natychmiast będziemy obniżać ten dodatek.

Proszę pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy- Środki Ochrony Indywidualnej nie chronią tylko personelu medycznego – chronią także a czasem przede wszystkim pacjenta! Przecież bliski kontakt z lekarzem i asystentką to dla Państwa także ryzyko a dobrej jakości atestowane środki ochronne to ryzyko minimalizują. Dokładamy wszelkich starań aby obecna sytuacja była dla Państwa i dla naszych pracowników jak najmniej uciążliwa i  maksymalnie  bezpieczna.

 

Zespół Remedium Clinic

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

l

 

 

 

 

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!