Aktualności

 Rejestracja Internetowa

27.11.2020

KOSMETOLOGIA

Z przyjemnością zawiadamiamy że w odpowiedzi na Państwa liczne zapytania od grudnia tego roku w Remedium Clinic będzie przyjmować profesjonalna kosmetolog Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapoznania się z ofertą pielęgnacji twarzy i ciała.
Dodatkowo w okresie świątecznym oferujemy bony upominkowe, które mogą być rozwiązaniem problemu ze znalezieniem prezentu dla bliskiej osoby.

Zapraszamy do naszego kosmetologa:
Aliny Tarusiny

W dniach:

Wtorek 8:00 - 15:00
Czwartek 8:00 - 15:00

Remedium Clinic

 

20.11.2020

KARDIOTOKOGRAFIA

KTG- Kardiotokografia jest to ciągła rejestracja czynności serca płodu, dokonywana równolegle z rejestracją czynności skurczowej mięśnia macicy, podczas ciąży i w czasie porodu.

Badanie to pozwala na wczesne rozpoznanie niedotlenienia płodu i tym samym uniknięcie ewentualnych następstw w rozwoju psychofizycznym dziecka.

Wartość graniczna podstawowej częstości uderzeń serca płodu w III trymestrze ciąży oraz podczas porodu uważane za prawidłowe wynosi 110 - 150 uderzeń na minutę.

Pacjentka przed planowanym zapisem KTG ( kardiotokografii) powinna oddać mocz aby nie odczuwać parcia podczas monitorowania. Aby zapis KTG odzwierciedlał rzeczywisty stan płodu, ciężarna powinna być nawodniona a także powinna być po posiłku nie dłużej niż 3 godziny. Niewskazany jest duży wysiłek fizyczny oraz palenie papierosów.

Podczas monitorowania stanu płodu za pomocą kardiotokografii ( KTG ) należy pamiętać, aby pacjentka leżała na boku, najlepiej lewym.

W czasie badania- zapisu kardiotokograficznego w pomieszczeniu powinny być wyłączone wszystkie telefony komórkowe, ponieważ ich fale mogą zaburzyć pracę kardiotokografu.

Badanie trwa 30 minut i jest całkowicie bezpieczne i niebolesne zarówno dla matki jaki dla dziecka. Każdorazowo zapis ocenia lekarz położnik -ginekolog i wydaje zalecenia co do dalszego postępowania.

Kardiotokografia stała się powszechnie używaną metodą monitorowania stanu płodu i jest „ złotym" standardem postępowania w wykrywaniu zagrażającego niedotlenienia płodu.

 

Zapraszamy do naszego gabinetu ginekologicznegi, gdzie przyjmują:
Dr n. med. Marek Bułatowicz
Lek. med. Joanna Wasiuta-Śniegowska
Lek. med. Marianna Maciejewska
Lek. med. Magdalena Karpów-Greiner
Lek. med. Wojciech Knypiński

 

Terminy przyjęć:
Poniedziałek 11:00 - 20:00
Wtorek 14:00 - 20:00
Środa 15:00 - 20:00
Czwartek 10:00 - 20:00
Piątek 11:00 - 20:00

Mgr Elżbieta Gryczka

 

18.11.2020

Informujemy Państwa że w naszej klinice lekarze przyjmują pacjentów zarówno osobiście jak i w formie teleporady.

Wybór formy wizyty zazwyczaj należy do pacjenta chyba, że względy medyczne przemawiają za konkretną formą wizyty. Wówczas forma wizyty jest ustalana telefonicznie, wcześniej z pacjentem.

Jesteśmy otwarci:

Pon - Pt 8:00 - 20:00

Sb 8:00 - 16:00

Remedium Clinic

 

13.11.2020

OPIEKA STOMATOLOGICZNA NAD KOBIETAMI W CIĄŻY

 

Niestety nie każda kobieta przed planowaną ciążą odwiedza swojego ginekologa- położnika. Zapewne wtedy wśród licznych wskazań i zaleceń znajdowałaby się również wizyta kontrolna u lekarza dentysty.

1. Czy w tracie ciąży „lecą zęby"?
Wyraźnie odrzucamy mit, że dziecko „wysysa" z zębów matki składniki mineralne. Ciąża to stan fizjologiczny, jednak zmiany hormonalne zachodzące w tym szczególnym okresie w organizmie kobiety manifestują się również zmianami w obrębie j.ustnej.

2. Czego możemy się spodziewać?
Obrzęk, przerost, krwawienie z dziąseł to jedne z najczęstszych dolegliwości. Mogą powodować niechęć do szczotkowania, przez to gorszą higienę a co za tym idzie rozwój nowych ubytków („dziur"). Krew podczas szczotkowania zębów nie powinna nas odstraszać.
Wzrost apetytu, zmiany nawyków dietetycznych mogą dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju próchnicy.
W pierwszym trymestrze kobiety często bywają wyjątkowo wrażliwe na zapach i smak co prowokuje wymioty. Częste ich epizody mogą być przyczyną „nadżerek"- zmian niepróchnicowego pochodzenia – to znaczy takiego bez udziału bakterii. Aby ich uniknąć,po każdym takim zdarzeniu przepłukujemy usta wodą, odczekujemy minimum pół godziny i staramy się wyszczotkować zęby łagodną pastą- bez drażniącego smaku i zapachu. Próbujemy znaleźć pastę odpowiednią dla siebie- jeśli nie smak miętowy, to może truskawkowy; jeśli nie ziołowa to może taka przeznaczona dla dzieci. Zapominamy również o istnieniu szczoteczki o twardym włosiu- jest zbyt ścierna dla zębów oraz może powodować uszkodzenie dziąseł.

3. Kiedy dobry czas na kontrolę?
Jeśli jednak nie udało nam się odbyć wizyty odpowiednio wcześnie, warto udać się na badanie stomatologiczne już w pierwszym trymestrze. Odpowiednim momentem do rozpoczęcia ewentualnego leczenia jest drugi trymestr. Od tej reguły odstępujemy gdy niezbędna jest natychmiastowa pomoc- ulga w bólu, lub obecny jest stan zapalny. Leczenie ortodontyczne, protetyczne (korony, mosty), implantologiczne, wybielanie powinniśmy odroczyć do czasu rozwiązania ciąży. Znieczulenia miejscowe są w dużej większości dobrze tolerowane przez ciężarne.

4. Czy kontrola radiologiczna jest bezpieczna dla dziecka?
Zdjęcia RTG wykonywane w czasie ciąży są całkowicie bezpieczne dla płodu. Zakładany jest fartuch ochronny, a dawka 1 zdjęcia jest tak niska, że by wywołać działania niepożądane potrzeba byłoby wykonać około 50000 takich zdjęć. Jeśli jednak nie jest ono niezbędne- przekładamy jego wykonanie na późniejszy czas.

5.Wpływ drobnoustrojów w jamie ustnej na przebieg ciąży
Nie jest tak, że bakterie znajdują się tylko na zębach i dziąsłach. Rozprzestrzeniają się po całym organizmie. Szczególnie kamień nazębny, zaawansowana choroba dziąseł, przyzębia może przyczynić się do przedwczesnego porodu lub niskiej masy urodzeniowej maluszka.

6. Jaką pozycję przyjmujemy podczas wizyty?
Pamiętamy by na fotelu stomatologicznym układać się nieco bardziej na lewą stronę- by zapewnić odpowiednie krążenie, drożność żyle głównej. Głowę układamy powyżej poziomu nóg.

7. Kontynuowanie wizyt
Na kolejną wizytę zgłaszamy się w przeciągu 6 miesięcy po porodzie najlepiej z maluszkiem. Dentysta chętnie udzieli wtedy wskazówek odnośnie utrzymywania zdrowej jamy ustnej u dziecka, odpowie na wszelkie nurtujące pytania.

Podsumowanie:

 • Leczenie stomatologiczne warto zakończyć przed planowanym zajściem w ciążę.
 • Zmiany hormonalne w organizmie podczas ciąży wywołują szereg zmian w obrębie j.ustnej.
 • Leczenie, usuwanie zębów wykonujemy w drugim trymestrze, poza przypadkami bólowymi- wtedy interweniujemy natychmiast, bez zwłoki.
 • Drobnoustroje znajdujące się w j. ustnej mogą wywierać wpływ na przebieg ciąży.
 • Pamiętamy o płukaniu i doborze odpowiedniej pasty i szczoteczki

  Źródła - "Współczesna stomatologia wieku rozwojowego", "Podstawy chirurgii stomatologiczej"

Zapraszamy do naszego nowego stomatologa:

Lek. dent. Kwiatkowskiej Justyny

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 9:00 - 13:00

Wtorek 9:00 - 18:00

Czwartek 9:00 - 18:00

Lek. dent. Kwiatkowska Justyna

  

10.11.2020

Z DIAGNOSTYKĄ USG NIE MOŻNA CZEKAĆ!!

Jeśli masz utrudniony dostęp do lekarza POZ a odczuwasz niepokojące objawy tj:

- bóle w okolicy brzucha, towarzyszą temu: częste odbijanie, oddawanie gazów i nieregularne wypróżnienia

- ból w okolicy pleców i /lub podbrzusza, częste oddawanie moczu, wstajesz w nocy odczuwasz silne parcie na mocz, a oddajesz znikome ilości moczu

- odczuwasz zgagę po jedzeniu, masz uczucie ciężkości po posiłku, reagujesz wymiotani na niestrawność.

NIE CZEKAJ DO KOŃCA PANDEMII!, może być to sygnał poważnej choroby, zapisz się do radiologa na USG jamy brzusznej jak najszybciej - znacząco skróci to czas diagnostyki i przyśpieszy leczenie.

 

Zapraszamy do naszego gabinetu USG, gdzie nasi specjaliści przyjmują prawie każdego dnia.

Lek. med. Rydzewska Anna

Dr n. med. Lemanowicz Adam

Lek. med. Reysner Magdalena

 

Terminy przyjęć:

Wtorek 16:00 - 20:00

Czwartek 14:00 - 19:00

Piątek 15:40 - 20:00

Remedium Clinic, Małgorzata Trojanowska

 

06.11.2020

Senność,  brak energii? – „sorry, taki mamy klimat”;)  . Czy tak musi być?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że w okresie jesienno- zimowym wielu z nas odczuwa obniżenie energii, chętniej siadamy przed telewizorem, nie mamy siły na nowe przedsięwzięcia, chce nam się spać i budzimy się nie wyspani. W praktyce klinicznej, w gabinecie obserwuję wzrost ilości i nasilenia objawów depresyjnych.

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego , że za nasz nastrój odpowiada między innymi neuroprzekaźnik- serotonina. Niektórzy, by podnieść jej poziom chętnie sięgają po czekoladę ;).  Produkcja serotoniny jest ściśle związana z dostępnością  aminokwasu tryptofanu oraz dostępnością witaminy D . Jeśli w naszej diecie brakuje wystarczającej ilości witamin i tryptofanu, istnieje większe ryzyko niedoboru serotoniny. Wiele doniesień  naukowych (np. z kliniki Mayo)  sugeruje związek między nieprawidłowościami metabolizmu witaminy D3 w organizmie, a zaburzeniami depresyjnymi. Receptory dla tej witaminy znajdują się w wielu obszarach ośrodkowego układu nerwowego (OUN), między innymi w tych jego częściach, które zaangażowane są w regulację nastoju. Ponadto witamina D3 wpływa najprawdopodobniej na metabolizm i procesy regeneracji komórek i struktur OUN oraz ich ochronę  przed uszkodzeniami. W badaniach wykazywano, że zarówno niedobór , jak i nawet tak zwany poziom niewystarczający metabolitu 25(OH)-witaminy D  mogą wiązać się z podwyższonym ryzykiem rozwoju depresji oraz  prawdopodobnie, z pogorszeniem skuteczności leczenia przeciwdepresyjnego. Ponadto niektóre oznaki niedoboru witaminy, takie jak: męczliwość, osłabienie siły mięśniowej, bóle głowy, senność, doświadczanie nieefektywności snu, problemy z koncentracją uwagi i pamięcią (podobne do objawów depresji) mogą nakładać się na jej symptomy, nasilając tym samym cierpienie i  zaburzenia funkcjonowania wynikające z depresji. Witamina D jest również jedną z niewielu witamin, których poziom realnie wpływa na  poziom naszej odporności. W dobie zwiększonego ryzyka zakażeń ( w tym wirusami z grupy korona) nasza zdolność do generowania odpowiedzi immunologicznej jest nie bez znaczenia.   

Poziom witaminy D wzrasta pod wpływem działania światła słonecznego. Dlatego w Polsce tak często dotykają nas objawy opisane powyżej. Bo jak tu zabezpieczyć nas we właściwe ilości witaminy D, jeśli większość dnia spędzamy w budynkach. Nasz klimat nie skłania nas również do długofalowego odkrywania ciała, a jeśli już -to stosujemy filtry. Wg dostępnych danych ciepłych i słonecznych dni mamy w roku zaledwie 66.  Publikacje naukowe szacują niedobory witaminy D u 90% Polaków. Niestety w mojej praktyce klinicznej  mogę potwierdzić te dane, dlatego często w obecnej chwili zalecam badanie poziomu witaminy 25 (OH) D swoim pacjentom.

Jak zatem można sobie pomóc, skoro w Polsce zimą słońca jest, jak na lekarstwo? Oczywiście chodzi tu najbardziej o witaminę D, która pozwala wraz z tryptofanem, na utrzymanie właściwej ilości serotoniny. Wśród pokarmów bogatych w tryptofan znajdują się ryby (szczególnie tuńczyk i dorsz), sery, mleko, chude mięsa, produkty sojowe, pestki dyni, banany czy ser mozzarella.  Witaminę D można natomiast umiejętnie suplementować. Ważne, abyśmy samowolnie nie określali sposobu suplementacji. Najbardziej popularne, dostępne niemal wszędzie suplementy zawierają raptem 2000j tej witaminy. Abstrahując od tego, czy suplementy istotnie zawierają to, co reklamują, ważne jest również , aby lekarz wyliczył potrzebną nam dawkę i kontrolował poziom. W przypadku przyjmowania 2000j, osoba z niedoborem w okresie jesienno-zimowym, zabezpieczy się tylko przed dalszym spadkiem poziomu tej witaminy. Nie wyrówna natomiast braków.

Stwierdzenie, że niski poziom witaminy D3 w surowicy jest związany z depresją, nie budzi większych wątpliwości. Niezależnie jednak od tego, czy chcemy ustrzec się od jesiennej chandry, czy depresji zaleca się suplementację witaminy D3 ze względu na jej wszechstronne, dobroczynne działanie. Ja swoim pacjentom proponuję dostosowaną do stopnia niedoboru oraz masy ciała terapię lekami, które zawierają tę witaminę.  Jeśli dostrzegasz u siebie objawy opisywane powyżej, nie gódź się na zimowy marazm. Pomóż sobie już dziś.

 

Serdecznie zapraszamy do naszej poradni psychiatrycznej, gdzie przyjmuje:

dr n. med. Roma Kornet

Terminy przyjęć:

Wtorek 11:00 – 15:00

Piątek 9:00 – 13:00

Dr n. med. Roma Kornet

 

04.11.2020

Z radością informujemy, że nasz neurochirurg lek. med. Maciej Mielczarek zdał specjalizację z neurochirurgii.

Zapraszmy do doktora w:

Sobotę 11:00 - 13:20

Remedium Clinic

 

02.11.2020

Serdecznie zapraszamy do gabinetu logopedycznego, gdzie przyjmuje:

Mgr Appelt-Firyn Karolina

Terminy przyjęć:

Piątek 15:00 - 19:00

Zapisz się już dzisiaj 

Remedium Clinic

 

30.10.2020

„Lepiej zapobiegać niż leczyć” prowadź świadomą samokontrolę i badaj się profilaktycznie lub gdy tylko zaobserwujesz niepokojące objawy.

Kontrolne USG pozwoli wykryć wczesne stadium wielu chorób nie tylko nowotworowych, ale także np. zapalenie pęcherzyka żółciowego, kamnicę nerek, powiększenie prostaty, guzki na tarczycy, czy zwężenie tętnic szyjnych, zmiany w stawach, więzadłach.

Nasi specjaliści radiolodzy wykonują te badania na nowoczesnym i precyzyjnym sprzęcie USG najnowszej generacji. Badania USG można także wykonać bez skierowania w szybkim terminie u naszych ginekologów, urologów i ortopedy. Wczesna diagnoza skróci czas leczenia i zapewni mnie powikłań.

 

Zapraszamy do naszego gabinetu USG, gdzie przyjmują:

Lek. med. Rydzewska Anna

Dr n. med. Lemanowicz Adam

Lek. med. Reysner Magdalena

 

Terminy przyjęć:

Poniedziałek 16:00 - 20:00

Wtorek 15:40 - 20:00

Środa17:40 - 20:00

Czwartek15:40 - 20:00

Piątek 15:40 - 20:00

 

Remedium Clinic

 

23.10.2020

Z radością informujemy, że nasz chirurg lek. med. Tomasz Zwoliński obronił specjalizację z chirurgii ogólnej. Doktor specjalizuje się w chorobach przewodu pokarmowego. Doskonali się w tej dziedzinie pracując w klinice chirurgii gastroenterologicznej w Szpitalu im. J. Biziela w Bydgoszczy.

Zapraszamy do naszych chirurgów w dniach:
Poniedziałek 13:00 - 15:00
Środa 15:00 - 18:00
Piątek 15:00 - 18:00

Remedium Clinic

 

21.10.2020

Remedium Clinic

 

16.10.2020

Gabinet USG 

Masz problem ze zdrowiem i dokonaniem prawidłowej diagnostyki?
W Remedium Clinic można wykonać badania obrazowe USG na najnowszym aparacie Alpinion 8 generacji.
Nasi radiolodzy w szczegółowym badaniu są w stanie wykryć najmniejszą zamianę, co pomoże w dalszej diagnostyce i ułatwi leczenie.

 

W gabinecie USG:

 • diagnozujemy choroby ślinianek i tarczycy,
 • badamy doppler żył i tętnic szyjnych,
 • oraz doppler kończyn górnych i dolnych,
 • diagnozujemy choroby jamy brzusznej,
 • kontrolujemy węzły chłonne w obrębie całego ciała,
 • prowadzimy profilaktyczne badania piersi oraz profilaktyke chorób prostaty.

Wykonujemy badania u dorosłych i u dzieci.

Wczesne rozpoznanie może ustrzec przed długotrwałym i skomplikowanym leczeniem.

 

Zapraszamy do naszych specjalistów:

Lek. med.  Anna Rydzewska

Dr n. med. Adam Lemanowicz

 

 

 

Remedium Clinic

 

14.10.2020

Z radością informujemy o osiągnięciach naszej fizjoterapeutki. Mgr Pola Zamojska ukończyła szkolenie "Terapii Manualnej i Igłoterapii w ujęciu klinicznym"

 

Zapraszamy na wizytę u Pani magister w:

Wtorek 14:00 - 20:00

 Czwartek 14:00 - 20:00

 Remedium Clinic

 

08.10.2020

Zapraszamy do naszego gabinetu USG, gdzie przyjmuje:

 Lek. med. Rydzewska Anna

Lek. med. Lemanowicz Adam

 Remedium Clinic

 

 02.10.2020

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Od płowy XX wieku wiadomo, że krew jest najlepszym lekarstwem. Preparaty pozyskiwane z krwi i sama krew są wykorzystywane w medycynie do ratowania życia przy masywnych krwotokach                ( operacje, ofiary wypadków). Krew jest uniwersalnym lekiem przy ciężkich schorzeniach, przy ciężkich zakażeniach ogólnoustrojowych. Podnosi ona odporność pacjenta i pozwala walczyć z chorobą mobilizując siły organizmu do niszczenia z infekcją, czy nowotworem. Krew wykorzystywana jest do produkcji szczepionek, pozyskiwane są z niej komórki macierzyste jako budulec nowych tkanek. Są prowadzone zaawansowane prace nad leczeniem uszkodzeń rdzenia kręgowego z wykorzystaniem komórek macierzystych.

W ostatnich latach prowadzone są badania nad osoczem bogatopłytkowym znaleziono i wyodrębniono komórki wzrostowe , trombocyty, limfocyty działające przeciwzapalnie.

Wszystkie te ”dobre składniki” okazały się niezwykle pomocne w leczeniu chorób ortopedycznych. Osocze własne pacjenta pomaga regenerować tkanki po urazie np: sportowym, z przesilenia, czy po wypadku. Zawarte w osoczu trombocyty działają jak „plaster” na uszkodzone tkanki, a jednocześnie przyśpieszają regenerację i odbudowę. Medyczne badania udowodniły również korzystne działanie osocza bogatopłytkowego na stawy zniszczone przez choroby o podłożu reumatoidalnym.

Zabieg podania osocza jest bezpieczny dla pacjenta ponieważ zastosowane jest własne osocze pacjenta Efekt terapeutyczny nie jest odczuwalny od razu po podaniu ponieważ podane elementy odwirowanej krwi muszą zadziałać w naszym organizmie. W pierwszej kolejności dochodzi do zwalczenia procesu zapalnego, a następnie do odbudowy zniszczonych tkane co musi potrwać tak samo jak gojenie się rany czy zrastanie kości. Po 2 do 6 tygodni pacjent odczuwa wyraźną poprawę.

Niestety zabieg nie jest tani. Jednorazowa terapia to koszt 1000 zł , ale zniwelowanie dolegliwości bólowych i poprawa sprawności są tego warte. Często zastosowanie terapii osoczem bogatopłytkowym jest alternatywa dla zabiegu operacyjnego. Warto wykorzystać najlepsze lekarstwo które stworzyła natura i nasz własny organizm. Zapraszamy do dr. Nauk med. Mariusza Śniegowskiego specjalisty ortopedy -traumatologa.

 

 

 Remedium Clinic

 

25.09.2020

Z radością informujemy, że udało nam się wznowić funkcjonowanie gabinetu diabetologicznego. Zapraszamy na konsulatcje do:

Dr hab. n. med. Aliny Sokup

W poniedziałki 10:00 - 14:00

 

 Remedium Clinic 

 

18.09.2020

Poronienia Nawracające

Utrata ciąży nigdy nie jest łatwym tematem, a tym bardziej gdy zdarzy się powtórnie. Warto jednak o niej rozmawiać, aby poznać przyczynę i móc zapobiec kolejnej stracie.

O poronieniach nawracających mówimy w przypadku trzech lub więcej następujących kolejno po sobie poronieniach w tym samym układzie partnerskim. Problem ten dotyka około 1-5% par w wieku rozrodczym. Stanowią one 5% wszystkich poronień samoistnych. W przypadku dwóch kolejnych poronień prawdopodobieństwo wystąpienia trzeciego rośnie o 17-35%, a każdego kolejnego o 25-46%

Przyczyny poronień nawracających dzielimy na kilka grup:

1. Zaburzenia anatomiczne macicy np. Polip jamy macicy, przegroda
jamy macicy
2. Zaburzenia hormonalne np. Cukrzyca, choroby tarczycy,
niewydolność fazy lutealnej
3. Zaburzenia genetyczne
4. Czynniki infekcyjne np. Infekcja Chlamydia trachomatis
5. Trombofilie wrodzone np. Mutacja cz. V
6. Czynniki immunologiczne np. Zespół antyfosfolipidowy
7. Czynniki środowiskowe np. Stosowane leki.

Diagnostyka większości przyczyn może zostać przeprowadzona w gabinecie ginekologicznym.

 

Właściwie postawione rozpoznanie pozwala dobrać skuteczne leczenie, którego efektem jest urodzenie dziecka w terminie porodu.

 

Lek. med. Knypiński Wojciech - specjalista położnictwa i ginekologii

16.09.2020

 Zapraszamy do obejrzenia naszego wirtualneg spaceru po centrum medycznym Remedium Clinic. Aby obejrzeć kliknij tutaj.

 Remedium Clinic

 

07.08.2020

Dzisiejszy świat wymaga od nas doskonałego wyglądu oraz nienagannej sylwetki. Wypadanie włosów stanowi poważny problem i to nie tylko natury estetycznej. Stan skóry głowy i włosów odzwierciedla to, co dzieje się w naszym organizmie (choroby ogólnoustrojowe tj. cukrzyca, nowotwory, zaburzenia hormonalne, niedobory witamin oraz makro- i mikroelementów, również stres). Niewłaściwa dieta oraz pielęgnacja odbija się na ich kondycji. Samodzielnie nie jesteśmy w stanie walczyć z problemem, a jedynym rozwiązaniem może być wizyta u specjalisty zajmującego się włosami oraz skórą głowy – trychologa.

Zapraszamy do naszego trychologa: dr n. med. Marii Krajewskiej

 

 

                                                                               Remedium Clinic  

  26.06.2020

 

 15.06.2020

03.06.2020

 25.05.2020

Szanowni Państwo, z radością informujemy, iż do dnia dzisiejszego zapraszamy do naszych dentystów również dzieci.

🦷

Zespół Remedium Clinic

Dodatek Epidemiologiczny

21.05.2020

Z przyjemnością informujemy Państwa iż, udało nam się ponownie obniżyć dodatek epidemiologiczny u stomatologów, który od dziś wynosić będzie 50 złoty. Zapewniamy Państwa, że te 50 złoty jest wciąż konieczne z powodu dodatkowych środków ochrony jak również ich podwyższonych cen podczas epidemii.

Pamiętajmy, że maseczka, osłona czy sterylny fartuch stomatologiczny noszony przez dentystę i asystentkę nie chronią tylko ich ale również pacjenta, którego zdrowie i ochronę stawiamy na pierwszym miejscu. Dlatego też w dodatek epidemiologiczny wliczane są rękawiczki, foliowa peleryna oraz osłona na włosy, które zakłada każdy pacjent dla bezpieczeństwa.

Co więcej trwają obecnie rozmowy i mamy nadzieje, że już w niedługim czasie będziemy mogli zaprosić do naszych dentystów również dzieci. Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości.

Zespół Remedium Clinic

 

 

 

 

 

 

 

Już od 8 maja w Remedium Clinic będą przyjmować stomatolodzy w zakresie stomatologii zachowawczej i endodoncji.

 

Szanowni Państwo

W trosce o bezpieczeństwo naszych pacjentów stomatologicznych a także naszych lekarzy dentystów i asystentek wprowadziliśmy procedury sanitarne na czas obecnej epidemii, które naszym zdaniem umożliwią wykonywanie usług stomatologicznych przy zminimalizowanym ryzyku.

Zgodnie z tymi procedurami 

1.      Pracujemy w systemie  jeden lekarz dentysta  na dwa gabinety, pacjenci przyjmowani są na przemian

raz w 1. raz w .2 gabinecie- każdy pacjent będzie przyjmowany w świeżo dla niego  zdezynfekowanym- przygotowanym przez asystentkę stomatologiczną gabinecie. Przygotowanie gabinetu obejmować będzie: dekontaminację wszystkich powierzchni płynem dezynfekcyjnym, podłoga zostanie umyta roztworem nadlenku wodoru i pozostawiona do samoistnego wyschnięcia na 20 minut – są to procedury zaczerpnięte z sal operacyjnych. Uwalniający się nadlenek wodoru dezynfekuje powietrze w pomieszczeniu.

2.  Każdy pacjent wchodzący do gabinetu jest zabezpieczony  foliową peleryną przykrywająca go na fotelu poza tym otrzymuje rękawiczki oraz osłonę na włosy, przepłukuje usta specjalnym roztworem. 

3. Lekarz do każdego pacjenta zakłada sterylny fartuch chirurgiczny, maseczkę, czepek, osłonę, rękawiczki. Po wizycie pacjenta lekarz zdejmuje w gabinecie ŚOI  (środki ochrony indywidualnej) i przechodzi do czystego gabinetu, gdzie ubiera się w nowe środki ochrony indywidualnej. Każdorazowo pacjent ma kontakt z personelem medycznym ubranym w czysty, jednorazowy strój przeznaczony tylko dla tego pacjenta.

4. Podobnie jest ubrana asystentka, ale ona zostaje po wizycie w ŚOI na czas sprzątania i zdejmuje ten strój po sprzątnięciu gabinetu. Po czym ubiera nowy  dla nowego pacjenta.

5. Pozostałe procedury  higieniczne pozostaną tak jak do tej pory.

 

Zapewne wielu z Państwa zada pytanie – dlaczego tylko w stomatologii  stosujemy takie procedury? - wiąże się to z pracą w aerozolu jaki pojawia się w gabinecie stomatologicznym  w momencie uruchomienia wszelkich narzędzi obrotowych przy ich kontakcie ze śliną pacjenta. W przypadku gdyby przyszedł do nas pacjent zakażony nawet gdy jest bezobjawowy – wirusy mogą niestety zostać rozpylone wraz z tym aerozolem w powietrzu gabinetu. To właśnie dlatego Ministerstwo Zdrowia zaleca wykonywanie w stomatologii jedynie pilnych procedur a zakazano obecnie wykonywania procedur służących poprawie wyglądu. 

 

Niestety wszystkie powyższe procedury są czaso- i koszto-chłonne, a ceny środków ochrony osobistej wzrosły nawet 20 krotnie. Liczyliśmy to wielokrotnie i całość tych kosztów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa obecnie to  aż 150 zł. Jest to kwota którą będziemy pobierać dodatkowo do każdej wizyty w stomatologii zachowawczej i endodoncji. Z uwagi na bezpieczeństwo pacjentów do odwołania nie będziemy również przyjmować w stomatologii najmłodszych pacjentów – czyli dzieci do 16 roku życia.

Informujemy, że jak tylko będzie można zrezygnować z niektórych zabezpieczeń lub jeśli ceny ŚOI ulegną obniżeniu natychmiast będziemy obniżać ten dodatek.

Proszę pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy- Środki Ochrony Indywidualnej nie chronią tylko personelu medycznego – chronią także a czasem przede wszystkim pacjenta! Przecież bliski kontakt z lekarzem i asystentką to dla Państwa także ryzyko a dobrej jakości atestowane środki ochronne to ryzyko minimalizują. Dokładamy wszelkich starań aby obecna sytuacja była dla Państwa i dla naszych pracowników jak najmniej uciążliwa i  maksymalnie  bezpieczna.

 

Zespół Remedium Clinic

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

p>

  

  

 

 

                        NOWOŚĆ!

Wydajemy dla Państwa bezpłatny "BIULETYN PACJENTA", do którego artykuły piszą nasi specjaliści.

Zachęcamy do lektury, bezpłatny egzemplarz pobrać można w Remedium Clinic.

 

 

 

 

NAPIĘCIOWE BÓLE GŁOWY- mgr Bartosz Wincenciak radzi:

 

Na bóle głowy cierpi na świecie bardzo wiele osób. Nie wszyscy jednak wiedzą, że blisko 75 % wszystkich bóli głowy ma charakter napięciowy a to oznacza, że nie wymagają drogiej diagnostyki obrazowej a jedynie szczegółowego wywiadu w gabinecie fizjoterapeuty.

Wrażenie ucisku, promieniowanie bólu od potylicy, często siedząca praca oraz stres w wywiadzie dają nam niemal 100% pewność, iż pacjent, który znalazł się w gabinecie ma problem z NBG (napięciowy ból głowy).

Ból w NBG wynika z ucisku nerwu potylicznego większego, przez struktury powięziowe. Jest to więc problem mechaniczny. Co za tym idzie ? Nie powinno się stosować farmakoterapii (leków przeciwbólowych) lecz działanie rozluźniające, uwalniające napięcie i przywracające ślizg nerwu względem innych tkanek.

Mój sposób na napięciowe bóle głowy:

W pierwszej kolejności wykonuje haczykowanie mięśni szyi i głowy. Przy pomocy specjalnego haczyka oddzielam powięź mięśnia czworobocznego, międzykolcowego, haczykuje mięśnie podpotyliczne oraz co najważniejsze – czepiec ścięgnisty. To ta struktura bezpośrednio uciska Nerw Arnolda – tak kluczowy przy opisywanym bólu.

Następnie wykonuje terapię punktów spustowych wyżej wymienionych struktur. Silne ukrwienie mięśni powoduje zmniejszenie ich napięcia i bólu tym samym. Efekt po tym zabiegu pacjenci określają tak jakby im zdjęto kilka kilogramów z barków przeszkadzającego ciężaru.

W końcowej części terapii uwalniam przy pomocy technik manipulacyjnych odcinka szyjnego. Technika ta przywraca prawidłowy zakres ruchu, który bardzo często jest ograniczony przy tym schorzeniu.

Uzupełniam terapię oklejeniem taśmą do kinesiologytapingu, która poprawia efekty zabiegu i wydłuża jego działanie.

W przypadku terapii napięciowego bólu głowy nie możemy zapomnieć o ważnym aspekcie psychologicznym jako o przyczynie dolegliwości. Wywiad z każdym pacjentem powinien być szczegółowy a powiązanie dolegliwości z problemami w pracy czy rodzinną tragedią konsultowane z psychologiem czy psychoterapeutą.

mgr Bartosz Wincenciak

 

 

 

                                                                                                                                                       

 

 

 

WSPOMNIENIE LATA,

Remedium Clinic wzięło udział w akcji wspierając zbiórkę pieniędzy dla 5 Letniej Weroniki, która cierpi na najcięższą wadą serca HLHS, z ubytkiem przegrody międzykomorowej VSD, dwu-ujściową prawą komorą DORV”. Przypominamy Państwu o "Akcji Panny Młode podbijają miasto dla malucha". Informujemy, że w nadchodzący weekend 14-15 listopada w Bydgoszczy odbędą się targi ślubne, gdzie mogą Państwo zdobyć nagrody sponsorowane przez Centrum Medyczne Remedium Clinic. Zapraszamy serdecznie do stoiska Grupy Ślubnej.

Poniżej przestawiamy, wspomnienie letniej zabawy z akcji charytatywnej dla Weroniki.

 

 

 

DARIA WOJTKOWSKA DENTYSTĄ ROKU

 Z wielką radością informujemy, że już po raz drugi z rzędu Pani Daria Wojtkowska zwyciężyła w plebiscycie na Dentystę Roku w województwie kujawsko – pomorskim. Jest nam niezwykle miło, że możemy poszczycić się tak docenianym stomatologiem w naszym gronie. Wyrażamy uznanie dla Pani Darii Wojtkowskiej i życzymy dalszych sukcesów.

 

WSPIERAMY AKCJE PROZDROWOTNE ORGANIZOWANE W NASZYM MIEŚCIE.

W minioną niedzielę, tj. 30.08.2015r. Remedium Clinic miało zaszczyt uczestniczyć jako partner w imprezie "ZaDyszka bydgoska". Wielu uczestników skorzystało z organizowanych przez nas badań profilaktycznych Ekg oraz pomiaru ciśnienia krwi. Zapraszamy do odwiedzenia w naszej Poradni Kardiologicznej i wykonania badań (Ekg, Holter, ECHO-serca).

 

 "Panny Młode podbijają miasto dla Malucha"

W ostatnią niedzielę, tj. 23.08.2015r. wspieraliśmy jako sponsor akcję charytatywną "Panny Młode podbijają miasto dla Malucha".      W tym roku Bydgoskie Panny Młode zbierały pieniądze dla WERONIKI GOTOWALSKIEJ - chorej na wadę serca HLHS (ubytek przegrody międzykomorowej VSD,dwuujściowa prawa komora DORV). Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia.

 

DENTYSTA ROKU Daria Wojtkowska

 Mamy zaszczyt poinformować, że Pani Daria Wojtkowska wygrała plebiscyt na Dentystę Roku 2014 w województwie kujawsko – pomorskim.  

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Pani Doktor

 

 

MAMY PRZYJEMNOŚĆ POINFORMOWAĆ, ŻE W NASZYM CENTRUM MEDYCZNYM MOGĄ PAŃSTWO SKORZYSTAĆ Z NOWOCZESNYCH METOD ANTYKONCEPCJI.

Nowoczesna hormonalna metoda antykoncepcji długodziałającejIMPLANT -stosowany nieprzerwanie przez 3 lata. Metoda ta ma najwyższą skuteczność antykoncepcji 99,5%. Najnowocześniejsza na Polskim rynku, odwracalna (implant można usunąć w każdym momencie) metoda antykoncepcji długodziałającej. Zabieg implantacji hormonu, jest bezbolesny, trwa kilka minut; implant zakładany jest na wewnętrzną stronę przedramienia. EFEKT ANTYKONCEPCJI JUŻ PO 8 GODZINACH. Po usunięciu implantu płodność zostaje przywrócona u kobiety już po tygodniu. Implant hormonalny posiada wiele zalet miedzy innymi nie potrzeba pamiętać o codziennym przyjmowaniu leku, niedyspozycje przewodu pokarmowego, nie mają wpływu na efekt antykoncepcji. Zawiera tylko jeden składnik czynny progestagen, w związku z czym szkodliwość dla zdrowia kobiety tej terapii jest znikoma. Całkowity koszt zabiegu wraz z implantem to 1500,00 zł

 

DOMACICZNA WKŁADKA HORMONALNA – stosowana od 3 do 5 lat

Wkładka hormonalna zakładana jest przez lekarza podczas krwawienia miesiączkowego. Jej założenie poprzedza dokładne badanie ginekologiczne. Efekt działania zapewnia progestagen zawarty w zbiorniczku wkładki, który uwalnia się sukcesywnie i powoduje zagęszczenie śluzu szyjkowego, co nie pozwala na przedostanie się plemników do macicy i zapłodnienia. Zapewnia wysoką skuteczność antykoncepcyjną. Koszt całkowity zabiegu wraz z wkładką to 1300,00 zł.

 

DOMACICZNA WKŁADKA NIEHORMONALNA

Tradycyjna metoda antykoncepcji zakładana podobnie jak wkładka hormonalna, czas trwania antykoncepcji przy użyciu tej wkładki wynosi do 5 lat. Całkowity koszt zabiegu wraz z wkładką to 1100,00 zł.

 

 

 LECZENIE PRÓCHNICY BEZ BOROWANIA

Mamy przyjemność poinformowania,  że w naszym Centrum Medycznym mogą Państwo skorzystać z innowacyjnej techniki leczenia próchnicy bez bólu.

Rewolucyjną metodę mikroinwazyjnego leczenia stomatologicznego opracowano   we współpracy z Charité w Berlinie i Uniwersytetem w Kolonii. Dzięki nowej metodzie- infiltracji materiałem ICON- możliwe stało się leczenie małych ubytków i zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się próchnicy bez użycia wiertła. Za pomocą żelu usuwa się pierwszą mineralną warstwę znajdującą się nad ubytkiem. Następnie nanosi się specjalne ciekłe tworzywo sztuczne (ICON), które wnika do ubytku poprzez siły kapilarne, blokuje drogi dyfuzji kwasów wywołujących próchnicę i zatrzymuje jej rozwój. Substancję tę utwardza się laserem, podobnie jak w przypadku zwyczajnych wypełnień.

Nowa metoda opracowana została przede wszystkim do walki z próchnicą pojawiającą się między zębami, leczenia zmian po stałych aparatach ortodontycznych, ale także do usuwania małych ubytków na powierzchniach gładkich zęba.

Korzyści dla pacjentów:

 • Postęp próchnicy może być zatrzymany, Icon zapobiega jej nawrotom
 • Zdrowe tkanki zęba są zachowane
 • Leczona powierzchnia wygląda jak zdrowe szkliwo
 • Metoda może być stosowana w leczeniu „białych plam”
 • Bezbolesna technika: bez borowania, bez znieczulenia
 • Preparat może być stosowany w zębach mlecznych
 • Leczenie zmian po stałych aparatach ortodontycznych.
 • Proste leczenie podczas jednej wizyty

 

 

CLEAR ALIGNER

To innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek , które prostują zęby, jednocześnie zastępując aparaty stałe i ruchome. Nakładki te są estetyczne, bezbolesne oraz biokompatybilne , co zapewnia wysoki komfort użytkowania.

Nakładkami Clear Aligner można leczyć wiele wad zgryzu np. silne stłoczenie zębów, głęboki zgryz, diastemę, zgryz krzyżowy i inne. Efektywność leczenia jest uzależniona przede wszystkim od regularności użytkowania nakładek.

                         111               2222
                         Przed leczeniem                                              Po leczeniu

Przebieg leczenia

Aby korygowanie wad zgryzu mogło zakończyć się pełnym sukcesem konieczne są następujące etapy leczenia:

1. Konsultacja z lekarzem - podczas pierwszej wizyty ocenia się możliwość zastosowania nakładek, przebieg i czas leczenia oraz przewidywane koszty.

2. Wykonywanie szyn - do przygotowania szyn potrzebny jest wycisk szczęki i żuchwy. Szyny wykonywane są w gabinecie lekarskim lub pracowni ortodontycznej.

3. Leczenie - wizyty pacjenta w gabinecie powinny odbywać się co 3-4 tygodnie. Podczas drugiej wizyty pacjent otrzymuje 3 szyny o różnych grubościach. Należy je nosić kolejno, każdą przez okres jednego tygodnia. Podczas następnej wizyty pobrane zostaną wyciski do wykonania nowego kompletu szyn.

4. Stabilizacja zębów w nowej pozycji- okres retencji uzależniony jest od ilości i rodzaju przesuwanych zębów oraz od tego, czy nastąpiła zmiana zgryzu. Stabilizacja trwa zazwyczaj dwukrotnie dłużej niż okres leczenia.

Jakie są zalety aparatów Clear Aligner?

 • skutecznie korygują wady zgryzu w stosunkowo krótkim czasie
 • są przezroczyste, a więc w trakcie leczenia nie będą widoczne w ustach.
 • Leczenie metodą Clear Alinger jest bardziej komfortowe od leczenia tradycyjnego. Szyny bowiem są gładkie i nie posiadają elementów ostrych i wystających, jak zamki i druty. Przez to nie drażnią języka i policzków.
 • Materiał użyty do ich wykonania nie powoduje uczuleń.
 • Łatwo adoptowalne - Dzięki perfekcyjnemu dopasowaniu już po kilku godzinach przyzwyczaisz się do nich. Łatwo i szybko dają się wyjmować i zakładać, np: po jedzeniu i umyciu zębów.
 • Są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, w przeciwieństwie do aparatu stałego. Nakładki wystarczy umyć mydłem i szczoteczką do zębów.
 • W trakcie leczenia nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia szkliwa zębów, powstania próchnicy oraz stanów zapalnych dziąseł.

 

 

 

 

Doktor Nauk Medycznych Roma Kornet

 

 

Mamy zaszczyt poinformować, że Pani Roma Kornet uzyskała tytuł Doktora z zakresu Psychiatrii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, broniąc pracy pod tytułem: ”Ocena czynników ryzyka nawrotu picia u pacjentów leczonych odwykowo w warunkach stacjonarnych”.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy naukowej Pani Doktor

 

 

Przedszkole "Motylek" z wizytą w Remedium Clinic

 

 W miniony wtorek tj. 18.03.2014 r mieliśmy zaszczyt gościć dzielne zuchy z przedszkola "Motylek" w Bydgoszczy.

ZAPRASZAMY POZOSTAŁE PRZEDSZKOLA DO WSPÓŁPRCY Z NAMI.

 

Podkategorie

Dino

PRZYCHODNIA PRZYJAZNA  DZIECIOM

WIĘCEJ

KONTAKT

Remedium Clinic Sp. z o.o. Sp. k.    
Centrum Medyczne
ul. Gdańska 80 A
85-021 Bydgoszcz
52 321 04 45
885 11 11 85
795 881 185
Nasz email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

  
 
 
 
 

rodzina plus


Jesteśmy partnerem programu
Bydgoska rodzina 3 Plus


Dla Pacjentów ubezpieczonych w ALLIANZ, PZU, ENEL-MED, COMPENSA oraz TU ZDROWIE świadczymy usługi bezpłatnie lub ze zniżką!